Конспект заняття з з в старшій групі «ліплення і розпису димковской коня»

Олена Лях
Конспект заняття з образотворчого мистецтва в старшій групі «Ліплення і розпис димковской коня»

Мета. Знайомство з народною іграшкою і прийомами її ліплення і розпису.

• Розвиваюча - Розвивати творчі здібності, естетичне сприйняття, фантазію і дрібну моторику пальців рук, інтерес до ліплення з глини,

• Виховна - Виховувати любов і інтерес до народної іграшки та декоративно-прикладної творчості народних умільців

• Освітня - Ознайомити дітей з розписом димковской іграшки.

Матеріали та обладнання. Ілюстрації і картинки димковской іграшки. глина, стеки, підставка для роботи з глиною, стаканчик з водою, серветки, фарби, пензлі та печатки, ватяні палички.

- розглядання димковскіх іграшок і бесіда про них;

- розглядання альбому «димковской іграшки»;

- малювання елементів димковской візерунка;

Хід заняття.

Хлопці сьогодні ми з вами вирушимо в подорож до іграшок. Але не до звичайних, а до народних. З давніх-давен Русь славилася своїми диво-майстрами які вміють перетворювати природні матеріали в дивовижні витвори. А ось в старовину дітлахи не могли навіть мріяти про такі чудеса. Їх іграшки були прості і невибагливі. Найчастіше їх майстрували самі батьки. Іграшки робили з підручних матеріалів, з тканини ляльки (їх називали ганчіркові) А ось ця лялька зроблена з соломи. Таких ляльок робили прямо на полі під час роботи. Раніше не було дитячих садків, ось мами і брали дітлахів з собою на роботу. Мама посадить малюка під кущем, зв'яже з трави лялечку, щоб йому не нудно було, а сама йде працювати. Ляльку можна зробити з будь-якого матеріалу, який опиниться під рукою. - Подивіться, в кожному будинку є ложка, та й хустинку на голові у мами. Ось вона і робила таку ось ляльку. З дерева вирізали різних тварин і ліпили з глини і розписували їх дуже барвистими візерунками. Ось такими іграшками раніше грали ваші бабусі і дідусі.

Давним-давно, за дрімучими лісами, за далекими морями, на березі блакитної річки Вятка, навпроти міста Константіновкаа, розташувалося велике село. Щоранку вставали люди, затоплювали печі, і з труб вився голубий димок. Будинків багато і димків багато. Ось і прозвали то село Димково .... А знамените це село своїми іграшками димковской

Їли сплять у битого шляху

Сплять дерева, спить річка,

М'яко падає сніжок,

В'ється блакитний димок.

Дим іде з труб стовпом,

Точно в серпанку все кругом.

І село велике Димково назвали.

Педагог. А які фігурки ліпили димковскіе майстрині. давайте послухаємо вірш і подивимося картинки.

Є на В'ятці слобода

Зветься Димково вона.

Там на ярмарку навесні

Чекають іграшки нас з тобою.

Барині і мужики,

Яскраво все вбрані,

Любить їх і старі й малі,

Кожен тим іграшок радий!

Педагог. Подивіться хлопці, які іграшки Новомосковскет вірш

«Індик». І. В. Кадухина.

Ось Індик ошатний,

Весь такий він ладний,

У великого індика

Все розписано боки.

Всіх нарядом здивував,

Крила важливо розпустив!

Подивися, як хороша ця дівчина-душа.

Щічки червоні горять, дивовижний наряд,

Сидить кокошник гордовито,

Борошно так красива.

«КІНЬ». І. В. Кадухина.

Коні глиняні мчать

На підставках, що є сил!

І за хвіст не втриматися,

Якщо гриву упустив!

На вигляд, пташка - невеличка.

Тільки пташка не пурхає -

В небеса не відлітає.

Педагог. І до цього дня, димковская іграшка продовжує дивувати нас своєю яскравістю, барвистістю, святковістю. Промисел димковской іграшки зберігається завдяки димковской майстрам. Димковскіе майстри працювали поодинці, у себе вдома. А потім побудували великий світлий будинок. Дружно там працюють майстри. Старі вчать молодих. а разом роблять гарні іграшки.

• Яка характерна відмітна особливість у Димковской іграшки?

(Димковская іграшка - білосніжна. Перед тим як розписати димковской іграшку. Її білили крейдою, розведеним в молоці)

• Які елементи геометричного орнаменту використовували майстри? Кола, овали, клітини, смужки, точки, прямі і хвилясті лінії.

Педагог Новомосковскет вірш:

Всі іграшки не прості,

А чарівно розписні,

Бели, як берізки,

Кружечки, клітинки, смужки -

Простий, здавалося б візерунок,

Але відвести не в силах погляд.

• Які кольори брали для розпису іграшок?

Жовтий, синій, червоний, зелений, білий (фон, чорний.

- У сучасній іграшці яскраві кольори доповнюють блакитним, рожевим, оранжевим, коричневим, фіолетовим кольорами.

• Чи бачите, як по-різному в узорах розташовані елементи відносно один одного.

• в шаховому порядку;

• в клітці між лініями.

Ось скільки багато димковскіх іграшок ми з вами подивилися, але об'єднують їх кольору фарб та візерунки!

А це вершник на коні.

Хлопці ось і ми сьогодні будемо з вами ліпити димковской коня з глини. І коня ми сьогодні для ліплення вибрали не випадково. У давнину вважалося, що фігурка коня оберігає людей від таємничих злих сил. Їх і зараз прикріплюють на будинку. Могутні коні охороняють покрівлі північних хат. Вони були «захисниками». Зараз і ми спробуємо виліпити коня.

1. Розділимо шматок глини на два. 1 великий, другий - трохи менше.

2. Виконаємо дві вихідні форми у вигляді товстих циліндрів.

3. З великого циліндра можна відразу виліпити тулуб тварини разом з ногами. Для цього треба зігнути циліндр дугою, стеком зробити надрізи попереду і ззаду, розсунути їх злегка і пальцями оформити передні і задні ноги тварини.

4. Голову з шиєю потрібно виліпити з меншого циліндра, відігнувши від нього невелику частину для голови. Місце скріплення шиї з тулубом треба ретельно примазатися і розгладити.

5. Вушка робимо защипування.

6. А потім виготовляємо і прикріплюємо до основної форми гриву і хвіст. Після того як наш кінь висохне ми його загрунтуем білою фарбою і будемо розписувати.

Конспект заняття з з в старшій групі «ліплення і розпису димковской коня»

Физминутку Кінь мене в дорогу чекає, (руки за спиною зчеплені в замок) Б'є копитом біля воріт, (ритмічні почергові піднімання зігнутих в колінах ніг) На вітрі грає гривою Пишною, казково красивою, (похитування головою, потім нахили в сторони) Швидко на сідло Схопившись, Не поїду - полечу, (підскоки на місці) Цок - цок - цок, Цок - цок - цок, (руки напівзігнуті в ліктях перед собою) Там за дальнею річкою помахаю тобі рукою, (підскоки на місці) Сьогодні ми з вами будемо розписувати коня. які виліплені з глини. Пройдіть на свої місця. А розписувати ми будемо коня не пензликом. а паличкою з м'яким наконечником (стусаном). Я пропоную вам трошки подумати, яким візерунком ви будете розписувати коня. (Даю дітям можливість подумати над майбутньою роботою). Подумали? А тепер приступайте до малювання. Намагайтеся. щоб ваші роботи були акуратними. (Не набирати багато фарби). Кожен майстер розписує іграшку на свій смак, тому вони не схожі одна на іншу, але кожна прекрасна по-своєму. Ми з вами теж сьогодні будемо майстрами і постараємося розписати свою іграшку красиво, яскраво, ошатно і акуратно.

(Діти працюють під музику).

Аналіз дитячих робіт

- Хлопці, подивіться на свої іграшки. Які вони гарні!

- А вам подобаються ваші роботи?

- Який кінь вам сподобався найбільше?

- Які фарби використовували?

- Які елементи візерунка?

- Чи хотілося вам такі іграшки отримати в подарунок?

Молодці хлопці! У вас прекрасні вийшли роботи.

Конспект заняття з з в старшій групі «ліплення і розпису димковской коня»
Дидактичні ігри «димковской іграшки» У молодшому дошкільному віці починаємо знайомити дітей з народною димковской іграшкою. Яскраві, доступні сприйняттю іграшки радують дітей.

Інтегроване заняття в середній групі. Тема: «Книга« українські народні потішки »в подарунок малюкам». Тема: «Книга« українські народні потішки »в подарунок малюкам». Програмні завдання. Розвивати інтерес дітей до творчості художника Ю. Васнецова ;.

Схожі статті