Конспект нод, старша група порівняння вовка і собаки

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, продуктивна, пізнавально-ис слідчих, сприйняття художньої літератури.

Цілі: формування уявлень у дітей про історію одомашнення собак, про відмітні ознаки різних собак, про їх роль в житті людини; збагачення словникового запасу дітей; розвиток мовної структури мови, пам'яті, мислення; формування вміння будувати речення, складати простий розповідь-опис; виховання гуманного ставлення до тварин, почуття відповідальності за тих, кого привчили.

Цільові орієнтири дошкільної освіти: може підтримати бесіду, міркувати і висловлювати свою точку зору; здатний самостійно придумувати невелику розповідь на задану тему; висловлює позитивні емоції.

Матеріали та обладнання: м'яка іграшка собаки, аудіо - записи: «Не дратуйте собак!», Для рухомий гри. Проектор, екран.

1. Організаційний момент.

-Відгадайте, про яке тварину будемо говорити:

Загарчав живий замок,

Ліг біля дверей поперек.

Дві медалі на грудях.

Краще в будинок не заходь.

(На екрані з'являється картина - собака)

-До якої групи тварин відноситься собака?

2. Бесіда про собаку.

(На екрані з'являється картина - собаки і вовк)

- Хто на ньому зображений? (Різні собаки і вовк).

- Для чого тут вовк? (Відповіді дітей)

- Давним - давно люди приручили стародавнього вовка, від якого пізніше відбулися собаки. Адже дивіться, вовки дуже схожі на собак. Давайте порівняємо. Що спільного? В чому різниця? (Діти порівнюють зовнішній вигляд собак і вовків.)

- А як людина змогла приручити вовка? (Відповіді дітей).

- Стародавні люди приручили вовків, годували їх, доглядали за ними. Так собаки стали жити з людиною і вірно служити йому.

Ось першу дали собаці роботу:

Житло охороняти і ходити на полювання.

(На екрані з'являється картина - сім'я собаки)

-Хто тут зображений? (Відповіді дітей)

-А хто мама? (Собака.)

-А як тата звати? (Пес.)

-Назвіть самі відмінні ознаки собаки. (Шерсть - густа, шовковиста, чорна, руда; хвіст - довгий, пухнастий, короткий; морда - витягнута, а очі - добрі, злі, чорні; вушка - стирчать на маківці, висять; лапки - короткі, довгі.)

4. Дидактична гра. Знайди помилку і виправ.

Чорний цуценята. (Чорні цуценята.)

Кудлата пес. (Кошлатий пес.)

Коротка хвіст. (Короткий хвіст.)

5. Физкультминутка: Ведмедик-топ-т оп,

А вовченя-клац-щё лк,

А зайченя-скок-ск ок,

А лисеня-шусть-шми г,

А лосёнок-брик-бри до,

А кошеня-стриб-плиг р

6. Складання розповіді.

-Яку кличку можна дати собаці?

-Хто це? (Іграшковий щеня.)

-Послухайте мою розповідь: «Це мій щеня. Його звуть Дружок. У нього витягнута мордочка. Вушка довгі. Очки пустотливі. Носик гудзичком. Хвостик короткий. Песик пухнастий. Він найвірніший друг. Я його дуже люблю".

- Складіть самі розповідь про щеня, але слово «щеня» не повинно повторюватися.

7. Бесіда «Породи собак».

-Раніше собаки були всі однакові. Змінювалася життя, змінювалися люди, мінялися і собаки. З'явилося багато порід собак. Зараз налічується 400 їх видів. Які породи собак ви знаєте? (Відповіді дітей)

-З давніх-давен живе поруч з людиною собака, охороняє його будинок, захищає, допомагає пасти стадо, полювати на звіра. Яких тільки собак не буває - службові, мисливські, декоративні і зовсім безпородні! І всі вони вірно служать людині.

(Діти Новомосковскют раніше вивчені з батьками вірші і співвідносять їх з картинками на екрані)

Вперед! Сумнівів немає!

Налаштований пес рішуче,

Спершу взяла собака слід

І слідом порушника.

-Собаки охороняють заводи, магазини, склади. Собаки-шукачі допомагають міліції знайти злочинця.

А ось нирець пес - в воді

Він проявляє вишкіл,

І якщо людина в біді,

Завжди прийде на виручку.

-Собаки розносять пошту, продукти, допомагають сліпим.

Несуться собаки стежкою крижаний,

Терпіння і сила в упряжці одного.

Стадо овече собаці слухняно,

Собака справляється з роботою пастушої.

У різний час у різних народів

Собаки цінувалися різної породи

Гнатися так жваво вміли деякі,

Як українські гончаки - пси швидконогі.

Зал аплодує, регоче:

Що за стрибки! Що за повадки!

В нагороду цукру шматочок,

Але праця артиста - ох не солодкий.

8. Рухлива гра. Танці з музичними візерунками.
Діти діляться на команди. Грає музика, всі танцюють, стрибають, ходять - роблять, що хочуть, але тільки до тих пір, поки грає музика. Як тільки вона замовкає, провідний називає якусь фігуру тварини. Кожна дитина повинна утворити фігуру, названу провідним. Спочатку краще ставити легкі фігури, а вже потім більш складні. За кожну фігуру, виконану швидше і краще за інших, команді присуджується одне очко. Виграє команда з найбільшою кількістю очок.

-Які прислів'я ви знаєте про собаку?

* Собака - вірний друг людини.

* І собака пам'ятає, хто її годує.

-Собака - вірний друг людини. Але ви повинні дбати про неї. Якщо ви вирішили купити собі цуценя, то повинні знати і пам'ятати, що його виховання вимагає багато часу.

-Як потрібно піклуватися про щеня? (Відповіді дітей)

(Годувати, купати, відвести своє місце в кімнаті, гуляти.)

- Про кого ми сьогодні говорили?

- Що ми дізналися про собаку? (Відповіді дітей)

(Прослуховування пісні «Не дратуйте собак!»)

Схожі статті