Заняття по логіко - математичного розвитку в 1 молодшій групі - познайомтеся, я квадрат

Заняття по логіко - математичного розвитку в 1 молодшій групі - познайомтеся, я квадрат
Мета: формувати у дітей уявлення про властивості предметів (колір, форма, розмір) тренувати дітей в складанні геометричних фігур на площині столу, закріплювати просторові відносини (попереду, ззаду), закріпити знання цифр від 1 до 5, вчити складати числовий ряд, розвиток розумових операцій , мови. Піклується про емоційне благополуччя кожної дитини.
Попередня робота: Використання дидактичних ігор в повсякденному житті, індивідуальна робота з дітьми на прогулянках, у вечірній час робота зі рахунковими паличками, ігри з конструктором.
Матеріал: «Стільці-автобуси», квитки з різнокольоровими геометричними формами, картки з ліхтариками, що відрізняються за розміром, кольором, формою; рахункові палички, подушки, дзвіночок, фонограма пісні «Веселі мандрівники».


ХІД ЗАНЯТТЯ:
Вихователь: Хлопці, у вас гарний настрій?
Діти: Так.
Вихователь: Я пропоную посміхнутися один одному, адже ми з вами друзі!
Зробимо розминку: коленочкі, коленочкі, коленочкі, (стукають по колінах),
Ножички, ножиці, ножиці, (руки зігнуті в ліктях, з'єднуємо і роз'єднує)
Зайчики, зайчики, зайчики, (по два пальця на обох руках згинаємо і розгинає)
Здрастуйте, здрастуйте, здрастуйте! (Уклін, рука у серця).
Вихователь: Молодці! Хлопці, а ви любите казки?
Діти: Так!
Вихователь: Послухайте, яку казку я вам сьогодні розповім. «Жили-були КРУГ і ТРЕУГОЛЬНИК і був у них будиночок, ось такий (коло в центрі трикутника). Гуляли вони якось і побачили КВАДРАТ. Злякалися КРУГ і ТРИКУТНИК, сховалися і думають: «хто ж це?»
Вихователь: На круг схожий?
Діти: Ні.
Вихователь: Чому?
Діти: Є кути.
Вихователь: На трикутник схожий?
Діти: Ні.
Вихователь: Порахуйте кути.
Діти: Один, давши, три, чотири.
Вихователь: Молодці, а у трикутника скільки кутів?
Діти: Три.
Вихователь: Правильно. Слухайте далі. КРУГ сказав: «Підемо запитаємо, як його звуть». Ось так вони познайомилися.
КРУГ: Добрий день, я КОЛО. У мене немає кутів, я як сонце, як тарілка. Я можу котитися. Ні кутів у мене і схожий на блюдце я, На тарілку і на кришку, на кільце і на колесо.
ТРИКУТНИК: Добрий день, я ТРЕУГОЛЬНИК.
Три кута, три сторони, можуть різною бути довжини.
Якщо стукнеш по кутах, то скоріше подскочешь сам.
У мене 3 кута і 3 боку. Я схожий на дах.
КВАДРАТ: А мене звуть КВАДРАТ. Я давно вам всім знаком,
кожен кут мій прямий.
Всі чотири сторони
однакової довжини.
Вам представитися я радий,
а звуть мене ... КВАДРАТ!
Вихователь: Хлопці, на що схожий квадрат?
Діти: На кубик, коробочку, на стіл.
Вихователь: Будинок у наших друзів буде ось такий (квадрат, зверху трикутник з колом в центрі).
Вихователь: Хлопці, ми з вами познайомилися з квадратом. Пропоную скласти з паличок його форму, зображення, щоб краще його запам'ятати.
Діти викладають з паличок форму квадрата. Вихователь допомагає, підказує.
Вихователь: Які ви молодці, всіх хвалю, тепер у нас ще один друг, як його звуть, хлопці?
Діти хором: Квадрат!
ГРА «Поїздка в автобусі».
Вихователь: Хлопці, ви любите подорожувати? Сьогодні ми поїдемо на автобусі. Я кожному дам квиток. Стільці-автобуси стоять на стоянці. На кожному автобусі свій розпізнавальний знак, як на вашому квитку.
Діти з квитками готуються до поїздки в автобус. Вихователь перевіряє квитки.
Вихователь: Що у Паші на квитку?
- Трикутник.
Вихователь: Що у Лери зображено на квитку?
- Коло.
Вихователь: Якого кольору?
- Жовтого.
Вихователь: Що зображено у Тимофія?
- Квадрат.
Вихователь: Якого кольору?
-Зеленого і т.д
Діти вільно ходять по групі. За сигналом вихователя займають свій автобус.
Контролер-вихователь перевіряє квитки.
Вихователь: А хто сидить попереду Тимофія? А хто позаду Тимофія? І т.д.
Гра повторюється 2-3 рази. і кожен раз вихователь перевіряє квитки.
Вихователь: Хлопці. молодці. мені сподобалося. як ви без помилок знаходили свій "свій автобус". А зараз я пропоную вам пройти до столів.
Пограємо в гру "Знайди зайвий".
Вихователь: На столах картки. на яких зображені ліхтарики. Але один з ліхтариків зайвий. Знайдіть, будь ласка. який зайвий. На Пашиній картці який зайвий ліхтарик?
- Паша: Зайвий - зелений.
Вихователь: Правильно. Паша. Всі ліхтарики якого кольору?
- Червоного.
Вихователь: А один ліхтарик іншого кольору. Якого?
- Зеленого.
Вихователь: Молодець! Дякуємо. А у Тимофія який ліхтарик зайвий?
- Цей.
Вихователь: А чому цей?
- Тому що форма інша.
Вихователь: А у всіх однакова форма?
- Та й т.д.
Вихователь: Хлопці. ви все великі молодці. Я запрошую вас до будиночка. Жили були цифри 1,2,3,4,5. Вийшли вони з дому погуляти і заблукали. (Цифри в безладді своєму розпорядженні вихователь на будиночку - фланелеграфе). Допоможіть їм знайти свій будинок.
Діти по одному підходять до фланелеграфу. знаходять цифру по порядку і ставлять її в ряд, тобто 1,2,3,4,5.
Підсумок: Діти, вам сподобалася наша заняття. А що сподобалося Паші, Лері. а Тимофію? Чим ми сьогодні займалися? З якою геометричною формою ми сьогодні познайомилися? І т.д.

"Дошкольнік.РФ"

Заняття по логіко - математичного розвитку в 1 молодшій групі - познайомтеся, я квадрат

Заняття по логіко - математичного розвитку в 1 молодшій групі - познайомтеся, я квадрат

Заняття по логіко - математичного розвитку в 1 молодшій групі - познайомтеся, я квадрат

Заняття по логіко - математичного розвитку в 1 молодшій групі - познайомтеся, я квадрат

Заняття по логіко - математичного розвитку в 1 молодшій групі - познайомтеся, я квадрат

Заняття по логіко - математичного розвитку в 1 молодшій групі - познайомтеся, я квадрат

Заняття по логіко - математичного розвитку в 1 молодшій групі - познайомтеся, я квадрат

Заняття по логіко - математичного розвитку в 1 молодшій групі - познайомтеся, я квадрат

Заняття по логіко - математичного розвитку в 1 молодшій групі - познайомтеся, я квадрат

Заняття по логіко - математичного розвитку в 1 молодшій групі - познайомтеся, я квадрат

Заняття по логіко - математичного розвитку в 1 молодшій групі - познайомтеся, я квадрат

Схожі статті