Легка атлетика - один з найпопулярніших видів спорту, якщо не сказати більше. Адже в широких колах любителів спорту вона носить титул - Королева спорту.

Історія легкої атлетики розпочала свій відлік ще з Олімпійських ігор у Стародавній Греції. Їх програма складалася тоді в

основному з легкоатлетичних видів. На найперших олімпіадах змагалися тільки в бігу на довжину стадіону (192,27 м). Пізніше в програмі з'явився диаулос - біг в дві стадії (туди і назад). Після чого з'явився біг на витривалість - доліходромос.

У 708 р до н.е. атлети вже мірялися силами в пентатлоне (п'ятиборство), а пізніше в лампадеріомасе - естафетному бігу, учасники якого передавали один одному палаючий факел.
Вважається, що легка атлетика користувалася великою популярністю на Британських островах. З XII в. там стали проходити змагання в бігу на різні дистанції, стрибки в довжину, у висоту і з жердиною, метання важких предметів. Ці змагання і лягли в основу більшості видів сучасної легкої атлетики.

Друге народження легка атлетика отримала в 1859 р коли греки спробували відродити Олімпійські ігри. У програмі перших загальнонаціональних змагань основне місце зайняла легка атлетика. У 1866 р пройшов перший лекгоатлетіческій чемпіонат Великобританії, а через 10 років подібне змагання пройшло в США. ВУкаіни легка атлетика з'явилася в 1888 р

Дисципліни легкої атлетики

Королева спорту включає до свого складу велику кількість дисциплін: біг на різні дистанції, спортивна ходьба, стрибки в довжину і у висоту, метання різних снарядів (списа, диска, молота та ядра). Розглянемо деякі з дисциплін легкої атлетики докладніше.

Спортивна хода

Дана дисципліна відрізняється від бігу, тим що в ній щоб

домогтися перемоги треба не просто показати найшвидший результат на дистанції, але тут дуже важливо дотримання техніки ходьби. Скороход заборонено переходити на біг, розуму не дозволяється втрачати контакт із землею, тобто заборонена фаза польоту, характерна для бігу. На черговому кроці нога спортсмена повинна бути випрямлена в коліні. За порушення правил спортсмена можуть дискваліфікувати. Змагання в спортивній ходьбі бувають драматичними, так як на високій швидкості або через втому буває складно не переходити на повільний біг. Траплялося, що спортсменів лідируючих по ходу гонки дискваліфікували через це, бувало що це відбувалося вже на фінішній прямій або навіть вже після змагання.
Скороходи змагаються на дистанціях 5-50 км. У програму найбільших змагань (Олімпіада, чемпіонати і Кубки світу і Європи) включені наступні дистанції: 20 км. (У жінок і чоловіків), 50 км. (у чоловіків).

гладкий спринт

До цього виду спринту відносяться дистанції 50, 60, 100, 200 і 400 м, що включаються в програму великих змагань. Великі турніри проходять на аренах, що мають вісім бігових доріжок. Стільки ж і спортсменів бере участь в забігу. Перед початком забігу суддя виголошує команди спортсменом: «На старт», «увага» і постріл вгору з сигнального револьвера, після якого спортсмени і починають гонку. У разі передчасного старту, гонку зупиняють, а спортсмену допустив цю провину зараховують фальстарт і виносять попередження, за два попередження бігуна дискваліфікують.

Бар'єрний спринт

Від гладкого відрізняється тим, що бігуни на дистанції

долають перешкоди - бар'єри. Бар'єрист змагаються на дистанціях 110 і 400 м (у чоловіків), 100 і 200 м. (У жінок). Спортсмени біжать окремими доріжками на кожній з яких коштує по 10 бар'єрів. Учасникам цих збігів не зумисне збивати бар'єри можна, але якщо бар'єр збитий спеціально, спортсмена зробив це чекала дискваліфікація.
У програму міжнародних змагань включені спринтерські естафети на 4 х 100 м і 4 х 400 м. Як у чоловіків так і у жінок.