Весільний таймінг 10 фактів, яких ви не знали

Таймінг - основа правильної організації весільного дня. Щоб свято пройшло без накладок, скористайтеся нашою шпаргалкою!

1. ТАЙМІНГ ПОТРІБНО СКЛАДАТИ З КІНЦЯ

Це може здатися нелогічним, але складати таймінг потрібно в зворотній послідовності, від церемонії (або РАГСу). Наприклад, якщо виїзна реєстрація починається о 15:00, то збір гостей варто запланувати на 14:30, фотосесію - на 13:00, а значить, до 12:30 повинні закінчитися збори нареченої. Таким чином, ви зможете розрахувати, у скільки потрібно прокинутися, щоб уникнути непотрібної поспіху і суєти, і не запізнитися на власну церемонію.

2. ЗБОРИ НАРЕЧЕНІ ЙДУТЬ 3 ГОДИНИ

Не варто недооцінювати кількість часу, який буде потрібно на ранкові збори, адже в них входить не тільки макіяж і зачіска, а й сніданок, фотосесія, вирішення якихось організаційних питань. Навіть на те, щоб одягнути весільну сукню може піти до 20 хвилин, особливо якщо наряд включає в себе корсет, численні мережива і кнопки!

І провести збори бажано не в суєті і поспіху, а розмірено, з келихом шампанського, під улюблену музику, в спокійній атмосфері. Додайте до цього ще 15-20 хвилин, якщо збори будуть проходити разом з подружками нареченої, адже вони теж захочуть зробити кілька фотографій на пам'ять про цей щасливий момент.

3. враховується кількість ГОСТЕЙ

Чим більше гостей на весіллі, тим більше часу необхідно закладати на організаційні моменти: вітання гостей, розсадження по машинам, групова фотосесія, привітання після церемонії та ін. Чим більше гостей, тим довше повинен тривати фуршет, щоб вони могли познайомитися один з одним.

Якщо гостей більше 50, то відведіть 15 хвилин на те, щоб вони сіли в машини (+5 хвилин - вийти з них), 20 хвилин - на те, щоб ознайомилися з планом розсаджування та зайняли свої місця за столами. А на великих весіллях, розрахованих на 150 чоловік і більше, рекомендується почати розсадження за півгодини до початку банкету.

4. ЦЕРЕМОНІЯ ЙДЕ 15 ХВИЛИН

Часта помилка наречених - закладати дуже багато часу на церемонію, через що вона виходить занадто затягнутою і утворюється порожній проміжок часу між її закінченням і початком банкету. Насправді класична виїзна церемонія триває 15-20 хвилин.

У цей час входить: вихід нареченої з батьком до нареченого, який чекає її біля вівтаря, мова реєстратора, клятви і обмін кільцями. Окремо слід врахувати час розсадження гостей по місцях, вихід друзів нареченого і подружок нареченої, якщо він передбачений сценарієм. Додайте до цього ще 5 хвилин, якщо кільця вам буде виносити дитина.

5. ПІСЛЯ ЦЕРЕМОНІЇ ПОТРІБНО ВІЛЬНИЙ ЧАС

Залиште після реєстрації близько 30 хвилин на привітання гостей, вручення подарунків і загальну фотосесію. Крім батьків і близьких родичів, сказати вам особисто пару слів і сфотографуватися з вами захочуть і інші гості, а це займе час. А на те, щоб зробити кілька загальних кадрів всіх гостей, якщо весілля велика, може знадобитися близько 10 хвилин.

Чим більше пересувань в день весілля, тим складніше скласти чіткий таймінг через можливі пробок на дорозі. Пробки непередбачувані: ви можете запізнитися до початку банкету на 40 хвилин, а можете, навпаки, приїхати занадто рано і не знати, чим зайняти гостей весь цей час.

7. 3 ГОДИНИ НА фотосесії - ЦЕ БАГАТО

Ще одна популярна помилка наречених - закладати занадто багато часу на фотосесію. Ніде правди діти, весілля - чудова нагода зробити незабутні фото, коли ви обидва такі красиві, щасливі і закохані, але, повірте, двох годин буде цілком достатньо.

8. ПЕРША ТАНЦЮВАЛЬНА ПАУЗА ПОВИННА БУТИ КОРОТКОЇ

Нехай перша пауза триває не довше 20 хвилин: гості ще не готові до активних розваг і танців. Дайте їм час насолодитися смачною їжею і спілкуванням. Щоб трохи «розворушити» гостей, заплануйте на цей час перший танець молодят або запропонуйте їм заповнити книгу побажань, зробити фото в Фотобудка або заповнити кросворд про парі.

9. ТОСТИ МОЖУТЬ БУТИ ЗАНАДТО ДОВГИМИ

10. РОЗРІЗАТИ ТОРТ - ЦЕ ДОВГО

Це тільки здається, що розрізання торта забере у вас 10 хвилин - підготовка красивого фіналу з музикою і особливим освітленням вимагає часу. Плюс час на те, щоб зробити фотографії і урочисто вручити перші шматочки десерту батькам. Після красивої церемонії торт потрібно буде роздати всім гостям і дати їм час насолодитися частуванням, тому не плануйте такий фінал занадто пізно, інакше ризикуєте змастити все враження від свята.

Докладні тайминги виїзної церемонії і всього весільного дня шукайте в нашому органайзере. З ним ви проведете це свято саме так, як планували, без накладок, зайвого стресу і переживань.