План-конспект заняття по темі заняття на тему "моє здоров'я, скачати безкоштовно, соціальна


Тривалість заняття: 40 хвилин (1 академічна година).

Аудиторія: діти 8 - 10 років.

Оптимальне число учасників заняття: 12 осіб.

Форми проведення: бесіда, гра, вправа.

Мета: формування у дітей навичок здорового способу життя.

- розвивати у дітей потреба в дотриманні правил ЗСЖ

- сприяти формуванню ціннісного ставлення дітей до свого здоров'я.
- показати значимість корисних звичок для зміцнення здоров'я людини.

-виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я

Очікуваний результат: заняття сприятиме формуванню у дітей ціннісного ставлення до власного здоров'я.

Устаткування і матеріали: магнітна дошка, магніти, таблички для гри «Кросворд», пелюстки «Ромашки», ватман, 5 наборів картинок з звичками людини (10 шт.)

I. Організаційний момент. Повідомлення теми заняття.

Добрий день. Сьогодні у нас пройде незвичайне заняття.

Хлопці, для того, щоб визначити тему нашого заняття, хочу запропонувати вам розгадати кросворд. Питання в ньому не прості. Це загадки.

1.Ігра «Кросворд» (5 хв.)

Мета: розкрити тему заняття.

Опис вправи: в кросворді приховано слово «здоров'я». Спеціаліст зачитує дітям загадки (про ЗСЖ, про тіло людини), у відповідях яких міститися букви ключового слова. Поступово дітям відкривається тема заняття.
Матеріали: таблички зі словами-відгадка, магніти.

- Оля дивиться на кота,
На картинки, казки
А для цього потрібні
Нашої Оле ... (гла з ки)

- Але не випущу його я.
Білою піною піниться,
руки мити не лінується (мив о).

- Що можна побачити
із заплющеними очима? (З о н).

- Ношу їх багато років,
А рахунку їм не знаю (в Олос).

- Дощик теплий і густий,
Цей дощ не простий:
Він без хмар, без хмар
Цілий день йти готовий (д уш).

- П'ять братів -
Роками рівні,
Зростанням різні (припав ь ці).

- У двох матерів
За п'ять синів -
Одне ім'я всім (р укі).

- Не годинник,
А цокає (сердц е).

Підведення підсумків: Давайте уважно подивимося, яке ж слово було заховано. Правильно, це слово - «здоров'я».

Тема нашого заняття «Моє здоров'я»

Питання: А хто мені може сказати, що ж це таке? (Думки дітей).

Давайте подивимося, що ж говорить народна мудрість про здоров'я.

1.Ігра «Яблучко» [4] (6 хв.)

Мета: за допомогою народних прислів'їв сформулювати поняття «здоров'я».

Опис вправи: на дошці розміщується картинка яблука з відривними часточками. На кожній часточці написана одна прислів'я. Дітям пропонується пояснити сенс народних прислів'їв про здоров'я.

Матеріали: магніти, магнітна дошка, яблуко.

Хід: Подивіться, у мене є чарівне яблучко для здоров'я. На кожній його часточці напис. Давайте прочитаємо їх (діти пояснюють значення кожної прислів'я).

  1. «Здоров'я не купити». Здоров'я дано нам природою, якщо людина втрачає його, то повернути його буде дуже важко, доведеться багато лікуватися.
  2. «Хвороба людини не красить». Хвора людина завжди погано виглядає, стає дратівливою, примхливою.
  3. «Праця - здоров'я, лінь - хвороба». Кожна людина повинна працювати. Здорова людина трудиться з задоволенням, з бажанням, у нього все добре і швидко виходить.
  4. «Здоров'я дорожче багатства». Бездумно розтрачене здоров'я, не повернуть ніякі лікарі, скільки б ти не заплатив.
  5. «Бережи плаття знову, а здоров'я змолоду». Для того щоб зберегти здоров'я, його необхідно берегти кожен день, кожну хвилину, дотримуватися правил ЗСЖ (Дана прислів'я залишається до кінця заняття).

Побажання дітям: «Ось і яблучко стигле для здоров'я порадами корисне. Поради пильнувати, здоров'я зберігайте. »

Підведення підсумків: Тепер, коли ми знаємо сенс народних мудростей, давайте підведемо підсумок: що значить слово «Здоров'я» і, яку людину можна назвати здоровим.

Здорова людина це людина не тільки зі здоровим тілом, а й людина, у якого чудовий настрій і добрі стосунки з оточуючими людьми.

Питання: А що ще корисно для здоров'я їсти? Відгадай, назви, розкажи.

2.Ігра «Вітамінний мішечок» (7хв)

Мета: Дати знання про вітаміни, їх корисності і небезпеки для організму людини. Розвивати пізнавальну активність, тактильне сприйняття.

Хід: У мішку фрукти, овочі. Визначте на дотик предмет, назвіть його

і дістаньте з мішечка.

Питання: Чим корисні фрукти і овочі? (Думки дітей)

Хлопці приготували вірші про вітаміни.

-Щоб бути завжди здоровим

Треба багато чого довідатися

І як правильно харчуватися

-Банани, зерна злаків, печінку

Тобі радять все є

І в хлібі грубого помелу

Є цінний вітамін ... В6

-Всі види масел так корисні,

І я раджу тобі:

Вживай частіше в їжу

Продукти з вітаміном ... Е

- Петрушка з щавлем полезни-

Відомо всім, як двічі два.

Є вітаміни групи ... А

Містять дуже багато ... (цинку)

-У чорній смородині, шипшині, лімоне-

Корисний він, хлопці, всім

Від ГРЗ і грипу

-Якщо хочеш бути здоровим

І в ліжку НЕ валяться-

Їж яловичину і сир

Вони містять .. (У 12)

Побажання від вихователя:

Побажаю вам хлопці

Пити лише соки і нектари,

Є кавуни і банани,

Яблука, родзинки і ківі,

Манго солодке і дині.

Не хворійте, посміхайтеся!

Бути здоровими намагайтеся!

3. Питання: Чим ще необхідно займатися, щоб бути здоровим? (Займатися спортом)

Проводиться Физминутку-танець «Зарядка»

4. Хлопці, займатися спортом і фізкультурою, виконувати вранці зарядку-це хороша і корисна звичка.

Питання: Давайте подумаємо, а що таке звичка людини? (Думки дітей)

Звичка - це будь-яку дію, яку людина виконує постійно. Але в змозі його контролювати, при бажанні здатний відмовитися від нього.

Звички бувають різні. Шкідливі звички, про які ми з вами вже говорили, заважають людині зберігати здоров'я.

А є корисні звички, і їх набагато більше. Ці звички допомагають кожному з нас берегти здоров'я.

Питання. А які це звички? (Думки дітей).

Для того щоб краще розібратися в тому які з звичок корисні, а які шкідливі для здоров'я, хочу запропонувати завдання.

5. Вправа «Наші звички» (5 хв.) Мета: розкрити поняття шкідливих і корисних звичок для здоров'я людини.

Опис вправи. фахівець пропонує дітям в підгрупах (4-5 чоловік) однакові комплекти картинок [2] із зображенням «шкідливих» і «корисних» звичок людини. Діти повинні розділити їх, пояснити своє рішення.

Матеріали: набори картинок (10 шт.), Картинки А4, магніти.

Скажіть, а яких звичок у вас більше? Напевно, корисних? Давайте перевіримо.

6.Ігра «Їстівне - неїстівне» (3 хв.)

Мета: з'ясувати, які дії людини відносяться до ЗСЖ.

Опис вправи: Спеціаліст вимовляє будь-яку дію. Залежно від того, як воно впливає на наше здоров'я, діти виконують умовні знаки.

Інструкція: Хлопці я буду вимовляти будь-яку дію. Ваше завдання, в залежності від того, як воно впливає на наше здоров'я, плескати в долоні (якщо зберігати - бавовна, якщо заважати - сидіти спокійно), як в грі «Їстівне - неїстівне».

треба працювати
Дотримуватися чистоти
загартовуватися
Робити зарядку
весело жити
сміятися
Займатися спортом
гуляти побільше
слухати батьків
Одягатися по погоді
Мити руки

лінуватися
мало рухатися
Ходити взимку без шапки
сумувати
застудитися
сумувати
Сваритися з друзями
Є багато солодкого

- Ви добре впоралися із завданням.

7.Сюрпрізний момент. Виходить Мойдодир. (Співає пісню на мотив пісні Д. Тухманова «винен хмаринка»

1.Дорогіе мої діти!

Я би мовити вам так хочу,

Я прошу вас мити частіше

Ваші руки і обличчя.

2.Все равно какой водою:

З руки, иль з колодязя,

Або просто дощової.

3.Нужно митися неодмінно

Вранці, ввечері і вдень-

Перед кожною едою,

Після сну і перед сном!

4.Трітесь губкою і мочалкою,

Потрапити -не біда.

І жуйки, і варення

Змиють мило і вода.

Дорогі мої діти!

Дуже, дуже вас прошу:

Мийтеся частіше, мийтеся чіще-

Я грязнуль не переношу.

5. Не подам руки Грязнулі,

Не поїду в гості до них!

Сам я миюся дуже часто.

Добридень! Я Мойдодир!

-Хлопці, що ще потрібно робити, щоб залишатися здоровим? (Думки дітей)

-Молодці, хлопці, порадували мене. Я для вас приготував сюрприз-повітряні кульки. (На кульках на скотч приліплені поради Мойдодира. Діти Новомосковскют їх.)

- Вмивайтеся вранці, після сну.

-Чисти зуби, мийте руки, обличчя, шию, вуха.

-Мийте руки і ноги перед сном кожен день.

-Мийте руки після ігор, прогулянки, спілкування з тваринами, туалету.

-Коротко стриги нігті на руках і ногах.

-Користуйся носовичком.

-Місти в порядку волосся. Вони повинні бути акуратно підстрижені і причесані.

Мойдодир: Тепер я бачу, що ви здорові хлопці. А для того, щоб зберегти своє здоров'я необхідно вести здоровий спосіб життя.

8.Компьютерная презентація «Секрети здоров'я»

III. Заключна частина. Підбиття підсумків.

Рефлексія «Вікторина» (7 хв.)

Мета: на прикладі художніх творів і мультиплікаційних фільмів закріпити матеріал заняття.

Опис вправи: вихователь зачитує питання про героїв літературних творів і мультиків, пов'язаних з ЗСЖ. Вислуховує і обговорює відповіді дітей.

Хід: я приготувала для вас питання про ваших улюблених казкових персонажах, в яких міститися основні правила ЗСЖ.

1. Про який правилі забув Віні-Пух в гостях у Кролика?

Відповідь: не переїдати, не скупитися.

«... - Здається, я застряг. Це все тому, що у кого-то занадто вузькі двері.
- Ні, це все тому що, хтось занадто багато їсть ... »

2. Який мультиплікаційний хлопчик прагнув до життя в селі Простоквашино?

Відповідь. Дядько Федір.

Правило: перебувати на свіжому повітрі, трудитися.

3. У якому творі Корнія Чуковського зустрічаються ці рядки:

«... Треба, треба вмиватися
Вранці і ввечері,
А нечистим сажотруса -
Сором і ганьба!
Сором і ганьба. »

Правило. дотримуватися правил гігієни.

4. Який мультиплікаційний герой виголошував фразу: «Давайте жити дружно»

Відповідь: Кот Леопольд.

Правило: необхідно підтримувати дружні і доброзичливі відносини з людьми.

5. Який казковий доктор найдобріший?

Відповідь: доктор Айболить.

«Добрий лікар Айболить!
Він під деревом сидить.
Приходь до нього лікуватися
І корова і вовчиця,
І жучок і черв'ячок,
І ведмедиця!
Всіх виліковний, зцілить
Добрий лікар Айболить. »

Правило: Необхідно відвідувати лікаря, робити профілактичні щеплення.

6. Яке бажання Жені, в казці «Цветик-семицветик» виявилося найбільш правильним?

Відповідь: побажати Віті здоров'я.

«... Ось так штука! Шість пелюсток, виявляється, витратила - і ніякого задоволення. Ну нічого. Надалі буду розумнішим ...
... Міркуючи таким чином, Женя раптом побачила чудового хлопчика, який сидів на лавочці біля воріт ...
... - Давай грати в квача?
- Не можу. Я кульгавий ... це на все життя.
- Ах, які дрібниці ти говориш, хлопчик! - вигукнула Женя і вийняла з кишені свій заповітну квітку-семицветик. - Дивись. »Женя промовила заповітні слова з тремтячим від щастя голосом і додала:« ... Вели, щоб Вітя був здоровий ... »

Правило: намагатися зберегти здоров'я, бажати здоров'я іншим.

Вихователь: Хлопці, давайте еше раз прочитаємо правила ЗСЖ (хлопці Новомосковскют)

-Хлопці, вам сподобалося заняття? (Думки дітей)

-Хлопці, заняття корисне для вас? (Думки дітей)

Висновок: Для того щоб зберегти здоров'я, його необхідно берегти кожен день, кожну хвилину, дотримуватися правил ЗСЖ.

Список використаної літератури

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Привіт, шановні ... Мене звуть ... і мені б хотілося запитати у вас. «Якою мовою ми з вами говоримо? Якою мовою ми розуміємо один одного.

Діти закріплюють уявлення про членів сім'ї, формують початкові уявлення про родинні стосунки в сім'ї (син, дочка, мама, тато і т. Д.).

Завдання заняття: що значить хороший тон будинку; чому говорять: "Мій будинок-моя фортеця", "Мій будинок - мій притулок"; формування навички етикету, вміння вести себе вдома, в гостях.

Відкрите позакласне заняття на тему. «Моя сім'я - моє багатство»

Найцінніше в житті кожної людини - це сім'я. Розширити уявлення про сім'ю як про рідних, близьких людей, які люблять, допомагають і піклуються одне про одного. про важливість і роль сім'ї в житті челов.

Закріпити поняття про малу батьківщину, назв століцУкаіни і Туви. Вчити вести діалог про малу Батьківщину. Виховувати патріотичні почуття, формувати почуття гордості за свою Батьківщину.

Закріпити поняття про малу батьківщину, назв століцУкаіни і Туви. Вчити вести діалог про малу Батьківщину. Виховувати патріотичні почуття, формувати почуття гордості за свою Батьківщину.

Дане виховне заняття допоможе вихованцям усвідомити своє ставлення до здоров'я і формування особистої відповідальності за здоровий спосіб життя.

Схожі статті