Урок по темі «виштовхує сила
Муніципальне бюджетне освітня установа
основна загальноосвітня школа № 49
Відкритий урок по темі
«Виштовхуюча сила. Закон Архімеда »
Розробила Чернишова Е.А.
Мета уроку: Сформувати поняття про. вміння виводити формулу, яка має зави? симости цієї сили від іVж на основі закону Паскаля, продовжити форми? вання умінь знаходити р, застосовувати формулу для розрахунку тиску усередині рідини, порівнювати тиск рідини і газів.
З метою розвитку наукового світогляду показати роль фізичного експериментування. У виховних цілях познайомити учнів з прак? Тическим застосуванням закону Архімеда, висвітлити його роль у фізиці.
I. Організаційний момент,
II. Вивчення нового. Легенда про Архімеда (розповідаю)
Як визначити обсяг тіла неправильної форми?
Вирішуючи цю задачу, Архімед відкриває закон, який доводить існування сили. яку нам з вами треба буде сьогодні вивчити
Відкриваємо зошити, записуємо число і тему уроку:
«Архимедова сила. Закон Архімеда ».
Досвід: з акваріумом і м'ячем.
Чому м'яч сплив на поверхню води? На м'яч вода подіяла з деякою силою,
Саме тіло може прийти в рух? будемо називати виштовхує силою.
Що є причиною зміни?
Досвід. занурюємо грузик.
Чи діє виштовхуюча сила в цьому випадку?
Хлопці, давайте за допомогою динамометра і склянки з водою з'ясуємо: «Чи діє на грузик?»
Але спочатку виконаємо наступне: підвісимо грузик до динамометру.
Грузик знаходиться в положенні рівноваги.
Що можна сказати про ці сили? (Вони дорівнюють)
Куди спрямована? (Вгору)
А якщо я подіє на грузик рукою з силою спрямованої вгору, то яка з цих сил зміниться? (Р да)
Отже, зменшується вага тіла,
Куди ж спрямована сила, яка зменшує вагу тіла? (Вгору)
Фронтальний експеримент.
Визначаємо вагу тіла в повітрі.
Визначаємо вагу цього тіла в воді .Сравніть результати і зробити вивод.Почему зменшилася вага тіла воді?
(Якщо учні утруднився з відповіддю, то мовчки подіє вгору рукою на грузик).
Я діяла рукою і вага тіла - зменшився.
А в воді «хто» або «що» зменшує вагу тіла? Хто діяв на тіло?
Сила, з якою рідина діє на занурену в неї тіло називається =.
На честь Архімеда, який вперше вказав на її існування.
2) З'ясуємо, чому виникає
Чи надає рідина будь-яка дія на брусок? (Тиск)
Що можна сказати про тиск всередині рідини на одній і тій же глибині? (Оди? Наково)
На підставі якого закону? (Паскаля)
Тому однакові і сили, що діють на бічні грані. Вони спрямовані назустріч один одному і стискають брусок.
Однакове чи тиск чинить
рідина на верхню до нижню
грані бруска? (Немає. Тому різна h)
Як розрахувати тиск рідини?
верхня межа нижня межа
Чому рівні сили тиску на верхню і нижню межу.
Порівняємо і.
з'ясуємо:
Як спрямовані і.
Де знаходиться рідина по відношенню до верхньої межі? (Зверху)
В якому напрямку вона тисне на неї? (Вниз)
Де знаходиться рідина по відношенню до нижньої межі? (Знизу)
В якому напрямку вона тисне на неї? (Вгору)
Як спрямована рівнодіюча двох сил, що діють уздовж однієї прямої, але в протилежні сторони? (На магнітній дошці зобразимо ці сили)
Як знайти рівнодіючу силу? (З більшої сили відняти меншу: накладаю, поєдную, відрізаю)
\
Що ж вона робить з тілом знаходиться в рідині? (Раз ця сила спрямована вгору, то вона виштовхує тіло).
R-це є виштовхує сила або сила Архімеда
(Учні виконують завдання за картками, групами). Після отримання результатів, групи звітують про свою роботу, вчитель заносить результати в таблицю.
4) Давайте, розрахуємо цю силу:
А Архімед отримав закон про виштовхує силі в дещо іншому вигляді:
(Сила Архімеда дорівнює вазі рідини в об'ємі тіла, зануреного в рідину).
5) Проверімна досвіді цей висновок.
Повідомляю і показую
обсяг циліндра і відерця однакові
Яку силу показує динамометр в повітрі? 1) подвешиваю в повітрі Р1
Яку силу показує динамометр в воді? 2) опускаю в воду Р2 - зменшилася.
Виливаю воду зі склянки в відерце і показую, що обсяги рівні.
Я додаю вага витісненої води в відерце і ми бачимо, що вага стала таким же, яким
До газів застосуємо закон Паскаля. Тому і на тіла, що знаходяться в газі, діє. Під її дією повітряну кульку піднімається вгору.
На який із цих тіл діє велика?
Підсумок уроку: сьогодні на уроці ми дізналися:
від чого залежить сила Архімеда;
чому виникає?
Д / з. §48,49, хто хоче вирішує завдання:
Легенда про Архімеда.
250 років до н.е. Сіракузький цар Гиерон доручив великому давньогрецького вченому, математику, фізику, винахіднику Архімед> 'перевірити чесність майстра, який виготовив золоту корону. Хоча корона важила стільки, скільки було відпущено на неї золота, цар запідозрив, що вона виготовлена зі сплаву золота с. дешевшим металами. Архімеда було доручено дізнатися не ламаючи корони чи є в ній домішки, Достовірно невідомо яким методом користувався Архімед, але можна припустити сле? Дующее: спочатку він знайшов, що шматок чистого золота в 19,3 разатяжелее такого ж обсягу в? Ди. Інакше кажучи,
Архімеда треба було знайти щільність речовини корони і порівняти її з. Якщо ця щільність виявилася б більше щільності води не в 19,3 рази, а в менше число разів, значить корона изго? Кування не з чистого золота А щоб знайти g Ви знаєте, треба не. Зважити корону було легко, але як знайти її обсяг? Адже корона була дуже складної форми? А яке рішення знайшов Архімеда?
Одного разу перебуваючи у ванній Архімеда осяяла думка, що дала вирішення завдання. Збуджений він вискочив з ванної і. у чому був побіг вулицями міста, вигукуючи «Еврика! Еврика! », Що означає« Знайшов! ».
Завдання першої групи.
Устаткування: посудина з водою, динамометр, алюмінієвий і мідний ціліндри.1.Определіть силу Архімеда, що діє на перше і друге тіло. 2. Зробити висновок про залежність (незалежності) сили Архімеда від щільності тіла.
Завдання другої групи.
Устаткування: динамометр, посудина и з солоною водою і звичайною водою, грузик. 1. Визначити архимедови сили, що діють на грузик в цих судинах. 2. Чим відрізняються ці рідини? 3. Встановити залежність сили Архімеда від щільності рідини.
Завдання третьої групи.
Устаткування: посудина з водою, тіла різного об'єму, динамометр. 1. Визначити архимедову силу, діючу на ці тіла. 2. Порівняти ці сили. 3. Зробити висновок про залежність (незалежності) сили Архімеда від обсягу тіла.
Завдання четвертої групи.
Устаткування: шматок пластиліну, динамометр, посудина з водою. 1. шматочки пластиліну надайте форму кулі, кубики, неправильну. 2. По черзі опускаючи кожну фігурку в воду. визначте силу Архімеда, що діє на неї. 3. Порівняйте ці сили і зробіть висновок про залежність (незалежності) сили Архімеда від форми тіла.
Закон Архімеда Завдання №1
На який із опущених у воду сталевих куль діє найбільша виштовхує сила Архімеда?
Урок вирішення завдань по темі «Сила Архімеда»
Відпрацювати практичні навички рішення якісних, розрахункових і експериментальних задач по темі архимедова сила
Конспект уроку з фізики 7 кл «Архимедова сила. Закон Архімеда. »
Мета уроку: виявити наявність сили, що виштовхує тіло з рідини; встановити від яких чинників залежить і від яких не залежить виштовхує.
Урок в 7 класі на тему «Сила пружності. Закон Гука »
Карпова Е. А. Маоу «сош №59», вчитель фізики. Урок в 7 класі на тему «Сила пружності. Закон Гука »
Розробка уроку Тема уроку: Сила Архімеда
Мета уроку: Освітня: забезпечити формування поняття виштовхує сила, використовуючи завдання дослідницького характеру
Що таке сила Архімеда?
Алюмінієвий циліндр зважили в повітрі і в рідини. Яка сила Архімеда діє на нього в рідини? Відповідь записати в сі
§6 Закон Архімеда
Рівнодіюча всіх сил тиску, що діють на поверхню тіла з боку рідини, називається виштовхує силою. Інша назва.
1. Закон Архімеда
Мета - переконатися на досвіді, що сила Архімеда не залежить від щільності тіла, а залежить від його обсягу
Закон Архімеда. сила Архімеда дорівнює вазі витісненої тілом рідини
Другий закон Ньютона. прискорення купується тілом прямо пропорційно рівнодіючої силі і обернено пропорційно масі.
Урок з фізики в 9 класі Тема уроку. Рішення задач по темі закон Ома
Сформулюйте і запишіть закон Ома (Сила струму в провіднику прямо пропорційна напрузі і обернено пропорційна опору.
Ви можете розмістити посилання на наш сайт:
право