Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшої групи «зимова казка або подорож в зимовий
Марина Георгіївна Гадильшіна
Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшої групи «Зимова казка або подорож в зимовий ліс»
Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшої групи
«Зимова казка або подорож в зимовий ліс»
Мета. Розвиток зв'язного мовлення у дітей.
Продовжувати знайомити дітей з характерними ознаками зими.
Вчити дітей давати повні відповіді на питання вихователя.
Спонукати дітей відповідати на запитання повним пропозицією.
Закріплювати знання про зимуючих птахів.
Закріпити вимова звуку (с).
Розвивати мислення. пам'ять, увагу, зв'язне мовлення.
Виховувати доброзичливе ставлення до птахів; вміння працювати в колективі.
Фрагмент, частка, хуртовина, заметіль, сніг, Снігурка, сніжинка.
Устаткування. магнітофон, ялинки, іграшки птахів, зимові ілюстрації. картинка дідка лісовичка. конверт з листом, конверти із завданнями, розрізні картинки зими.
Вихователь. Хлопці, коли я сьогодні прийшла в дитячий сад, на столі у мене лежав лист. Але без вас я його не відчинила. Ви хочете дізнатися, що там написано? Тоді давайте його відкриємо і прочитаємо.
«Здрастуйте хлопці. Пише вам один з казкових лісових жителів. У мене в лісі багато різних птахів. І серед них є сама балакуча «Сорока-білобока». Вона розповіла мені про вас багато цікавого. А найголовніше вона повідала мені, що ви розумні і кмітливі. Тому запрошую вас до себе в гості в зимовий ліс. А хто я такий ви дізнаєтеся в кінці подорожі. На кожній галявині вас чекатиме один з моїх друзів. За правильно виконане завдання мої друзі дадуть вам частину загальної картинки. В кінці подорожі ви зберете з частин картинку і дізнаєтеся хто я? »
Хлопці хочете дізнатися, хто ж це написав листа?
Ну що ж вирушимо в дорогу! Підемо всі разом один за одним. (Під музику входимо в зал)
Хід заняття:
Діти входять в зал і потрапляють в зимовий ліс. а гостей то скільки тут. Привіт гості, вітаються (прохлопать, здрастуйте гості).
А зараз давайте привітаємося з лісом.
Здрастуй ліс здрастуй, в лісі повно казок і чудес.
Вирушили в зимовий ліс і опинилися на лісовій галявині, Подивіться, скільки жителів лісу нас зустрічає, зустріли синицю.
Вихователь. А ось і перший житель нас зустрічає. Хлопці подивіться, раніше всіх вона встає дзвінко пісеньку співає «Сінь- сінь- синь, покров-покров-покров, тінь-тінь-тінь, тінь- тінь-тінь.
Вихователь. Хлопці, а що це за птах. Давайте з нею привітаємося.
Діти. це синиця
Вихователь. Хлопці, яка це птах.
Діти. синиця зімующая птах.
Вихователь. Подивіться у синички кошик. Давайте подивимося, що в кошику. Хлопці у синички для нас приготовлено, якийсь завдання.
«Сьогодні вранці була така хуртовина, вона розкидала всі картинки, я їх зібрала, а з'єднати не можу. Допоможіть мені?"
Ну що, хлопці, допоможемо?
Завдання. Діти синиця розсипала картинки, вам потрібно зібрати всіх групах свою картинку. Візьміть за фрагментом потрібного кольору і розділіться на групи.
Д. І. «Склади з частин ціле».
Вихователь. Яка пора року зображено на картині? (Зима) Вихователь. Скільки частин ми використовували, щоб скласти картинки? А скільки дітей в кожній групі.
Діти. Ми використовували ... фрагментів.
Вихователь. Молодці впоралися із завданням, і синиця віддає нам одну частину від великої картини. Спасибі тобі синичка.
Физкультминутка. (Логіка математична гра)
Ми підстрибніть стільки раз
Скільки ялинок у нас
В долоні вип'ємо стільки раз
Скільки пташок навколо нас
Ніжкою тупни стільки раз
Скільки хлопну я зараз.
Йдемо далі. Опиняємося на інший галявинці.
Вихователь. Тірі-ри, тири-ра це пісня Снігура. Хлопці чия це пісня, значить що це за птах?
Діти. Це снігур Вихователь. Хлопці, яка це птах?
Діти. Снігур зімующая птах.
Вихователь. Подивіться, він теж приготував нам якесь завдання. Вправа «Який? Яка? Яке? »(У вигляді листа, бере лист дитина)
- Я зараз буду ставити вам питання, а ви підбираєте слова, що відповідають на питання який? яка? але не всі разом а по одному. (Давайте сядемо на галявину)
Зима, яка? - (холодна, сніжна, морозна,). Сніг, який? - (білий, пухнастий, холодний, розсипчастий, м'який, іскристий, хрусткий, блискучий). День, який? - (морозний, сніжний, сонячний, короткий, вітряний). Ніч, яка? - (довга, місячна, зоряна, сніжна, морозна). Лід, який? - (холодний, міцний, прозорий, крихкий, тонкий).
Молодці. Ви добре впоралися і з цим завданням. Снігур віддає нам ще одну частину картинки. (Дякуємо, прощаємося.)
Стрёк-стрёк, Стрек-ке летить сорока в далеко.
Вихователь. Ой, хлопці подивіться, а це хто нас зустрічає?
Діти. Це сорока.
Вихователь. Хлопці, яка це птах.
Діти. сорока, що зимує птах.
Вихователь. Вона сидить і у неї для нас сюрприз приготований, а що ж для нас приготувала сорока, ми з вами зараз дізнаємося. Хлопці Подивимося що в коробочці у сороки? Так тут теж завдання. Сорока пропонує нам пограти в гру «Докажи слівце.»
Тихо-тихо як уві сні
Падає на землю (сніг)
З неба все ковзають пушинки
На галявини, на лужок
Тихо падає (сніжок)
Ось веселощі для хлопців
Все сильніше (снігопад)
Всі біжать наввипередки
Всі хочуть грати в (сніжки)
Немов в білий пуховик
Поруч сніжна фігурка
Це дівчинка (снегурка)
На снігу то подивися
З червоною грудкою (снігурі).
Вихователь. Які слова додали, давайте скажемо хором.
Вихователь. З якого звуку вони починаються (зі звуку-с)
Молодці і це завдання виконали.
сорока нам частину картинки віддала. Ой сорока ти нас зовсім забалакала нам пора нам далі в шлях.
Физкультминутка. Вітер задуває, як сніжинки ми літаємо Полетіли, полетіли і кудись прилетіли.
Ой знову на галявинці хтось нас зустрічає?
Діти. Цей птах горобець.
Вихователь. Як співає скажи скоріше (чірік- чик- чик всім потрібні друзі, чірік-чик-чик навіть горобцям.) Хлопці, яка це птах.
Діти. Воробей, що зимує птах.
Вихователь. Подивіться, він для нас теж завдання приготував.
«Це загадка, хлопці горобець знає, що ви любите відгадувати загадки»
Я по дереву стукаю,
Черв'ячка добути хочу,
Хоч і зник під корою
- Все одно він буде мій!
Ми загадку відгадали, фрагмент картинки отримували. (Воробей теж нам віддає частину картинки).
Надягаємо чарівні лижі і вирушаємо на наступну галявину (ших-ших-ших, хрускіт-хрест-хрест, скрип-скрип-скрип).
Вихователь. Хлопці, а хто нас на цій галявині зустрічає?
Вихователь. Хлопці, яка це птах.
Діти. Дятел, що зимує птах.
Дятел тримає лист, давайте прочитаємо, що там »« Дітки допоможіть точки в малюнок з'єднайте ». Якщо з'єднати всі крапки то вийде малюнок, а який ви вже дізнаєтеся самі. Сідайте за столи. На столах лежать листочки. З'єднайте точки і подивимося, що вийде.
Вихователь. Хлопці, що за малюнки у вас вийшли? (Птиці).
Розумниці. І дятел віддає нам ще одну частину від картинки.
Подивіться скільки птахів, пташки стрибають, літають, дітлахів розважають крильця. розпрямляли клювиком їх чистити стали.
Ось хлопці подивіться, нам птиці віддали всі частини картинки. Давайте зберемо картинку і подивимося, хто ж вийде? А як же ми будемо всі разом збирати адже частин всього лише 5. Давайте ми зараз виберемо по лічилки, хто буде збирати картинку. Чи згодні
Діти. Так згодні.
1,2,3,4,5-вам картинку збирати.
Порахували, вибрали і почали збирати картинку, розглядаємо вже готову картинку.
Звичайно це дідок лесовичок. Він приготував нам ще одне послання. (Лист)
Давайте сядемо на чарівну галявину і поговоримо.
Хлопці скажіть, куди ми сьогодні з вами ходили? Кого бачили? А як можна, одним словом назвати всіх цих птахів? (Всі ці птахи зимують)
Що вам сподобалося найбільше під час нашої подорожі. ... Мені теж сподобалося, як ви працювали. Наша подорож в зимовому лісі підійшло до кінця і нам пора повертатися в дитячий сад. Давайте скажемо нашим гостям досвіданія. (Під музику) виходимо із залу і повертаємося в групу.
Конспект відкритого заходу з розвитку мовлення в старшій логопедичній групі «Зимова казка» Конспект відкритого заходу в старшій логопедичної «Б» групі з розвитку мовлення Тема: «Зимова казка» Вихователь: Качмазова І. Р. Мети.Конспект заняття з розвитку мовлення «Подорож у казку« Як оленяті маму шукали »для дітей з ЗПР старшої групи Конспект заняття з розвитку мовлення Подорож в казку« ЯК оленяти МАМУ ИСКАЛИ »для дітей з ЗПР, старшої групи Мостова О. В учитель-дефектолог.
Конспект заняття з розвитку мовлення у підготовчій групі «Подорож в зимовий ліс» КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВИ В ПІДГОТОВЧОЇ ГРУППЕ НА ТЕМУ: «ПОДОРОЖ В ЗИМОВИЙ ЛІС» Стародуб Олена Вікторівна вихователь.
Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі з використанням арт-терапевтичної техніки «Зимова казка» Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі з використанням арт-терапевтичної техніки. «Зимова казка» Мета: вчити дітей визначати.
Конспект заняття з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Подорож в зимовий ліс» Мета: Вчити дітей до доброму відношенню до живого. Викликати активне співчуття до диких тварин, бажання допомогти, радіти і отримувати задоволення.
Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшої групи «Подорож в країну смішариків» Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок «Золотий ключик» Організована освітня діяльність.
Власна методична розробка конспект НСД «Зимова казка» для дітей старшої групи Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад дитячий садок №96 комбінованого виду Калінінського району міста Харкова.