Як потрібно доглядати за собою »

Надія Усачова
«Як потрібно доглядати за собою». Інтегроване заняття в другій молодшій групі

ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ по ознайомленню з художньою літературою, розвитку мовлення, розвитку уявлень про навколишній світ і себе, формування культурно-гігієнічних навичок у

ТЕМА. Як потрібно доглядати за собою.

ЦІЛІ. Ознайомити дітей з твором А. Барто «Дівчинка замурзана»;

Підвести дітей до розуміння, що чистота-запорука здоров'я;

Спонукати до виконання елементарних гігієнічних навичок:

мити руки, обличчя, тіло, розчісувати, стежити за чистотою одягу.

Повторити назви приладдя догляду за собою.

Активізувати мова дітей.

МАТЕРІАЛ. Лялька Айболить, картинки на яких зображено. мило, гребінець, мочалка, зубна паста, щітка, рушник.

Хід ЗАНЯТТЯ:

Добрий лікар Айболить

До діток в групу він поспішає.

До Соні, Віті і Аліні,

Колі, Даші та Марині.

І до всіх іншим хлопцям ...

Розповісти про те, як треба:

Руки мити і витирати,

Так здоров'я зміцнювати.

Дуже важливо, щоб на світлі

Були чистими все діти!

Вихователь. Хлопці, ось прийшов до нас Айболить. А з ним разом прийшов Карлсон. Подивіться на нього, що ж з ним сталося?

(Звертає увагу дітей на неохайний вигляд Карлсона).

Давайте запитаємо у нього, де він так забруднився.

(Читає вірш А. Барто «Дівчинка замурзана»).

Давайте посадимо Карлсона на стільчик і всі разом розповімо і покажемо, як же потрібно доглядати за собою.

Доктор Айболить приніс з собою свій медичний чемоданчик.

Він з червоним хрестом,

Щось важливе в ньому!

(Вихователь по черзі дістає з валізи картинки, на яких зображено мило, гребінець, зубна паста, щітка, мочалка, рушник, шампунь).

Вихователь. Скажіть, що це за предмети? Для чого вони потрібні. (Відповіді дітей).

Молодці! А тепер давайте навчимо Карлсона вмиватися.

Фізкультхвилинки. «Вмиваємося» (імітують процес вмивання).

Умою моє личко.

Щоб очі блищали,

Щоб щічки червоніли,

Що сміявся роток

І кусався зубок.

Молодці! Показали Карлсон, як потрібно за собою доглядати. Зараз він піде вмиватися, а Клавдія Іванівна йому допоможе (няня забирає Карлсона, призводить його в порядок).

Добрий лікар Айболить

Бруднити руки не велить.

Якщо все ж твої руки

Цілий день, не знаючи нудьги,

Ти йди, звичайно, до крану,

Воду теплу открой-

Руки брудні відмий!

Треба, треба вмиватися

Вранці і ввечері,

А нечистим трубочістам-

Сором і ганьба, сором і ганьба!

(Няня приносить чисту ляльку, вихователь звертає увагу дітей, яка вона стала красива, пропонує залишити ляльку в групі з дітьми.

А зараз ми всі разом пограємо в гру «УМИВАЛОЧКА».

Ми помили наші ручки (труть долонею об долоню)

Один два три. Раз, два, три (по три бавовни)

А над ручками, як хмаринки (руки вгору)

Бульбашки ... бульбашки ... (стрибки, руки на поясі)

Хлопці! Доктору Айболиту дуже сподобалося у вас в гостях, але йому пора йти до інших дітей.

Хлопці, у нас в групі багато іграшок. Ми зараз одягнемо білі халати і перетворимося в докторів. Підемо перевіряти, чи всі наші іграшки знають, що чистота-запорука здоров'я і як це важливо (вихователь і няня допомагають дітям переодягнутися, діти під керівництвом вихователя, продовжують гру).

Література: Вірші для дітей Агнії Барто.

Формування звички до здорового способу життя Формування звички до здорового способу життя II молодшої групи. Заняття з фізичної культури в другій молодшій групі проводяться 2.

Конспект інтегрованого заняття на тему: «Первоцвіти». Ми з моєю колегою підготували і провели інтегроване заняття в старшій групі по темі: "Первоцвіти". Заняття вийшло дуже цікавим.

Схожі статті