Конспект уроку для 2 класу - праця і його значення в житті людини

32 33 34 1 2 35 36 37 38 39 40 41 4 42 43 44 45 46 47 5 48 49 6 50 51 52 53 54 55 56 57 58 9 59 10 60 7 61 62 63 64 65 66 67 68 69 8 70 71 72 11 73 74 75 76 77 78 14 79 80 81 31 17 15 82 16 20 83 84 85 19 86 87 88 30 89 18 90 21 91 92 93 94 95 96 97 98 99 22 100 101 102 103 104 105 23 24 106 107 108 26 109 13 110 111 29 28 112 113 114 115

Увага Знижка 50% на курси! поспішайте подати
заявку

Професійної перепідготовки 30 курсів від 6900 руб.

Курси для всіх від 3000 руб. від 1500 руб.

Підвищення кваліфікації 36 курсів від 1500 руб.

Пізнання світу 2 клас

Тема: Праця і його значення в житті людини.

Цілі: 1. створення умов для формування знань про роль і значення праці в житті людини;

2.способствованіе розвитку мовлення, розширенню кругозору;

3. содействованіе вихованню культури праці та шанобливого ставлення до нього через ігрову і дослідницьку діяльність учнів.

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань

- Хлопці, що об'єднує всіх цих людей, зображених на слайдах? Що вони роблять?

-Про що піде мова на сьогоднішньому уроці?

1.-формулювання цілей і теми уроку

2.-Робота по групах

Що важливо для життя людини?

- За допомогою чого він цього добивається?

3. Читання тексту? (В підручнику)

4. Що зображено на малюнку? Розфарбуй.

-Для чого працюють діти? (Складання розповіді)

- Згадайте і запишіть 3 прислів'я про працю.

Терпіння і труд все перетруть

Без праці не витягнеш і рибку зі ставка

Зробив справу гуляй сміливо

Ділу час потісі годину

Праця годує, а лінь псує

Робота не вовк - в ліс не втече

Довгий день до вечора, коли робити нічого

Скільки потопає, стільки і поліпшує

Хто не працює той не їсть

Знайди слова на тему «Праця»

А О Л Д Т М Н А Т Р У Д Ж І
У І В И С Т Р О Й Л Д К В У Д
Ч О Г ЛО П А ТА К А М І Т Ь П
І О Т Р А Б Про Т А Т И М С В А Р
Т П Р І Е К В А У Р Т Про До Д Е Е
Е Т Про Ь Г М О Л О Г О Е Щ Л У
Л М І Е Н Г Б Про Ч І Й Д Ж Б Ч
Ь В И Н Р А У Ц Н Г Ш Е І Н Е
- Чи важливий праця в житті людини? Чому?

6. гра Буриме (закінчи вірш)

Не дозволяй душі ...... .леніться!

Щоб в ступі воду не ...... товкти,

Душа зобов'язана ......... .трудіться

І день і ніч, і день і ...... ..ночь!

- Чому ми повинні працювати?

- На яку тему був наш урок?

-Що усвідомили для себе?

- Що для вас було найскладнішим?

- З чим справилися добре?

- Що хотіли б ви ще дізнатися на дану тему?

(Д-з добірка загадок на тему Праця і в зошиті «Професія моїх батьків»)

- Сьогодні ми поговоримо про те, що таке праця і яке його значення в нашому житті.

Запишемо тему уроку "Праця - основа життя" (слайд 7).

- Сьогодні наш урок ми проведемо у формі гри "Сто до одного" (слайд 8).

Для цього ми заздалегідь розподілилися по командам, дали їм назву і вибрали капітанів. Хлопці, які брали участь у проведенні анкетування, сьогодні будуть експертами. Учень, ведучий рахунок буде оформляти оцінний лист (Додаток 1). Правила гри вам знайомі. Після того, як буде поставлено питання, команда радиться одну хвилину, капітан вибирає один відповідь з ряду запропонованих командою варіантів і озвучує його. У разі збігу відповідей капітан може вибрати на свій розсуд один із запропонованих раніше відповідей команди або назвати свій. Найбільша кількість балів отримає команда, яка назвала найпоширеніший відповідь.

До сьогоднішнього уроку ми підготувалися заздалегідь. (Розповідь учениці про проведення анкетування: "Ми провели опитування серед вчителів та учнів нашої школи. Для цього заздалегідь склали і роздрукували анкети. Всього було опитано 69 осіб. З них 19% - вчителі, 35% - учні початкових класів. 30% - учні старших класів і 16% - учні середньої ланки. Були задані наступні питання: Що таке праця? Що створюється працею? Як винагороджується праця? Які прислів'я про працю вам відомі? "(Додаток 2)).

Отже, перший раунд "Проста гра" (слайд 9).

- Назвіть найпопулярніший відповідь на питання "Що таке праця?" (Слайд 10)

Після обговорення (1 хвилина), команди називають свої варіанти відповідей, які записуються на дошці.

На інтерактивній дошці по одному відкриваються відповіді:

Бали, отримані командами, записуються на дошці.

- Більшість опитаних вважають, що праця - це діяльність.

Наші експерти працювали зі словниками в бібліотеці і ось, що їм вдалося з'ясувати. Один з учнів Новомосковскет визначення зі словників В.И.Даля, С.В.Ожегова, Великого енциклопедичного словника, заздалегідь підготовлені для уроку (слайди 11, 12, 13).

- Давайте узагальнимо отримані відомості про працю, тож праця - це (слайд 14):

цілеспрямована діяльність людини по створенню за допомогою знарядь праці матеріальних і духовних цінностей;

зусилля, спрямоване на досягнення чого-небудь;

результат діяльності, роботи, твір;

У зошитах робиться запис: Праця - це діяльність людини, яка має певну мету, вимагає спеціальних знань і умінь і завжди призводить до результату (слайд 15).

Другий раунд нашої гри (слайд 16) "Подвійна гра"

- Назвіть найбільш часто зустрічається відповідь на питання "Що створюється працею?" (Слайд 17)

Після того, як дані відповіді, на дошці з'являються дані опитування:

Читання тексту підручника на сторінці 72-73, обговорення картини і розповіді Л. М. Толстого на сторінці 72.

- Висновок - винагородою за працю може бути не тільки матеріальне заохочення, а й радість результатом, а також подяку оточуючих, користь людям.

Повідомлення учнів з питань (Додаток 3)

- Давайте з'ясуємо, яким може бути тривалість робочого дня для дорослої людини в нашій країні.

- Чи можуть діти працювати?

- На яких роботах заборонено використовувати працю дітей?

- Які умови праці для неповнолітніх?

- Отже, хлопці, давайте підведемо підсумок - що ми сьогодні дізналися? (Що таке праця і чому праця - це основа життя)

Нарешті, наш останній раунд "Гра навпаки" (слайд 21).

Яка прислів'я найрідше згадувалася у відповідях? (Слайд 22)

Терпіння і труд все перетруть

Схожі статті