Конспект уроку на тему ш
Шарля Перро «КОТ В ЧОБОТЯХ»
Цілі: дати учням первинні уявлення про твори зарубіжних письменників; показати важливість кмітливості, вправності.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Перевірка домашнього завдання.
Учні показують свої малюнки, інші називають твір, до якого зроблений малюнок. Потім діти розповідають вподобане вірш.
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Повідомлення теми, цілей.
На дошці оформлена виставка книг Шарля Перро. Учитель просить дітей уважно подивитися на ці книги і сказати, що їх об'єднує.
Ш. Перро народився у Франції в 1628 р в родині королівського чиновника і поета. Він був п'ятою дитиною в сім'ї. З дитинства любив літературу і в ранні роки став писати вірші. Навчався в коледжі, займався самоосвітою. Його перу належать три збірки казок. В першу збірку увійшли вісім казок: "Казки моєї матінки Гуски" (1697г.), "Попелюшка", "Синя борода", "Кіт у чоботях" і ін. Пізніше він написав ще дві збірки казок.
- Правильно, їх все написав французький письменник Шарль Перро. І сьогодні нас чекає Казка «Кіт у чоботях».
2. Читання казки вчителем і дітьми.
- У чому полягає сенс казки?
- Яке ім'я придумав свого господаря Кіт у чоботях? (Маркіз)
- Хто першим попався в мішок Коту? (Кролик)
- Хто сказав королю, що поля належать маркізу Карабасу? (Женці)
- Яких птахів підніс в дар королю кіт? (Куропатки)
- Який висновок ми можемо зробити, прочитавши цю казку?
Добро перемагає зло. Дружба допомагає.
- Які казки про дружбу ви ще знаєте?
Домашнє завдання. підготувати переказ казки, зробити малюнок.