Конспект по ГПД на тему чому ми сваримося

Мета. створення умов ефективної взаємодії всередині дитячого колективу.

- повідомити і доповнити знання дітей про причини виникнення сварок меду людьми, виходу з конфліктної ситуації;

- визначити особливості поведінки в конфліктній ситуації;

- розвиток комунікативних навичок через участь в груповій бесіді, індивідуальних завданнях;

- корекція уваги, уяви, пам'яті, мислення, емоційної сфери дітей через виконання завдань і вправ;

- виховання гуманного ставлення один до одного.

музичний супровід «Звуки природи - гірська річка» [2];

картки-піктограми з виразом різного настрою для вправи "Мій настрій" [3];

слова для словникової роботи (сварка, конфлікт);

індивідуальні для кожної дитини листи з відповідями "Ні сварці!" [4];

плакат для роботи біля дошки з листками відповідями "Ні сварці!" [4];

аркуші білого паперу індивідуально за кількістю дітей;

фарби (1 штука на парту);

кисті індивідуально за кількістю дітей;

кошик для сміття;

місток з паперу (ширина 30 см) для гри «Місток»;

музика для пісні «Ти та я, та ми з тобою» [5];

розрізані на дві частини прислів'я для роботи біля дошки [6]:

Поганий мир кращий за добру бійки.

У світі жити - з миром бути.

Краще гірка правда, ніж солодка брехня.

Від одного слова - так на століття без світу сварка.

I. Організаційний момент.

Вправа "Мій настрій".

Педагог: хлопці, у вас на столах картки, на яких зображені різні настрої.

Пояснити, які настрої зображені.

Педагог: Із запропонованих вам на картці "настроїв" знайти однакові і закреслити їх.

Педагог: Яке "настрій" залишилося без пари?

Педагог: Як почувається людина, коли у нього гарний настрій? Погане?

Показ уривка - сварки - з німого художнього фільму за участю Чарлі Чапліна "Цирк".

Педагог: Про що сюжет?

Відповіді дітей: Люди лаються.

Педагог: А як ще можна назвати цю ситуацію? Чи не "лаються", а ...

Відповіді дітей: сваряться.

Педагог: Як ви здогадалися, що в сюжеті люди сваряться? За яких дій людей ви це визначили? Як ви думаєте, яка причина сварки в кіносюжеті?

1. Повідомлення теми заняття.

Педагог: Сьогодні на занятті ми поговоримо на тему "Чому люди сваряться?"

Педагог: Кожен з вас у своєму житті не раз сварився. Згадайте, що при цьому ви відчуваєте?

Педагог: А що таке "сварка"?

Педагог: Сварка - це стан людей. Коли вони не можуть погодитися один з одним. Висловлюють вони свою незгоду в грубій формі, іноді справа доходить до бійки. Іноді і між друзями бувають сварки, але хіба, коли друзі сваряться і б'ються - це дружба?

Біда трапилася раптом ... [7] Верютін Олександра

Біда трапилася раптом ...

А хіба одного треба кликати,
Коли темно в дорозі,
Коли дороги не впізнати
І немає сил йти?
Коли біда з усіх боків,
Коли при сонці - ніч,
Та хіба не побачить він,
Чи не кинеться допомогти?
Адже він не зможе їсти і спати,
Коли таке раптом!
Але ... якщо одного треба кликати -
То навряд чи це друг ...

Педагог: Так, хлопці, не дивно, що в таких ситуаціях і виникають сварки. І друзі назавжди розлучаються, тому що це означає і не дружба була зовсім, хоча сварка - це завжди не хорошо. А якого кольору може бути сварка?

Педагог: У вас на столах лежать білі аркуші, пензлі і фарби. Виберіть у фарбах колір, який, на вашу думку, відповідає сварці і злобі і зафарбуйте їм білий аркуш.

Педагог: тепер відкладіть всі в сторони. Ми до них звернемося пізніше.

А ще, хлопці, сварку між людьми називають словом конфлікт (показати на дошці).

3. Фізична хвилинка.

Мета: вихід з конфліктної ситуації з найменшими емоційними і фізичними втратами.

Педагог: Зараз ми з вами пограємо. У нас буде 2 команди: одна команда «» класу і інша команда «» класу. Команди підійдіть.

Розподіл дітей на команди:

Педагог: Уявіть, що ви туристи з двох різних таборів. Ви йдете по лісі. Перед вами гірська річка. Завдання вам: пройти по намальованому містку назустріч один одному.

Ваше завдання: перейти кожному на протилежну сторону ущелини і постаратися не впасти жодному гравцю з команд в прірву. Рух починають гравці обох команд одночасно.

Діти намагаються перейти по містку з одного берега на інший, не впавши в гірську річку.

Під час гри можна включити аудіозапис шуму гірської річки.

Педагог: Узагальнимо наші висновки, щоб відповісти на питання нашого заняття "Чому люди сваряться?". Як ви думаєте, а як можна дозволити сварку? Що потрібно робити, щоб не сваритися?

Педагог: У кожного з вас на столах є бланк відповідей "Ні сварці!". Цей же бланк відповідей на дошці в збільшеному вигляді (показати).

Педагог: Заповнювати, хлопці, ми будемо його разом. Я біля дошки, а ви в своїх бланках будете проставляти знак «+» - значить правильно, тобто «так», або знак «-», що значить не вірну відповідь, тобто «немає».

Не відповідати на грубість силою, не вступати в бійку.

У будь-якій ситуації стояти на своєму.

Говорити спокійно, не вживати грубих слів.

Схожі статті