Водне поло

Водне поло
Ватерполо (waterpolo, від англ. Water - вода і тибетського. Пулу - куля) - командна спортивна гра в воді, в процесі якої спортсмени двох команд прагнуть закинути м'яч у ворота суперника і не пропустити в свої.

Для чоловіків ігрове поле - 30х20 м, глибина води не менше 2,2 м, ворота - 3х0,9 м. Окружність м'яча для гри у водне поло становить 68-71 см. Не дозволяється користуватися м'ячами зі шнурівкою. Вага м'яча - 400-450 г.

Для жінок - відповідно 25х17 м, 1,8 м, 3х0,9 м, 63-65 см, 350-400 г. Для змащення шкіряних м'ячів застосовується спеціальний жир або віск. З 1967 р введені пластмасові м'ячі, за якими взагалі не потрібно догляду. У команді беруть участь по 7 осіб від кожної команди, всього в команді 13 чоловік. Грають 4 періоду чистого часу з двохвилинними перервами.

Ватерполісти виступають в спортивних плавках. Щоб не переохолоджуватися перед початком зустрічі або в перервах, вони надягають тренувальні костюми, халати і спортивні тапочки. Необхідним атрибутом змагань є спеціальні шапочки, прапорці та ватерпольний секундомір. Шапочка зав'язується під підборіддям, на обох її сторонах чітко наноситься номер. Воротар виступає під номером 1. Вказівки судді передаються за допомогою синього або білого прапорців, які надягають на флагшток. Двоє суддів на лінії воріт у своєму розпорядженні по одному білому і червоному прапорця, секретар судді повинен мати блакитний, білий і червоний прапорці.

Водне поло часто називають грубим спортом. Гравці хапають один одного, затискають, штовхають, щипають і навіть стягують купальні костюми, звичайно, намагаючись все це зробити під водою, щоб не побачили судді.

Можна сказати, що це комбінація футболу. баскетболу та хокею. при цьому 85% тіла гравців занурене у воду.

Водне поло - один з найстаріших командних видів спорту, він був включений в програму олімпійських ігор в 1900 році. Щоб утриматися на плаву, спортсмени користуються особливою технікою руху ніг, чимось нагадує, кажуть, збивання яйця міксером. Ватерполісти вважаються атлетично складеними спортсменами. Гравці намагаються закинути м'яч в ворота супротивників протягом чотирьох 7-хвилинних періодів. Якщо гравець порушує правило в межах 4 метрів від воріт, його команда карається 4-метровим штрафним кидком. Команда отримує два очки за перемогу і одне очко за нічию.