Конспект уроку навколишнього світу по темі рослини, які ми їмо
Короткий опис: Тема: «РОСЛИНИ, ЯКІ МИ їмо» Мета: 1) розширити знання учнів про рослини, які ми їмо, 2) розвивати мову учнів; 3) виховати інтерес до уроку навколишнього міра.Оборудованіе: малюнки із зображеннями, плакат для рефлексії , магнітофон.I. Організаційний момент (1 хв.) Пр
Рейтинг: 5,8 / 10 - Голосів: 10
Тема: «РОСЛИНИ, ЯКІ МИ їмо»
розширити знання учнів про рослини, які ми їмо;виховати інтерес до уроку навколишнього світу.
Організаційний момент (1 хв.)
Продзвенів і замовк дзвінок
Всіх зібрав він на урок.
Всі за парти тихо сіли
На мене всі подивилися.Перевірка домашнього завдання (4 хв.)
- Хлопці, давайте згадаємо, що вивчали ми на минулому уроці? (Дикорослі і культурні рослини.)
- (У дошки 2 людини). Учням у дошки потрібно записати приклади рослин, які відносяться до дикоростучих і культурних рослин.
(Всі інші відповідають на запитання вчителя)
- Назвіть відмінні риси культурних рослин?
- Які рослини відносять до дикорослих рослин?
- А тепер перевіримо, як впоралися учні біля дошки?
III. Формування нових знань (15 хв.)
Прослуховування казки «Мужик і ведмідь».Чому ведмідь образився на Мужика? (Так як мужик його знову обдурив, а ведмідь не знає, яку частину рослини ми вживаємо в їжу.)
- А ви знаєте? Давайте пограємо.
Гра «Що ми їмо».
(Учитель показує малюнки рослин, а вчених-ники називають, які частини у цих рослин можна їсти.)
Вишня (плоди), морква (коріння), огірок (плоди), петрушка (листя), яблуня (плоди), картопля (корінь), редис (корінь), слива (плід), кріп (листя), абрикос (плід), щавель (листя), ріпа (корінь), буряк (корінь), цибулю (корінь.)Знову звернімося до малюнка рослин (на с. 153). На які дві групи ви можете розділити ці рослини? (Фрукти та овочі.)
- Назвіть овочі. (Салат, помідор, капуста, ріпа.)
-Назвіть фрукти. (Вишня, персик.)
Я вам пропоную пограти в гру «Фрукти - овочі».
Клас ділиться на дві команди: «Фрукти» і «Овочі».
Учитель називає рослина. Якщо це фрукт, то перша команда піднімає руки, якщо овоч - то друга. Виграє та команда, у якої найменше помилок.
Вишня, капуста, ріпа, яблуко, груша, морква, картопля, слива, помідор, абрикос, черешня, перець, малина, баклажан. огірок.
IV. Физкультминутка (1 хв.)
V. Продовження роботи по темі уроку (7 хв.)
Розгляньте малюнок у підручнику на с. 154. Що ви можете розповісти про капусту спираючись на малюнок?Ріс спершу на волі в поле,
Влітку цвів і колосився,
А коли обмолотили,
Він в зерно раптом перетворився.
З зерна - в борошно і тісто,
У магазині зайняв місце.
Які прислів'я про хліб ви знаєте?- "Хліб всьому голова".
- «Без хліба і меду ситий не будеш».
- «Без хліба ситий не будеш».
- «Хліб - батюшка, вода - матінка».
- «Хліб в людині - воїн».
- «Житній хлебушко - калачу дідусь».
-
З чого печуть хліб? (З борошна зернових культур.)
-Чому він буває білий і темний? (З пшениці получа-ється білий хліб, а з жита - темний.)
- Відкрийте підручник на сторінці 156 і прочитайте про хліб
VI. Закріплення вивченого (3 хв.)
- До назв рослин підберіть відповідне поняття.
Груша трав'яниста рослина
Морква культурні рослини
Для чого людина вирощує культурні рослини? (Для харчування.)На які частини можна розділити всі рослини? (На овочі та фрукти.)
- Які ви знаєте зернові культури? (Жито, пшениця, про-зі, рис, ячмінь, овес, гречка.)
VII. Підсумок уроку і рефлексія (2 хв.)Оцініть свою роботу на уроці за допомогою плаката з тваринами.
VIII. Домашнє завдання (1 хв.)
Повідомлення про рослини - мандрівників