Програш Канади, порятунок Білорусії підсумки 9-го дня чм з хокею

У дев'ятий день чемпіонату світу з хокею в Парижі і Кельні відбулися шість матчів групового етапу. СборнаяУкаіни розгромила Словаччину і вийшла в чвертьфінал, Канада в овертаймі програла Швейцарії, а американці здобули вольову перемогу над Латвією. Вдалося зберегти прописку в елітному дивізіоні білорусам. Про головні події дня - в матеріалі RT.

розгром дня

Збірної Словаччини періодично вдається збирати боєздатні колективи на чемпіонатах світу, але в цьому році зовсім не той випадок. Кожна зустріч з командами першого ешелону закінчується передбачуваним поразкою, а вболівальникам залишається тільки гадати, скільки шайб виявиться в воротах. Матч з Україною теж обернувся розгромом.

Вже на другій хвилині Євген Дадонов реабілітувався за невдалу гру з Данією, коли жоден з його численних кидків не привів до голу. Вадим Шипачов Вадим Олександрович розіграв атаку, і його колишній партнер по СКА відкрив рахунок. В середині періоду історія повторилася, коли підопічні Олега Знарка грали в більшості. Якщо у власників клубу НХЛ «Вегас Голден Найтс» ще були сумніви, чи підписувати двох Украінан в комплекті, то тепер вони повинні були відпасти.

Незадовго до перерви Андрій Миронов нехитрим кидком від синьої лінії змусив словацьку оборону розписатися у своїй некомпетентності. Наступний гол Украінан стався через три хвилини ігрового часу, але глядачі чекали його майже півгодини. У перерві у організаторів виникли претензії до стану льоду, через що старт другої третини матчу був відкладений на 11 хвилин. Гру все ж не стали скасовувати, і четвертий гол Микити Кучерова не змусив себе чекати.

Частину матчу намагалися відзначитися гравці, яким це поки що не вдавалося на чемпіонаті світу. Іван Телегін точно кинув з гострого кута після відскоку від борту, а захисник Владислав Гавриков скористався скидкою Шипачов Вадим Олександрович, який набрав десятий бал за результативність і зрівнявся за цим показником з Артемієм Панаріним. Форвард "Чикаго Блекхоукс» через мікротравми пропускав цю зустріч, що забезпечила сборнойУкаіни путівку в чвертьфінал.

Не брав участі в розгромі словаків і Сергій Мозякин, який в цей час вже знаходився на шляху в Україну. Травма голови, отримана в матчі з Німеччиною, не дозволить йому продовжити виступ на чемпіонаті світу. Капітана збірної замінив недавно викликаний Валерій Нічушкін, а приїхали з Вашингтона Дмитро Орлов і Євген Кузнєцов поки тільки спостерігали за партнерами в якості глядачів. Їх вихід на лід «Ланксесс Арени», який Гавриков назвав «пральною дошкою», очікується в матчі з Латвією.

порятунок дня

Зустріч Білорусії і Словенії стала матчем за право залишитися в елітному дивізіоні на наступний олімпійський рік. Обидві команди перед грою шостого туру набрали всього по очку, перемога в основний час гарантувала однієї з них собі порятунок, а супернику - пониження у класі.

Зустріч активніше почали білоруси, і Олександр Павлович відкрив рахунок на 14-й хвилині. Але незабаром його команда залишилася в меншості, і Жига Егліч скористався моментом, щоб добити шайбу, яка опинилася за спиною воротаря Кевіна Лаланда. Минуло трохи більше двох хвилин, і словенці зовсім вийшли вперед. Але лідерство тривало зовсім недовго, до другого періоду. Брати Костіцин створили момент для Євгена Ковиршин, а потім кидок Павловича знову схилив чашу терезів на бік своєї команди.

Словенська атака всю другу 20-хвилинку не могла зібратися з думками, в той час як білоруси намацали свою гру і збільшили зачепив незадовго до перерви. Павлович віддав пас своєму звичному асистентові Іллі Шинкевич, а Андрій Стась покарав словенців за десятихвилинку видалення Миті Робару. У третьому періоді ситуація розгорнулася на 180 градусів - тепер уже білоруси притиснулися до своїх воріт, але їх надійно охороняв Лаланд. Словенія програла з рахунком 2: 5 і відправилася в компанію до Казахстану, Польщі, Угорщини та Великобританії, які в наступному році будуть претендувати на підвищення. Шостий учасник відбіркової групи визначиться пізніше.

камбек дня

Збірна Латвії після поразки Швеції спробувала почати нову переможну серію, яка по ходу чемпіонату світу дозволяла їй лідирувати в групі A. Прибалтів не збентежило, що наступним їхнім суперником стала команда США, адже в попередній раз вони обіграли її з рахунком 6: 5.

До початку другого періоду латвійці закинули у ворота американців дві шайби, а після відповіді Джей Ті Комфера Оскар Оскарс Цибульскіс реалізував більшість. Команді з берегів Балтійського моря коштувало з цього моменту приділити більше часу обороні, але польові гравці сподівалися на свого воротаря Елвіса Мерзликина. Лише через сім хвилин він пропустив двічі, і кінцем став рівним.

По грі ж збірна США ставала сильнішою з кожною хвилиною. Латвійцям залишалося тільки мріяти, щоб перевести гру в овертайм, але за три з половиною хвилини до кінця матчу про це не могло бути й мови. Ендрю Копп і Ділан Ларкін завдали прибалтам другої поразки поспіль, а свою збірну підняли на друге місце в групі.

овертайм дня

Зазвичай під скандинавським дербі в хокеї розуміють гри Фінляндії і Швеції. Але зараз ці дві команди розведені по різних групах, і гучну афішу приміряли Суомі і Норвегія. Їх матч мав всі атрибути дербі: загостренням пристрастей, інтригою до останньої секунди і величезним турнірним значенням. Обидві збірні в очній зустрічі вигризали собі путівку в плей-офф.

Норвежці останнім часом атакують нечасто, що особливо було помітно по грі з Чехією, в якій було зроблено лише десять кидків за годину ігрового часу. Так само обережно вони почали і матч з Фінляндією. Але як тільки у суперника стали відбуватися видалення, Норвегія скористалася своїм шансом. Андерс Бастіансен підправив кидок від синьої лінії і вивів свою команду вперед у суперечці з діючими віце-чемпіонами.

Фінляндія почала овертайм в меншості, але варто було складам зрівнятися, як Маркус Хяннікяйнен завдав фатальний для Норвегії кидок після перехоплення шайби. Фіни на одне очко обійшли своїх останніх суперників і зайняли четверте місце в групі. Але у норвежців ще є шанс вирватися вперед - у них в запасі матч з білорусами, а Суомі належить помірятися силами зі Швейцарією. Обом командам до того ж ще доведеться зустрітися з Канадою.

радість дня

Крім сборнойУкаіни аншлаг в Кельні можуть збирати і господарі турніру. На гру збірної Німеччини з Італією зібралася повна «Ланксесс Арена», адже німці все ще не втрачають шансів вийти в чвертьфінал. Щоб глядачам не довелося повертатися додому занадто пізно і вони могли б встигли додивитися Євробачення, хокеїсти спробували якомога швидше обіграти аутсайдера своєї групи.

До середини зустрічі на табло горіли цифри, які обіцяють неминучу поразку італійцям. На їх єдину шайбу Мішеля Маркетті з подачі Симона Костнера, брата знаменитої фігуристки Кароліни, німці відповіли чотирма. У трьох з них взяв участь Денніс Зайденберг, який вийшов на третє місце в списку кращих бомбардирів турніру і на друге - в рейтингу асистентів.

Німеччина перемогла з рахунком 4: 1 і тепер у суперечці з Латвією буде визначати останнього учасника плей-офф з Кельна. У італійців залишається тільки одна можливість приєднатися до Словенії і не вилетіти з еліти - обіграти Данію в основний час.

сенсація дня

У європейців був практично весь матч, щоб встигнути відігратися, поки тили були надійно прикриті. Пристосуватися до гри суперника вдалося лише до середини третього періоду. 22-річний Фабріс Херцог реалізував більшість, а асистував йому ровесник Венсан Праплан зрівняв рахунок через три хвилини. У настала в додатковий час розв'язки канадці мали три спроби перемогти, але все вирішив єдиний кидок Херцога. Швейцарці не змогли змістити північноамериканців з першого місця, але наблизилися до них на відстань у два очки і практично гарантували собі участь в іграх на виліт.