Конспект відкритого заняття «в світі морів і океанів» підготовча група
Марина Чепурна
Конспект відкритого заняття «У світі морів і океанів» підготовча група
Тема. «У світі морів і океанів. морські жителі" .
Мета. Формування уявлень про морське дно і їх мешканців.
1. Продовжувати розширювати знання дітей про планету Земля;
2. Сформувати у дітей уявлення про життя морів і океанів;
3. Збагачувати і активізувати словниковий запас дітей;
4. Удосконалювати координацію рухів, рівноваги, вміння стежити за становищем свого тіла в різноманітних вправах.
1. розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення і спостережливість;
2. формувати вміння домовлятися в процесі спільної діяльності.
1. виховувати повагу один до одного в процесі спільної діяльності;
2. виховувати самостійність, доброту, чуйність.
Хід заняття.
Орг. момент, емоційний настрій.
Встаємо в коло і беремося за руки:
Зібралися всі діти в коло,
Ти мій друг і я твій друг.
Дружно за руки візьмемося
І один одному посміхнемось.
І гарний настрій
збережемо на цілий день.
Хлопці, дуже цікаво подорожувати по рідній країні, але на світі є й інші країни, де живуть такі ж хлопчики й дівчатка. А все разом ми живемо на одній великій планеті. Як вона називається? (Земля).
Яку форму має Земля? (Шара)
«Ні початку, ні кінця,
Ні потилиці, ні особи.
Знають всі, і малі і старі,
Що вона - величезний шар ». (Земля).
Хлопці, наша планета найкрасивіша, вона схожа на прекрасний блакитний дорогоцінний камінь. А як ви думаєте, чому Земля з космосу видно в блакитному кольорі? (Земля - це єдина планета сонячної системи, на якій є суша і вода).
«На нозі стоїть одній,
Кружляє - крутить головою.
Нам показує країни,
А що він зображує? (Модель Землі)
Якщо швидко розкрутити глобус, здасться, ніби він різнокольоровий. Який? (Блакитний) Чому? (Блакитний фарби більше, ніж жовтої, білої, зеленої, коричневої). Що зображено блакитною фарбою? (Річки, моря, океани. Озера). Моря і океани займають в 2 рази більше місця, ніж земля.
Хлопці, а зараз давайте уявимо, що ми йдемо по березі (трохи пройти, давайте сядемо і будемо слухати як шумить море. А для цього закриємо очі.
Хлопці, а що нам робити? (Допомогти Золотій рибці) А як? (Відправиться в морську подорож) А на чому можна подорожувати на море. (На катері, кораблі, човні, яхті, шлюпці, плоту, пароплаві). А як це, одним словом називається? (Морський транспорт) Правильно, ось і ми з вами вирушимо в подорож на кораблі, але воно буде не звичайне, ми спустимося в морські глибини. А давайте спочатку побудуємо корабель з стільчиків? А хто головний на кораблі? (Капітан) Молодці! А хто у нас буде капітаном? А тепер відгадайте загадку:
Немає тільняшки без смуг,
Хто в тільняшці, той ... (Матрос)
Правильно. Ось і нашого капітана потрібні матроси. Своїми пальчиками зліва - направо намалюйте смугасту тільняшку один одному. (Діти малюють один одному смужки) Капітан є? Матроси є? Чи готові до подорожі? (Так)
Всі йдемо на корабель. Підняти якір, надути вітрила. (Звучить музика, шум моря.)
Хлопці, чується шум моря
Пахне морським повітрям
Повітря ми морської вдихаємо,
Дихаємо носом, а не ротом.
Плечі не піднімаємо,
Животом допомагаємо (дихаємо п'ять разів)
А тепер давайте уявимо, що ми водолази і все
вшити спустимося в глибини морські, подивимося хто
там мешкає. (Всі разом спускаємося з корабля.)
Хлопці подивіться, яка навколо краса! Яке море красиве. які водорості, які гарні на піску черепашки і камінці! А будь морських мешканців ви бачите? (Діти. Восьминіг, Скат, Морська зірка, Риба - меч, Морський коник, Краб, Морський їжак, Рак - самітник, Морська черепаха, Летюча риба, Дельфін, Кіт, Медуза, Акула, Косатка, Кашалот.).
Физминутку з використанням дидактичного вправи.
Морських мешканців подивилися, давайте пограємо на морському дні. Гра називається «Подорож по морському дну». Повторюйте за мною все разом.
Ну-ну-ну - йдемо по морському дну.
Та-та-та - навколо така краса
Ла-ла-ла - акула повз пропливла.
Лу-лу-лу - бачу рибу пилу.
Ти-ти-ти - там, далеко пливуть кити.
Проблемна ситуація з сюрпризом.
А для чого ми спустилися на морське дно? А ви бачите Золоту рибку? А де ж нам шукати Золоту рибку?
А як ми її звільнимо? (Знайти ключі, повісити в різні боки) Щоб швидше виконати завдання і врятувати Золоту рибку, пропоную вам розділиться на команди. А для цього візьміть з дна черепашки і камінці. Ну, ось у нас є 2 команди. Виберіть посильного. Підійдіть до мене посильні.
1 ключ. Завдання. Що зайве? (Ключ перевернути, він чар.)
2 ключ. Завдання. Скільки складів і звуків?
Морський цар просить замість Золотої рибки заповнити акваріум морськими мешканцями. 3 ключ. Завдання. Заповнити акваріум рибками.
Для чого ми робили ці завдання? (Рибці допомогти) А ось і рибка! Рибці ми допомогли, і морський цар її звільнив. Тепер нам пора повертатися на корабель. Ну, ось ми і в садку. А давайте закриємо очі і загадаємо бажання, яке виконає Золота рибка, тому що ви їй допомогли. А я загадала солодке бажання. Відкривайте очі. Моє бажання Золота рибка виконала сьогодні, а ваші бажання вона виконає дуже скоро. Пригощайтеся!
Дитячий майстер-клас «Мешканці морів і океанів» А ви знаєте, що сом У синьому морі невагомий. А ви знаєте, що кит По хвилях легко ковзає. І величезні суду Море тримає без праці! А.Підсумкове театралізована вистава «Морська подорож» для дітей Монтессорі групи проекту «Світ морів та океанів» На сьогоднішній день питання охорони навколишнього середовища стоять дуже гостро. Однією з причин цього є відсутність у людей екологічної.
Конспект НСД по ФЦКМ «У світі небезпечних предметів» (підготовча група) Тагірова Заріна Конспект безпосередній освітньої діяльності по формуванню цілісної картини світу «У світі небезпечних предметів».
Конспект відкритого інтегрованого заняття «Я і моє тіло» (скелет і м'язи) (підготовча група) Конспект відкритого інтегрованого заняття на тему: «Я і моє тіло» (скелет і м'язи) (підготовча група). Мета: Ознайомити дітей.
Конспект відкритого заняття «Хай живе, капелюх!» (Художньо-естетичний розвиток), підготовча група Конспект відкритого заняття «Так, живе капелюх!» (Художньо-естетичний розвиток, підготовча група Вік дітей 6-7 років. Конспект відкритого заняття з навчання грамоті «У пошуках абетки» (підготовча група).Конспект заняття в старшій групі «Мешканці морів і океанів» Мета: закріпити знання дітей про мешканців морів і океанів. Завдання: розвивати усне мовлення, збагачувати словниковий запас, розвивати пам'ять.
Конспект заняття з пізнавально-мовному розвитку в підготовчій групі «Тваринний світ морів і океанів» Тема. Тваринний світ морів і океанів. Освітні цілі. Уточнення, активізація та актуалізація словника по темі «Тваринний світ морів і океанів».