Методична розробка по ОБЖ на тему сценарій заходу по ОБЖ, скачати безкоштовно, соціальна

Мета: узагальнити знання учнів з правил поведінки в екстремальних ситуаціях.

Освітня: навчити уникати і вміти запобігати небезпечні ситуації;

Виховна: виховувати почуття відповідальності за колектив, культуру поведінки та спілкування;

Розвиваюча: розвивати творчі здібності дітей.

Конкурсні завдання поміщаються на пелюстках "Квіточки семицветик" так, щоб учасники їх не бачили. Першим починає відкривати пелюстки із завданням капітан тієї команди, яка першою відгадає загадку.

I. Організаційний момент.

III. Журі підводить підсумки.

IV. Команди виконують частівки.

V. Нагородження переможців.

Ведучий: Сьогодні люди живуть в упорядкованих будинках, ходять в супермаркети, і найстрашніші тварини, які трапляються на шляху це сусідський собака і всюдисущий комар. Але сучасний світ наповнений небезпеками, просто вони стали іншими. Пішоходи не дістануться на обід голодному звіру, зате можуть потрапити під колеса автомобіля. Причиною смертельного отруєння виявляється не укус змії, а прострочені ліки з власної аптечки. Люди не побудували безпечний світ, а лише замінили одні небезпеки іншими.

Конкурс починається з вибору капітана та подання команд-учасниць.

Ведучий: ось ми і познайомилися з командами. А зараз давайте, визначимо, який конкурс буде першим.

Дуже древніми рекомендаціями по ОБЖ є прислів'я і приказки про безпечну поведінку. Kтo з вас першим складе прислів'я, той і зірве з чарівної квітки пелюстку.

НЕ ЗНАЮЧИ броду, не лізь У ВОДУ

(Бере участь вся команда)

Завдання: протягом 3 хвилин пригадати якомога більше правил безпечної поведінки в різних ситуаціях: вдома, на вулиці, на природі ...

  • Не залишай без нагляду ввімкнені електроприлади.
  • Чи не сушіть волосся над газовою плитою.
  • Чи не грай з сірниками.
  • Чи не висмикувати вилку з розетки за провід.
  • Чи не відкривай двері незнайомцям.
  • Не ходи по льоду.
  • Переходь дорогу на зелене світло світлофора.
  • Не їж незнайомі гриби, ягоди.
  • Чи не грай на проїжджій частині дороги.
  • Користуйся переходом.
  • Чи не бери і не принось додому незнайомих предметів.
  • Чи не дратуй собак.
  • Вирушаючи до одного, повідом батькам.
  • Не втикай голки в крісло.
  • Будь обережний з ліками.
  • У вагоні не притулялись до дверей.
  • Чи не висовуйся в вікно.
  • Не заходи в ліфт з незнайомими людьми.
  • Чи не чіпай оголені дроти руками.
  • Не кидайте гострі предмети без нагляду.

По 1 учню від команди

Ведучий: А зараз ми згадаємо як треба поводитися з незнайомими людьми на вулиці. На дошці ігрове поле. Гравець дістає і Новомосковскет питання. Якщо він правильно відповів на питання, то ставить свій знак в клітинку, а якщо неправильно - знак противника.

Питання для ігрового поля.

  1. На вулиці до тебе звернувся незнайомець і сказав, що твоя мама прислала його за тобою. Як ти вчиниш?
  2. Якщо до тебе звернувся незнайомий чоловік, як ти будеш з ним розмовляти?
  3. Ти йдеш додому зі школи. До тебе підходить незнайомець і пропонує покататися на машині. Що ти зробиш?
  4. Якщо незнайома людина взяв тебе за руку і намагається відвести з собою, що ти будеш робити?
  5. Опиши, як виглядають сучасні лиходії.
  6. Якщо до тебе підійшли незнайомці і запитують, як знайти вулицю або будинок, що ти будеш робити?
  7. Дзвонять у двері і кажуть "Телеграма. Потрібно розписатися ". Що ти зробиш?
  8. Вам здається, що хтось йде за вами слідом. Що ви будете робити?
  9. Перерахуйте небезпечні місця на вулиці в темний час доби.

(Бере участь вся команда)

не можна чіплятися за їхав попереду транспорт

(По 3 учасника від кожної команди)

Ведучий: Чи трапляються такі ситуації, коли людині терміново треба надати медичну допомогу, від цього залежить стан його здоров'я в сьогоденні і майбутньому. Ми зможемо це зробити? Звичайно, надамо першу медичну допомогу. Постраждалі - члени команди.

Кожній команді видається "Аптечка": бинт, вата, йод, кип'ячена вода, ножиці. За 1 хвилину учасники повинні надати потерпілому допомогу. Журі оглядає потерпілого і підводить підсумок.

Ведучий: У кожному будинку є аптечка. Іноді потрібно надати допомогу, а дорослих поряд немає. З карток виберіть ті кошти, за допомогою яких ви будите надавати першу допомогу.

  1. Який засіб з аптечки ви виберете, якщо людина впала в обморок?
  2. Яким чином ви зупините сильна кровотеча?
  3. Який засіб з аптечки ви виберете, якщо порізалися? (Рану потрібно продезінфікувати, кров зупинити).
  4. Який засіб з аптечки ви виберете, якщо при падінні отримали садно, а рану потрібно обробити?
  5. Який засіб з аптечки ви виберете, якщо сильно заболів зуб чи голова?

(Розчин нашатирного спирту)

Ведучий: Послухайте жартівливий вірш Г. Остера.

Сірники - найкраща іграшка
Для нудьгуючих дітей.
Татів краватку, мамин паспорт -
Ось і маленький багаття.
Якщо тапочки підкинути,
Або віник підкласти,

Можна цілий стілець засмажити,
У тумбочці зварити юшку.
Якщо дорослі кудись
Сірники сховали від вас,
Поясніть їм, що сірники
Для пожежі вам потрібні.

- Вірш то жартівливе, але чи можна жартувати з вогнем? До чого це може призвести? (До пожежі)

- Правильно. При необережному поводженні вогонь з вірного друга перетворюється в нещадного ворога.

Що таке пожежа? І до чого він може привести?

(Бере участь вся команда)

- Будинки, в яких ми живемо, забезпечені газом, електроприладами. У них пожежі виникають значно частіше, ніж в громадських будівлях.

1. Ти один вдома, дивишся улюблену передачу, і раптом у тебе задимився телевізор. Що потрібно зробити?

а) Залити телевізор водою

б) Покликати когось на допомогу

в) Спробувати загасити, а якщо не вийде, викликати пожежників

2. Ти ввечері повертаєшся додому і відчуваєш сильний запах газу. Що ти зробиш?

а) Першим ділом! запалю світло і сірником перевірю, звідки йде газ

б) Піду понюхаю, звідки пахне

в) Подзвоню в газову службу і піду на вулицю чекати, коли вони приїдуть

(Бере участь вся команда)

-Сьогодні понеділок, а Вася купив квиток на корабель на післязавтра. В який день тижня корабель відпливає з порту? (В середу)

-Чи не корабель, а по воді пливе і не тоне? (Пліт, крижина, айсберг ...)

-Засклений отвір в борту корабля? (Иллюминатор)

-Перед відплиттям, Вася допомагав мамі прибирати в будинку. Який суп зварив Вася? (Вася тільки забирався)

-Чому в поїзді стоп - кран червоний, а на кораблі синій? (В кораблі немає стоп - крана)

Командам дається завдання:

Встановити відповідність в діях з порятунку при аварії корабля

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

План заходів з ОБЖ в ДНЗ

Дошкільний вік - найважливіший період, коли формується людська особистість, і закладаються міцні основи досвіду життєдіяльності, здорового способу життя. Малюк за своїми фізіологічними особеннос.

Конспект відкритого заходу з ОБЖ на тему «Небезпечні предмети».

Формувати уявлення дітей про правила безпечної поведінки в побуті.

Конспект відкритого заходу з ОБЖ на тему «Небезпечні предмети».

Дидактична гра «Що ми знаємо про речі?» Інтеграція освітніх областей: безпека, здоров'я, пізнання, комунікація, соціалізація.Задачі: 1.Расшірять уявлення про правила.

Сценарій розваги по ОБЖ "Витівки Домового Тимка"

У сценарії поміщений ігровий матеріал, що дозволяє закріпити правила безпечної поведінки дітей у побуті.

Сценарій КВК по ОБЖ "Червоний, жовтий, зелений" (підготовча група)

Відкрите захід з ОБЖ в середній групі "Ой обпікся!"

Сценарій відкритого заходу з ОБЖ в середній групі "Ой обпікся!".

Система заходів по ОБЖ

Схожі статті