Текстильники (район москви) - це

Територія та межі

Кордон району «Текстильники» проходить по: [3]

по північному кордоні Люблінського ставка, далі по осі смуги відведення Александріяого напрямки МЗ. осі Полтаваского проспекту. осях смуг відведення: Малого кільця і ​​Александріяого напрямки МЗ, Симоновський під'їзної ж. д. гілки, під'їзної залізничної гілки, далі на південний схід (400 метрів) по осі північно-східного проїзду Волзького бульвару. осі Окской вулиці. далі, перетинаючи Полтаваскій проспект, по осі південно-західного проїзду Волзького бульвару і Краснодонської вулиці до Люблінського ставка.

Історія району

Територія, яка нині належить до району «Текстильники», була раніше відомим передмістям Москви. Тут розташовувалися село Грайвороново. сільце Садки, неподалік стояв закладений 1381 року Дмитром Донським Ніколо-Угрешский монастир - місце паломництва московських прочан.

У другій половині XVIII століття. після перемоги російської ескадри в Чесменський бухті над турецьким флотом, Садки стало маєтком графа Орлова-Чесменского. і відтепер називалося «Садки-Чесменський». За проектом великого архітектора Василя Івановича Баженова в 1774 році. тут була побудована садиба зі ставками й стайнями. Уздовж нинішньої Люблінської вулиці нерідко влаштовувалися скачки - то був прообраз першого українського іподрому. До середини XIX століття. Садки-Чесменський і Грайвороново стали і місцем ткаціх виробництв, і одночасно - відомим дачним місцем. При селі Грайвороново була вовнопрядильна фабрика купця Богомолова.

В кінці 1920-х - початку 1930-х років поблизу платформи «Чесменская» (з 1925 року Текстильники) виникло селище текстильників. Він виріс на місці робочих бараків біля існували з середини XIX століття фарбувально-набивної фабрики Меттіка, шерстоотделочной фабрики купця Музиля і ситцевій фабрики купця Остерріда. Після 1930 року до селища текстильників додався і їх будинок відпочинку

Будинок-палац в садибі «Садки-Чесменський» проіснував до кінця 1960-х років, коли він був знесений. На його місці тепер стоїть спортивний комплекс АЗЛК. і тільки старовинний ставок, на березі якого він вибудуваний, нагадує про колись розкішної садиби «Чесменка».

Про селищі робітників-текстильників нагадують назви вулиць району - 1-й, 7-й, 8-й і 11-й вулиці Текстильників, станції метро і залізничної платформи

Після включення до складу Москви

Територія була включена до складу Москви в 1960 році і стала районом масової житлової забудови.

З 1960 до 1969 року територія сучасного району входила в Жданівський район, а потім територія на південь від Полтаваского проспекту була віднесена до Люблінському району.

Народна Рада району Текстильники

У блозі Народної ради району Текстильники [7] регулярно публікуються пости з гострих питань району.

Народна рада чекає всіх, кому не все одно!

Сучасна історія району

Історія з виділенням землі під будівництво мечеті

Незаконне будівництво ресторану в природоохоронному сквері на Волзькому бульварі

Ще однією гучною історією, що отримала великий резонанс, стала спроба комерційною фірмою самовільного будівництва шашличної в сквері на перетині Волзького бульвару і вулиці Юних ленінців. Маса нормативних документів, які присутні і в мережі, підтверджують статус скверу. Незважаючи на масові протести жителів прискорити вирішення питання, питання на всіх рівнях вирішувалося майже чотири місяці. [20]

Громадськості вдалося з'ясувати, що в Префектурі не існує комплекту документів, необхідних для будівництва, а сам Договір на оренду ділянки землі, як мінімум, втратив свою юридичну силу. Місцева влада намагалися надати проблемі політичний характер. Тому зборів жителів називалися мітингами, що супроводжувалися масовим патрулюванням поліції і навіть ОМОНу, які, втім, в ситуацію не втручалися. [21]

метрополітен

Ж / Д транспорт

Розташована на Московсько-Курськом напрямку. Має пряме безпересадкове сполучення на Ризьке і Дружковкаое (Білоруське) напрямки.

29, 54, 74, 99, 143, 159, 161, 193, 228, 623, 633, 650, 703, 725, 861, Вч, Вк.

Пропозиція щодо запровадження нового (відновленню) маршруту

тролейбуси

27, 38, 38К, 50, 75.