Заняття що таке - конспект нод по пдд «що таке вулиця» в підготовчій до школи групі
Заняття ЩО ТАКЕ УЛІЦА.docx
Презентація до конспекту безпосередньо освітньої діяльності з БДР по реалізації освітньої галузі "Основи безпеки" по темі «Що таке вулиця?» В підготовчій до школи групі, який спрямований на формування основ безпечної поведінки на вулицях села і міста і виховує потребу в дотриманні Правил дорожнього руху .
Тема: Вулиця.
Мета: Формування основ безпечної поведінки на вулицях села і міста.
завдання:
Навчальні:
- розширювати знання про вулицю, дорозі, елементарні правила пересування по них;
- формувати поняття, як дають назви вулицям;
- формувати вміння утворювати прикметники від іменників;
- удосконалювати орієнтування в навколишньому просторі, в прилеглій до
дитячого садка місцевості;
- формувати основи безпечної поведінки при сезонних змінах погоди;
- розширювати знання про різні види транспорту, їх особливості.
Розвиваючі:
- розвивати пам'ять, уяву, мислення;
- розвивати конструктивні навички;
- розвивати дрібну моторику;
- розвивати зорово-рухову координацію.
виховує:
- виховувати потребу в дотриманні Правил дорожнього руху.
Словник: автомобілі спеціального призначення, проїжджа частина, тротуар, світлофор,
дорожні знаки, вулиця, дорога.
Матеріал: Макет вулиці, конструктор «Лего», іграшкові автомобілі, дорожні
знаки, кольорові кола, прапорець, аудіо запис, комп'ютерна презентація.
Обладнання: електронний макет світлофора, музичний центр, інтерактивна
дошка, м / м проектор.
Хід НСД:
1. Організаційний момент. (Слайд 1) (Діти стоять у колі, взявшись за руки).
Вихователь: Діти, давайте сміявся один одному. Посмішка - це ключ до душ людей,
красиво посміхатися треба вміти. Зараз ми будемо дарувати один одному красиві посмішки.
(Звучить музика, діти «дарують» один одному посмішки).
Вихователь: Хлопці, ви любите подорожувати?
Діти: Так.
Вихователь: Я вас сьогодні запрошую в подорож, а перш ніж ви дізнаєтеся, куди
ми вирушимо, я розповім вам казку. Давайте сядемо.
2. Казка. Сюрпризний момент.
Вихователь: Діти, сьогодні я розповім вам, як маленька дорога перетворилася в
вулицю великого села. (Слайд 2) Отже, дорога йшла, звивалася і не помітила, як перед нею
виявилося велике село. У цьому селі виявилося багато інших доріг.
(Слайд 3)
«Здрастуйте», - весело привіталася Дорога. «Здрастуйте, здрастуйте» - лунало зі
усіх боків. Це інші дороги вітали нашу Дорогу. «Які ви всі цікаві, -
вигукнула вона, - У всіх у вас по обидва боки стоять будинки, а я йшла сама по собі ».
- «Тому ми і називаємося не просто« дорога », а« вулиця ».
- «Значить, щоб називатися вулицею, потрібно, щоб уздовж мене стояли будинки?»
- «Так».
- «Але як тоді дізнаються, що я - це я?»
- «Дуже просто: кожна вулиця має свою назву. Мене, наприклад, звуть Тінистій,
так як в жаркий день я завжди в тіні від численних дерев, які ростуть у мене
по обидві сторони".
Вихователь: Діти, як ви думаєте, куди ми вирушимо в подорож?
Діти: Ми вирушимо в подорож по вулицях великого села.
Вихователь: Правильно, хлопці. А зараз ми вгадаємо назву кожної вулиці та
допоможемо нашій Дорозі придумати назву.
3. Дидактична гра «Вгадай назву вулиці» (Діти дізнаються, як можуть
називатися вулиці).
«Я живу за яром» (Заовражная)
«Ми живемо за озером» (Заозерна)
«Ця вулиця знаходиться близько до лісу» (Лісова)
«На цій вулиці знаходиться медичний пункт» (Медична)
«На цій вулиці живе багато будівельників» (Будівельників)
«А вулиця, на якій побудований наш дитячий сад, знаходиться на сході села посадив»
(Східна).
- «А як хочеш називатися ти?» - запитали вулиці біля стежки.
- «Я завжди була дорогою доброти, бо всім допомагала».
Вихователь: Хлопці, як ми назвемо вулицю?
Діти: Доброї.
Вихователь: Я пропоную вам побудувати вулицю Добру. Що може перебувати на
вулиці, щоб вона приносила людям радість?
Діти: Будинки, магазини, кінотеатри, дитячі садки, школи.
Вихователь: Саша, що ти будеш будувати?
- А ти, Романе? (Відповіді дітей).
Діти з конструктора «Лего» будують різні будівлі вздовж дороги.
Вихователь: Подивіться, наша вулиця стала красивою і дуже довгою, тому що
всім хотілося жити на цій вулиці або працювати, будівельникам доводилося будувати нові
будинки, кінотеатри, магазини. Наша вулиця стала дуже довгою, і людям, які живуть на одному
Наприкінці вулиці, тепер дуже далеко ходити в гості, на роботу або в магазин.
- Діти, як видумаєте, що може допомогти людям переміщатися з однієї вулиці на
іншу?
Діти: Автобуси, автомобілі, тролейбуси.
Вихователь: Назвіть все це одним словом?
Діти: Транспорт. (Слайд 4)
дитина:
Що за диво - цілий будинок,
Вікна світлі колом,
Носить взуття з гуми,
А харчується бензином?
діти:
Діти: Світлофор!
2 дитина:
Щоб тобі допомогти
Шлях пройти небезпечний,
Горить і день і ніч -
Зелений, жовтий, червоний!
3 хлопчика:
Наш будиночок - світлофор,
Ми три рідні брати,
Ми світимо з давніх-давен
В дорозі всім хлопцям ...
3 дитина:
Найсуворіший - ЧЕРВОНИЙ світло,
Якщо він горить,
СТОП! Дороги далі немає,
Шлях для всіх закритий.
4 дитина:
Щоб спокійно перейшов ти,
Слухай моя порада:
- Жди! Побачиш скоро ЖОВТИЙ
В середині світло.
5 дитина:
А за ним ЗЕЛЕНИЙ світло
Спалахне попереду.
Скаже він - перешкод немає,
Сміливо в дорогу йди ...
6 дитина:
Коль виконаєш без спору
Сигнали світлофора,
Додому і в садок потрапиш,
Звичайно, дуже скоро!
Вихователь: Пропоную пограти.
5. Физкультминутка «Пішохідний перехід».
Розігрується ситуація руху пішоходів і автомобілів при роботі електронного
світлофора.
Вихователь: Згадайте, хлопці, яке зараз час року?
Діти: Зима.
Вихователь: А які небезпеки нас чекають в зимову пору року?
Діти: При настанні зими стає не тільки холодно, і потрібно одягати теплу
одяг: шубки, валянки, рукавиці, шапки і шарфи, а й дороги стають слизькими,
цілком можна впасти.
Вихователь: Правильно. На слизькій дорозі водієві складно зупинити
автомобіль. Ще одна особливість зимових вулиць - розмітка ховається під снігом всерйоз і
надовго. Взимку водіям потрібно бути особливо уважними до знаків дорожнього
руху. Там де раніше "зебра" проглядалася здалеку, завдяки розмітці, зараз
її виділяють лише знаки. Будьте уважні до пішоходів і врахуйте, що за переходами в
сезонні періоди наглядають інспектори ДІБДР. Повторюємо з дітьми правило -
приказку «Пора чи не час, не ходи з двору» і нагадую, що грати можна тільки під
дворі. Також нагадую про те, де дозволяється кататися на ковзанах, санчатах і Ледянка.
6. Гра «Забороняється - дозволяється»
І проспекти, і бульвари -
Усюди вулиці шумні,
Проходь по тротуару
Тільки з правого боку!
Тут пустувати, заважати народу
За-пре-ща-ет-ся!
Бути зразковим пішоходом
Дозволяється ...
Якщо їдеш ти в трамваї
І навколо тебе народ,
Чи не штовхаючись, що не позіхаючи
Проходь скоріше вперед.
Їхати «зайцем», як відомо
За-пре-ща-ет-ся!
Поступитися старенькій місце
Дозволяється.
Якщо ти гуляєш просто,
Все одно вперед гляди,
Через галасливий перехрестя
Обережно проходь.
Перехід при червоному світлі
За-пре-ща-ет-ся!
При зеленому навіть дітям
Дозволяється!
7 дитина:
Корисно знати для пішоходів
Позначення переходів.
Щоб вибрати правильний і прямий
Шлях з дитсадка до нас додому!
6. Підсумок.
вихователь:
- З якими автомобілями ви сьогодні познайомилися?
- А що таке вулиця?
Вихователь: Хлопці, сьогодні ми закінчимо свою подорож на вулиці кросворди.
Закріплення матеріалу - діти відгадують кросворд. (Слайд 9 - кросворд і
посилання на питання, слайди 10, 11, 12, 13 - заключні вірші і слогани.)