Урок в 6а класі «планета океан

Урок в 6а класі (урок формування нових знань і умінь)

Тема уроку: «Планета Океан. Частини Світового океану »

Мета уроку: розширити знання учнів про Світовий океан та його частинах - затоках, океанах, морях, протоках, островах, півостровах, архіпелагах; провести урок з елементами екології, для повного усвідомлення проблем Світового океану.

Завдання уроку: 1) формувати вміння роботи з фізичною картою півкуль; роботи в парах, за допомогою інструктивних карток;

2) розвивати картографічну пильність, географічне мислення учнів;

3) виховувати в учнів почуття дружби, взаємодопомоги під час роботи парами.

1. Організаційний момент.

2. Географічна розминка (усно):

- Хто мені нагадає, яку оболонку Землі ми продовжуємо вивчати?

- Чому антарктичні айсберги живуть 15 років, а гренландские всього 3 роки?

- Вчені стверджують, що солона вода народжує прісну. Чи згодні ви з цим?

- український мандрівник Федір Конюхов перетнув на весёльной човні Атлантичний океан і встановив світовий рекорд. Шлях від Канарських островів до острова Барбадос зайняв у нього всього 46 діб і 4 хвилини (що на 11 діб швидше колишнього досягнення француза Еммануїла Куанда). Вирахуйте шлях в км. який пройшов Федір Конюхов.

3. Вступне слово вчителя.

- Відгадайте загадку: «Це частина гідросфери, величезне скупчення гірко солоної води s = 361 млн. Км. унікальний природний комплекс нашої планети »(Світовий океан).

- Подивіться на карту. Нашу Землю було б абсолютно правильно називати планетою Океан.

- А що ви знаєте про Світовий океан?

Людина, втручаючись в Океан, своєю діяльністю забруднює його. Сьогодні в Океані можна побачити не тільки пакувальний сміття - пластикові судини, пляшки, консервні банки, а й в'язкі грудки нафти, а скільки невидимих ​​рідких і твердих частинок.

Ми зобов'язані докласти всіх зусиль на запобігання забрудненню, щоб Океан не перетворився у всесвітню стічну яму. Адже загибель Океану - загибель всієї нашої планети.

«Зберегти Океан - значить зберегти життя, здоров'я, зберегти красу навколишньої природи».

А що можемо зробити ми - школярі. Ми теж можемо допомогти океану, своїми знаннями. За кожну правильну відповідь, за кожне правильно виконане завдання - ми будемо прибирати сміття з Океану.

4. Повідомлення теми і цілей уроку.

- А з чого доцільно почати вивчати Світовий океан?

- Сформулюйте тему уроку.

- Яка мета нашого уроку?

А) Сьогодні ми розширимо знання про Світовий океан та його частинах; навчимося правильно показувати ці частини на фізичній карті півкуль. Працювати будемо парами, використовуючи інструктивні картки (вони у вас на столі). Завдання у всіх різні, будьте уважні. При роботі потрібен атлас.

Отже, з яких частин складається світовий океан?

Учитель вивішує на дошку ілюстрації. Ви повинні самостійно, за допомогою командного картки сформулювати ці поняття.

Б) На прикладі поняття «ОКЕАН» показую, як правильно працювати, після чого хлопці приступають до самостійного дослідження (3 хвилини).

В) Захист відповідей у ​​дошки. Звертаю увагу на правильний показ об'єктів гідросфери і не забуває прибирати сміття з плаката.

Г) - Подивіться уважно на дошку, чому саме ці об'єкти виділили для прикладу? (книга рекордів Гіннеса).

Ще раз учень показує ці об'єкти на настінного карті.

5. Закріплення вивченого матеріалу.

Відкрийте контурні карти (одна на парті). У контурних картах цифрами позначені об'єкти гідросфери. Давайте назвемо їх, без допомоги атласу.

1. Мексиканську затоку. 7. Гвінейська затока.

2. О. Тасманія 8. П-ів Індостан

3. О. Мадагаскар 9. Чорне море

4. Гудзонової затоки 10. Середземне море

5. Червоне море 11. Б. Антильські острови

6. Магелланова протока 12. О. Гренландія.

7.Ітог уроку. Виставляння оцінок.

- Що нового ми дізналися про Світовий океан?

- Ми сьогодні не тільки дізналися багато нової інформації, придбали нові знання, а й полікували океан.

Оптимістична НОВИНИ. Вчені ЮНЕП (в рамках міжнародної програми ООН) з 30 країн протягом 4 років вели спостереження за станом М. о. Головний висновок підготовленого доповіді тішить. Незважаючи на зростаюче забруднення прибережних акваторій. водна оболонка в цілому в останнє десятиліття стала чистішою.

8.Домашнее завдання. § 39, робота зі словником географічних понять; показ об'єктів гідросфери на фізичній карті півкуль.

Схожі статті