Конспект пізнавального дозвілля - кішки і собаки - наші друзі
Конспект пізнавального дозвілля
«Кішки і собаки - наші друзі»
в середній групі №11 «Кошеня»
Мета. уточнити і розширити уявлення дітей про кішку і собаку як домашніх тварин і друзів людини.
- закріпити знання про домашніх тварин; познайомити з правилами поведінки з безпритульними тваринами;
- розвивати пізнавальну активність;
- виховувати гуманне ставлення до домашніх тварин: почуття відповідальності за тих, кого приручили, співпереживання, бажання допомогти.
- лист, розрізні картинки (кішки і собаки);
- презентації «Породи кішок» і «Породи собак»;
- іграшки кішка і собака;
- великий будівельний набір;
I. Організаційний момент.
(Вихователь відкриває лист.)
-Хлопці! да тут картинки, але зовсім не зрозуміло що них зображено. Давайте ми їх з вами дістанемо, складемо і подивимося що у нас вийде. (Діти складають картинки, на одній з картинок кішки, на інший собаки).
- Хто зображений на твоїй картинці? (Кішка.)
- А на твоїй картинці? (Собака.) І т. Д.
- Правильно, хлопці, кішки і собаки. Ми сьогодні поговоримо про них.
- Хлопці, скажіть, кішка з собакою до яких тварин ставляться? (До домашнім улюбленцем.)
- Правильно, хлопці, до домашніх.
- А чому кішку з собакою називають домашніми тваринами? (Тому що кішка з собакою живуть поруч з людиною)
- А хто ж доглядає за кішкою, собакою? (Людина.)
- У кого з вас є домашні тварини? (Відповіді дітей).
- А які породи кішок ви знаєте? (Відповіді дітей)
- Існує дуже багато порід і я зараз вам покажу деякі з них.
Презентація «Породи кішок»
- Хлопці, ви нічого не чули? Мені здалося, що хтось нявкає. Хто ж це?
(Вихователь дістає іграшку кішку)
- А як ви думаєте, чому вона так жалібно нявкає? (Їй сумно, самотньо)
- Може бути ми їй зможемо допомогти? (Відповіді) А як? (Пограти з нею і т. Д.)
(Діти повторюють рухи за вихователем відповідно до тексту).
Ось віконце відкрилося (руки в сторони)
Вийшла кішка на карниз. (Імітація м'якою, граціозної ходи кішки)
Подивилася кішка наверх, (закинути голову, подивитися вгору)
Подивилася кішка вниз. (Опустити голову, подивитися вниз)
Ось наліво повернулася, (повернути голову ліворуч)
Проводила поглядом мух. (Повернути голову направо)
Потягнулася, посміхнулася (відповідні рухи і міміка)
І сіла на карниз.
- Хлопці, а чи знаєте ви котячий мову? (Відповіді)
1. Кішка ласкаво муркоче - що це означає?
(Це означає, що у кішки гарний настрій)
2. Кішка нявкає - що це значить?
(Кішка або вітає вас, або щось просить)
3. Кішка треться об ноги - що це значить?
(Кішка говорить вам «спасибі», а може, щось у вас просить)
Ось і наша гостя кішка «Муся» говорить вам спасибі, тепер у неї теж є друзі - це ви.
- Хлопці, а які породи собак ви знаєте? (Відповіді дітей)
Презентація «Породи собак»
- Чи буває таке, коли у домашніх тварин немає господаря? (Буває).
- Хто тоді про них піклується? (Ніхто).
- Де ж вони живуть? (На вулиці, в притулку).
- Значить, у них немає вдома. Як можна одним словом сказати про тварину, у якого немає вдома? (Бездомне).
- Ой, хлопці мені здається я знову щось чую, на цей раз хтось скиглить (Собачка)
- А як ви думаєте, що це означає? (Їй сумно)
- А чому? (Відповіді) Може бути у неї теж немає вдома? (Відповіді)
- А як можна їй допомогти? (Побудувати)
- Хлопці, давайте, прямо зараз побудуємо будку для нашої собачки. А ось і будівельний матеріал (кубики з будівельника)
Гра з будівельним матеріалом «Будуємо будку для собачки».
(Діти з кубиків вибудовують будку.)
- Молодці, хороший будиночок вийшов, тепер у нашої гості теж є свій будиночок.
- Хлопці, як ви думаєте чи можна чіпати бездомну кішку або собаку? (Ні)
- Чому? (Відповіді дітей)
- Да ви праві. Не можна! Вони можуть виявитися агресивними, шаленими. Вуличні кішки і собаки можуть бути хворі чимось заразним. Їх можна і потрібно годувати, але гладити і грати з ними небезпечно. Тим більше не можна дражнити й мучити тварин. Навіть домашня кішка або собака може подряпати і вкусити свого господаря, якщо він буде з нею погано звертатися.
- А ще, доктор Айболить нам надіслав правила поведінки при спілкуванні з тваринами, давайте ми їх з вами вивчимо.
Правила поведінки при спілкуванні з собаками
У собак головна їхня зброя гострі ікла і зуби, лапи з кігтями. Ікла вони оскалівает під час загрози. При загрозі собаки гарчать, шкірять ікла, присідають на лапи готуючись до стрибка, тому:
- Не можна дражнити собак, махати на них руками, замахуватися палицями, кидати в них камінням.
- Не можна тікати від собаки, вони думають, що ви видобуток і полюють і біжать за вами.
- Не можна чіпати собаку коли вона їсть, а тим більше віднімати у неї їжу - кістки.
- Собака агресивна коли у неї є цуценята, вона їх захищає.
Правила поведінки при спілкуванні з кішками
Кішки той же небезпечні, вони то ж походять від диких кошек.У кішки є гострі кігті - якими вони дряпаються і зуби - якими вони можуть вкусити.
- Котів можна, як і собак дражнити, ознаки агресії кішки нявкання і шипіння, а так же оскал.
«Але якщо вас вкусить або подряпає кішка або собака потрібно помити рану, обробити і звернутися до лікаря. І не забувайте, що після спілкування з тваринами потрібно мити руки з милом ».
Ваш Доктор Айболить
- Що цікавого ви сьогодні дізналися про кішок, собак? (Багато різних порід)
- Чому деякі домашні тварини стають бездомними?
- Чим можна допомогти бездомним тваринам?
- Які правила безпеки при поводженні з тваринами ви запам'ятали?
- У висновку я хочу ще раз вам нагадати про те, що треба дотримуватись правил безпеки при спілкуванні з тваринами. Не треба ображати тварин на вулиці. А якщо у вас вдома є якісь тварини, то необхідно про них постійно дбати, тоді вони будуть вас любити.
Сьогодні всім хочу сказати -
Тваринам треба допомагати,
Ділитися з ними їжею,
А краще поселити!
Чотириногий друг вас буде
Все життя свою любити!