Конспект інтегрованого освітньої діяльності для дітей старшого дошкільного віку

Конспект інтегрованого освітньої діяльності для дітей старшого дошкільного віку
Мета: виховання усвідомлено-правильного ставлення до природи.

Освітні: формування у дітей пізнавального інтересу до світу природи, формування бажання зберігати природу;
Розвиваючі: розвиток образотворчого творчості, почуття кольору та композиції; розвиток діалогічного, монологічного мовлення; розвиток творчих і комунікативних здібностей дітей;
Виховні: виховувати у дітей дружні, партнерські взаємини, формувати дитяче співтовариство.

Попередня робота: бесіди про природу, складання описових розповідей, читання художньої літератури, спостереження на прогулянках за змінами в живій і неживій природі; розучування віршів; малювання, ліплення, аплікація на тему «Рання весна», «Бережи природу!».
Матеріали та обладнання: комп'ютер, проектор, екран, тонований папір, масляна пастель, клейонки, музичний супровід (магнітофон).
Методи і прийоми: ігровий; словесний: бесіда, проблемні питання, роз'яснення; Сюрпризний момент; ІКТ, художнє слово, метод стимулювання для самостійного вибору теми для творчості, створення ситуації успішності для кожного вихованця.

ХІД ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ:

організаційний момент
Вихователь зачитує лист від Лесовичка: «Здрастуйте, дорогі хлопці! Знаю ліс і ліс люблю, в гості до лісу до себе кличу. Я люблю грати в лісі, все в лісі мені цікаво. Я веселий дідок, дідок, лесовичок ».
Далі вихователь запрошує дітей зайняти місця в вагончиках поїзда і відправитися в ліс.

Комунікативна гра «Їдемо в ліс»

Під музику діти встають один за одним, під музику «їдуть» в ліс (музичний зал).

Презентація «Бережи природу»

слайд 2
Вихователь захоплюється красою весняного лісу, пропонує дітям відпочити на лісовій галявині і відповісти на питання:
слайд 3
Хто такий лесовичок?
слайд 4
Професія людини, який доглядає за лісом?
слайд 5
Як називається маленький ліс? У наших місцях ростуть ліси, які називаються змішані. Як ви думаєте, чому вони так називаються?
слайд 6
Як називається ліс, в якому ростуть в основному хвойні дерева? Як називається ліс, в якому ростуть одні їли? А якщо - одні сосни?
слайд 7
А якщо тільки берези? А якщо ліс складається з дубів? З осик?
слайд 8

Творча гра «Лісові фігури»

Правила гри: лічилки вибирається ведучий. Після слів: «Море хвилюється раз, море хвилюється два, море хвилюється три, лісова фігура на місці замри!» Діти зображують лісову фігуру. Ведучий доторкається до «фігури», та оживає і розповідає, хто вона (дерево, квітка, тварина тощо).
слайд 9

Бесіда за темою «Бережи природу!»

Вихователь пропонує дітям відпочити на лісовій галявині і поговорити про природу. Що таке природа? Як ми можемо зберегти природу?
слайд 10

Якщо в ліс прийшли гуляти
Свіжим повітрям дихати,
Бігай, стрибай і грай,
Тільки, цур, не забувай,
Що в лісі не можна шуміти,
Навіть дуже голосно співати.
Злякаються тваринки,
Втечуть з лісової галявини.

слайд 12
Далі вихователь пропонує дітям вирушити в групу і намалювати ліс, в якому вони побували. Діти під веселу музику «їдуть» в групу.
На столах лежать тонований папір, масляна пастель.
Діти самостійно вибирають тему для творчості (змішаний ліс, бор, березовий гай і т.п.). Під звуки лісу (магнітофон) малюють в парах.

Підсумок заняття. Оформлення виставки.

«Бережіть ліс, хлопці!»
О. Уральський

Бережіть ліс, хлопці,
Він нам дарує кисень.
У ньому ще живуть звірята
Різних видів і порід.
Вранці співають там птахи,
А листя вкриє в спеку,
І пилок квітів на обличчях
Залишає запах свій.
Бережіть ліс, хлопці!
І не паліть в ньому багаття.
Вдячні будуть звірі,
І дерева, і кущі.

Як розмістити статтю на сайті
і отримати сертифікат до атестації?

Схожі статті