Вікторина з розвитку мовлення

Мета: Показати батькам чому навчилися діти за навчальний рік і в які ігри можна пограти.
завдання:
1. Сприяти розвитку мовлення, пізнавальних інтересів, розумових операцій (аналіз, синтез, увагу, пам'ять, мислення), творчих здібностей. Удосконалювати вимову звуків Л-ЛЬ в чистоговорки.
2. Розвивати мова, комунікативність, пам'ять. Тренувати дітей у підборі антонімів - слів з протилежним значенням. Продовжити знайомство дітей з багатозначними словами. Закріплювати вміння розрізняти звук спочатку слова, назва казок, посуду, класифікувати предмети на групи
3. Виховувати прагнення до знань, уміння працювати в команді, допомагати товаришу, самоконтроль і саморегуляцію. Виховувати у дітей доброту, чуйність і інтерес до рідної мови.
Хід заняття. Ви веселі хлопці, і не будете нудьгувати. На запитання вікторини будемо з вами відповідати! Ви відповідайте дружно і тут сумнівів немає. Сьогодні буде дружба володаркою перемог. І нехай гостріші кипить боротьба, сильніше змагання. Успіх вирішує не доля, а тільки ваші знання, і змагаючись разом з вами, ми залишимося друзями. Нехай боротьба кипить сильніше, і наша дружба міцніє з нею.
Вихователь пропонує дітям розділитися на дві команди: діти самі вибирають картки синього або зеленого кольору.
Далі за кожен виграний конкурс перемогла команда отримує зірочок, які підраховуються в кінці вікторини. Таким чином буде визначатися переможець.
Розминка.
Щоб добре відповідати у всіх конкурсах потрібно попрацювати, у нас всіх більше трудиться язичок. Давайте покажемо, чому він у нас навчився. Повторюйте за мною чистоговорки:
Ла-ла-ла - білочка спала;
Ло-ло-ло - у сосни дупло;
Лу-лу-лу - дайте нам пилу;
ля-ля-ля - ось моя земля;
Чи-чи-чи - ми козу пасли;
лю-лю-лю - я вас всіх люблю.
Хлопці, та з такими успіхами ми все подолаємо.
Конкурс «Назви правильно казку»
«Федорина море» (К. Чуковський).
«Крот в чоботях» (Ш. Перро).
«Гладкий каченя» (Г.Х. Андерсон).
«Кусалочка» (Г.Х. Андерсон).
«Ніжна королева» (Г.Х.Андерсон).

«Маленький цветочек» (С. Т. Аксаков).
«Срібне коритце» (П. Бажов).
«Сівка- Мурка» (К. Д. Ушинський).
«Сіра Лейка» (Д. Мамин - Сибіряк).
Заюшкина хата (російська народна)
Конкурс «З якої казки ця картинка»
- Заюшкина хатинка
-Сівка бурка
-Три порося
- Червона Шапочка
-Теремок
- По щучому велінню
Конкурс «Назви одним словом».
Стіл, стілець, ліжко, шафа, тумбочка - меблі. Кухар, продавець, лікар, будівельник - професії. Літо, осінь, зима, весна - пори року. Корова, баран, коза, кінь-домашні тварини тарілка, чашка, стакан, блюдо- посуд
Футболка, сорочка, штани, шорти- одяг
Синиця, сорока, ворона, голуб, горобець - птиці. Метелик, мураха, комар, муха, жук -насекомие. Вовк, лисиця, ведмідь, заєць -дікіе тварини літак, вертоліт. Повітряна куля, -повітряний транспорт
Конкурс «Скажи навпаки».
Рано - пізно
Радісний - сумний, сумний
Чорний білий
Сухий - мокрий
Тиша - шум
Світло - темно
Один - багато
Відкрито - закрито
Гарячий - холодний \ чай \
Верху - внизу
Ясний - похмурий \ день \
Мерзнути - зігріватися
Ліва - права \ рука \
Чисто - брудно

вузька - широка / спідниця /
довге - коротке / плаття /
сильний - слабкий / спортсмен /
високий - низький / людина /
Сміється - плаче / дитина /
Лежить - сидить / людина /
Закрити - відкрити / книгу

Злітає - сідає / літак /
Одягає - знімає / светр /

Конкурс капітанів.
На дошці картинки вони повинні запам'ятати їх. яка за який розташована, потім предмети закриваються, і капітани розповідають яка картинка за який розташована. (собака, м'яч, ведмідь, стілець, кішка, лялька, машина, дерево.)
Конкурс «Визначте перший звук в цих словах».
Кавун, метелик, пташка, сумка, равлик, бабка, коник, жук, грибочок, листочок.
- Ви прекрасно впоралися завданням.
Конкурс «У будь це є»
У кого є голки. / У сосни, швейну, у їжака, медичну /.
У кого є ніжки? / У дітей, у столу, стільця, крісла /.
- Молодці, хлопці, ви дуже швидко впоралися із завданням.
Физминутку «Дикі тварини»

Так ворушать вушками
Сіренькі зайчики.
Крадемося тихо на носочках,
Як лисиці бродять по ліску.

Вовк озирається навкруги,
І ми головки повернемо.
Тепер сідаємо тихіше, тихіше
Прітіхнем, немов, в нірках миші.

Ходив ведмідь по лісу,
Топтався і гарчав.
Хотів він дуже меду
А де дістати - не знав.
Конкурс «Скажи, який, яка, яке.»

Куля (жовтий, повітряний, резино-вий, великий)
Шапка (хутряна, зимова, м'яка)
Відро (пластмасове, дитяче. Жовте, легке)
Хліб (білий, м'який, смачний)
М'яч (різнокольоровий, круглий, великий, стрибучий)
Сумка (шкіряна, красива, модна)
Груша (соковита, смачна, жовта. М'яка)
Чоботи (гумові, непромокальні, красиві, модні
Конкурс «Що куди кладуть»
- для хліба? / Хлібниця /.
- Для цукру? / Цукорниця /.
- Для цукерок? / Цукерниця /.
- Для салату? / Салатниця /.
- Для серветок? / Салфетница /.
- Для масла? / Маслянка /.
- Для солі? / Солонка /.
-Для перцю / перечниця /

Молодці! Впоралися з черговим завданням.

Вихователь разом з дітьми підраховую зірки. Потім вихователь підводить підсумки конкурсу та робить висновок: Дуже багато слів на світі, Як сніжинок у зими. Але візьмемо, наприклад, ці: Слово «я» і слово «ми». «Я» на світлі самотньо, В «я» не дуже багато пуття. Одному або однієї важко впоратися з бідою. Слово «ми» сильніше ніж «я». Ми - сім'я, І ми - друзі. Ми - народ, І ми - єдині. Разом ми Непереможні.

Схожі статті