Конспект нод по екології «будемо берегти і охороняти природу»

Любов Федякова
Конспект НСД по екології «Будемо берегти і охороняти природу»

НСД «Будемо берегти і охороняти природу»

(Вихователь Федякова Любов Іванівна, дитячий сад №329,

Мета. Формування обережного і обачного ставлення до навколишнього світу природи.

Завдання. 1. Ознайомити дітей з професією еколог і навчити працювати з мікроскопом - дослідити питну воду з-під крана.

2. Розвивати уявлення про те, які дії шкодять природі. псують її, а які сприяють її відновленню.

3. Продовжувати формувати у дітей переконання, що краса природи безцінна. тому її треба охороняти.

4. Розвивати мова дітей, розширювати словниковий запас, формувати вміння правильно будувати речення, розгорнуто і точно відповідати на поставлені запитання.

5. Виховувати добре, милосердне, відповідальне ставлення до природи.

Матеріал до заняття. Малюнки з двома полянками. «Веселою» і «сумної». «Червона книга Уралу». фото. озера Байкал і Аральське море, фізична картаУкаіни, предметні картинки тварин і рослин Уралу, мікроскопи на кількість дітей, аудіокасета «Звуки природи». мультфільм «Шапокляк».

Хід заняття:

Вихователь. -Діти, скажіть, чи можливе існування всього живого на світі без повітря?

-Чому ви так думаєте? (Відповіді дітей)

-А без чого ще неможливо прожити людині, рослині ... (відповіді дітей).

Дійсно, людина, як і всі інше на світі не може жити без води, сонця, повітря. Людина і природа нерозривно пов'язані між собою, вони доповнюють один одного.

Вихователь (звертає увагу дітей на дві картинки)

Гра «Подобається - не подобається» (діти називають, що їм на галявинці подобається, а що ні, аргументуючи свої висловлювання).

-Чи часто ви відпочиваєте з батьками на природі. Де ви буваєте? Як прибираєте за собою сміття? Послухайте вірш:

Ну, а тепер про найважливіше:

Поглянути на нашу Землю страшно!

Вода мутніє з кожним днем,

А повітря! Скільки бруду в ньому!

Коли то чистий, блакитний,

Тепер він брудний і хворий!

Загинути може все живе!

Земля, що зробили з тобою?

Нехай знак біди у нас відзначить

Хворі точки на планеті!

На карті нашої Батьківщини теж є місця, які на контролі, і чистоту яких намагаються повернути.

Вихователь (показує на карті ці місця). Це озеро Байкал, найкрасивіше і найглибше озеро в нашій країні, за його чистоту зараз бореться все населення нашої планети (показати фото).

На півдні нашої країни є Аральське море, яке всихає. Люди теж думають, як його врятувати (показати фото).

І наша річка Исеть теж забруднена відходами міста і заводів.

А адже вода - це життя. вона лікує, заспокоює. Давайте послухаємо звуки води (діти слухають грамзапись «Звуки води». Потім запитати їх, що вони почули).

Вихователь (звертає увагу дітей на стіл, де лежать предметні картинки).

-Подивіться і назвіть ті картинки тварин і рослин, які ви знаєте?

(Діти по черзі називають і виставляють картинки на складальне полотно).

-Як ви думаєте, чому ми зібрали їх разом?

-Дійсно, всі вони занесені до Червоної книги (показати Червоної книги Уралу).

Физминутку. У жирафа плями, плями, плями, цятки всюди.

У жирафа плями, плями, плями, цятки всюди.

На лобі, на вухах, на шиї, на ліктях,

Є на носах, на животах, на колінах і шкарпетках.

У слона є складки ...

У кошеняти шерстка ...

А у зебри є смужки, є полосочки всюди ...

Вихователь. Діти, як ви помітили на нашій планеті, дуже багато хворих точок.

-Як ви думаєте, хто допоможе врятувати нашу планету?

-Як називають людей, які займаються вивченням стану природи (екологи).

До нас прийшла мама Ані Н. вона за професією еколог.

-Скажіть, будь ласка, як ви стали екологом?

-Де ви працюєте?

-Чи легко бути екологом?

-Чим займаєтеся на роботі?

-Що треба робити нашим дітям, щоб земля була чистою?

А зараз вирушимо в нашу лабораторію.

Дослідницька робота. Розглянути під мікроскопом крапельку води. Чи можна пити воду з-під крана? Є там мікроби?

Висновок. воду пити з-під крана небезпечно, там багато мікробів, вони рухаються і

можуть потрапити в живіт. Безпечніше пити кип'ячену воду.

За водою, яка біжить в наших кранах і за її очищенням, теж стежать екологи.

-Як ви вважаєте, чи потрібні нам екологи?

Ми з вами теж можемо стати активними помічниками в охороні природи.

Ти можеш здивуватися,

Дізнавшись, - Земля наш дім!

Живуть там звірі, птиці,

І ми з тобою живемо.

Земля - ​​наш дім величезний,

У ньому багато поверхів

Для жителів підводних

І для лісових вужів.

Для всіх квартир вистачило:

Для буйволів і кіз,

Для сов і крокодилів,

Для зайців і бабок.

Земля - ​​наш дім величезний,

І нехай споруджений

Він не з плит бетонних,

Але суть зовсім не в тому.

А в тому, що ми - сусіди,

І ми повинні зберегти

Оленів і ведмедів.

Про це наша мова!

Діти, бережіть наш будинок - Земля. Охороняйте чистоту повітря і води, не забруднюйте їх. не кидайте в річки сміття, не мийте машини і велосипеди в них. Щоб повітря було чистим, не паліть у вогнищах сміття.

Адже вода і повітря - це багатство нашої Землі і запорука здоров'я і людей, і тварин, і рослин.

На закінчення заняття вихователь пропонує подивитися мультфільм «Шапокляк» (про забруднення навколишнього середовища).

Конспект нод по екології «будемо берегти і охороняти природу»
Конспект нод по екології «будемо берегти і охороняти природу»
Конспект нод по екології «будемо берегти і охороняти природу»
Конспект нод по екології «будемо берегти і охороняти природу»
Конспект нод по екології «будемо берегти і охороняти природу»
Конспект нод по екології «будемо берегти і охороняти природу»
Конспект нод по екології «будемо берегти і охороняти природу»
Конспект нод по екології «будемо берегти і охороняти природу»

Конспект нод по екології «будемо берегти і охороняти природу»
Дидактична гра «Паровозик з Ромашкова» «Паровозик з Ромашкова» (вихователь Федякова Любов Іванівна, дитячий сад №329, м.Запоріжжя). Це дуже гарний, яскравий розвиває.

Схожі статті