Огляд етапу км по бобслею і скелетону в Кореї, бобслей, скелетон, сани, bobsleigh, skeleton, luge

Так як траса нова, майже всі спортсмени були в рівних умовах. Ніхто до тренувальних заїздів трасу добре не знав. Винятки становили лише представники збірної Кореї, які на домашній трасі мали можливість вивчити трек і підготуватися до етапу краще за всіх інших. Очікувалося, що в скелетоні і бобслеї-двійках корейцям рівних не буде. Але, забігаючи наперед, скажемо, що корейські спортсмени не виправдали надій (по крайней мере, наших!).

Перші заїзди в рамках міжнародних змагань на трасі в Пхенчхан зробили скелетоністка в п'ятницю. З першим стартовим номером на старт вийшла Кімберлі Бос з Голландії. І так здорово пройшла трасу, що посунути з першого місця її змогли лише Елізабет Ватье і Жаклін льолінгіт, що стартували 8-й і 10-й відповідно. У другій спробі Кімберлі також показує непоганий прокат і утримується в трійці найсильніших, принісши першу в історії медаль Кубка світу для Нідерландів. Ватье в другій спробі не справляється з трасою, показує лише 13-й результат в спробі і відкочується на 6-е місце. Перемогу здобуває Жаклін льолінгіт, яка більшу частину траси в обох спроба проходить з часом, з яким не потрапити і в десятку, а внизу набирає високу швидкість і фінішує з першим часом.

Другий же з приголомшливим розгоном фінішує Олена Нікітіна. Завдяки кращим розгону в обох спробах, Нікітіна проходить всі ділянки траси, крім останнього, з найкращим часом. І тільки в нижній частині треку Олена поступається льолінгіт. Відзначимо, що максимальна швидкість української спортсменки майже на 3 км / год гірше швидкості льолінгіт. При цьому Олена не робила грубих помилок по ходу траси. Особливо в другій спробі. Льолінгіт ж чисто не пройшла ні одну зі спроб, але набирає за рахунок швидкості в нижній частині траси. Навіть на цій трасі, де головною складовою є стартовий розгін, без хороших, нових, сучасних скелетон нікуди. українські спортсмени виступають все на тих же скелетон, про які лаялися ще в минулому і позаминулому роках.

Щодо непоганий стартовий розгін не допоміг двом іншим представницям сборнойУкаіни. Юлія Канакіна з 5-м часом розгону стала лише 17-й, Марія Орлова з 4-м стартом стала 18-й.

У загальному заліку завдяки перемозі на цьому етапі була першою Жаклін льолінгіт, Тіна Херманн на другому місці. Завдяки вдалому виступу на етапі (5-е місце) і невдачі Жанін Флок (12-е місце), третій стає дебютант Кубка світу Мірела Рахнева.

Микита Трегубов, що йшов після першого заїзду на третьому місці, пройшов другу спробу з 7-м часом і опустився на 5-е місце. На третю позицію піднявся Томасс Дукурс. Олександр Третьяков з 10-го місця після першої спроби, завдяки третьому часу в другій, став четвертим в заліку етапу. Єгор Веселов свій дебютний сезон в Кубку світу закінчує 18-м місцем в Пхенчхан.

Бобслей. двійки

На цьому етапі також вирішувалося, хто стане найкращою бобслеїстці Європи за підсумками сезону. На це звання претендували австрійка Христина Хенгстер і Украінанка Надія Сергєєва. Перед етапом Сергєєва відставала від Хенгстер на 84 очка. Після першої спроби здавалося, що все можливо. Сергєєва закінчує заїзд п'ятої, а австрійка провалює спробу і показує 14-й результат. Цього було ще недостатньо, у другій спробі Украінанкам потрібно було сподіватися на суперниць. Але ті не тільки не випередили Хенгстер, але і зовсім дали їй шанс піднятися на 12-е місце в заліку етапу. Сергєєва непогано проходить другу спробу, але показала другий час в заїзді Хамфріс відсуває її на шосте місце на етапі. Піднятися в загальному заліку Надії не вдалося, проте етап вийшов для Украінанкі дуже непоганим. По-перше, у Сергєєвої, яку розганяла Анастасія Кочержова, вийшов відмінний старт - в першій спробі 6-й, у другій - 5-й. По-друге, програш дворазовою олімпійською чемпіонкою Кейлі Хамфріс, яка боролася за перемогу в загальному заліку, склав всього 0,01 секунди.

Олександру Родіонову на цьому етапі розганяла дебютант Кубка світу Олена Мамедова, у якій за спиною лише два старти на міжнародних змаганнях. Поганий старт (14-й і 13-й в спробах) і не краще пілотування привели Родіонову на 13-е місце.

Господарі траси Вон / З після першої спроби йшли на другому місці, але в другому заїзді фінішували лише 11-ми і стали на етапі лише 5-ми. Зовсім не те, що очікували побачити вболівальники на домашньому етапі від переможців загального заліку минулого сезону.

Олексій Стульнев також не показав, на що здатен, фінішувавши на 13-му місці. Максим Андріанов і зовсім не потрапив в другу спробу, зайнявши 24-е місце.

У загальному заліку перемогу, як і очікувалося, здобуває Франческо Фрідріх. Ветеран збірної США, який вже 19 років в команді, Стівен Холкомб займає друге місце. На третє місце піднімається Юнджон Он, у якого в активі в цьому сезоні лише одне призове місце (3-е в Вістлері).

Завершували етап і весь міжнародний сезон заїзди в бобслеї-четвірках. Тут Олександр Касьянов боровся з Ріко Петером за перемогу в загальному заліку. Різниця між ними була всього 14 очок, і будь-яка помилка одного з суперників оберталася перемогою іншого. Однак після змагань в двійках, де і Касьянов і Петер виступили погано, вболівальники стали вважати, з якою ймовірністю йшов на третьому місці Стівен Холкомб може перемогти в загальному заліку. Після першої спроби стало ясно, що Холкомб не претендує на кришталевий глобус. Стівен показав в першій спробі 10-ий час, і в підсумку фінішував на етапі на цій же 10-й позиції.

Після першої спроби українські вболівальники полегшено зітхнули. Олександр Касьянов відмінно проходить трасу і займає перше місце. А ось Петер фінішує лише 4-м. Але в другому заїзді швейцарець покращує свого часу на 0,10 секунди. Обганяючи при цьому і третє місце, на якому йшов Ніко Вальтер, і Оскарс Кіберманіса на другому. Стає ясно, що переможцем загального заліку стане той, хто виграє цей заїзд: або Петер, або Касьянов. Олександр Касьянов виходить на старт останнім. Він показує відносно непоганий розгін - 4,92, як і в першій спробі, рівно проходить верхню частину траси, а в нижній ще на 0,02 секунди покращує рекорд траси, встановлений ним же в першому заїзді. І привозить швейцарцю в сумі 0,23 секунди. Для Касьянова це друга перемога в сезоні після перемоги на першому етапі в Вістлері.

Олексій Стульнев на цьому етапі виступив невдало для себе, зайнявши 19-е місце. Трохи більше місяця тому Олексій став призером на етапі в Кьонігсзеє і увійшов до п'ятірки найсильніших на етапі в Іглсі, де так само, як і на корейській трасі, потрібно хороший розгін. Максим Андріанов в Пхенчхан зайняв 12-е місце.

Таким чином, Касьянов вперше в кар'єрі стає володарем кришталевого глобуса. А Ріко Петер в свою чергу вперше займає місце в трійці найсильніших за підсумками сезону. На третє місце загального заліку піднімається 37-річний Стівен Холкомб.