Нод «що таке природа»

Тетяна Хадика
НСД «Що таке природа?»

У нашому дитячому садку вже не перший рік ведеться гурток "Юний еколог!" для дітей старшої і підготовчої групи, де діти не лише дізнаються багато цікавого про природу. її явищах, а й знайомляться з правилами поведінки в природі. необхідністю захищати, охороняти і примножувати природні багатства.

Сьогодні я пропоную одне із занять даного гуртка "Що таке природа?"

Нод «що таке природа»

Мета. Сформувати уявлення про живу і неживу природу.

Завдання. - Ознайомити з поняттям «жива і нежива» природа,

- Навчити дітей відрізняти природні об'єкти від штучних, створених людиною,

- Показати нерозривний зв'язок людини і природи. необхідність турботи про неї,

- Виховувати дбайливе ставлення до природи. любов до всього живого,

- Розвивати мова, комунікативність, пам'ять, мислення.

Устаткування. - Об'єкти природи для дидактичної гри «Що в мішечку?» (Гілочки, сухі рослини, шишки, мушлі, камені, пісок, шматочки гравію і т. Д.) І не природи (шматочки цегли, скла, паперу, сірники)

- Готові форми для моделі «Жива і нежива природа». клей, ватман.

Хід ЗАНЯТТЯ.

1. Вірш Л. Дайнеко

Ось на землі величезний будинок

Під дахом блакитний.

Живуть в ньому сонце, дощ і грім

Ліс і морський прибій.

Живуть в ньому птиці і квіти,

Веселий дзвін струмка.

Живеш в тому світлому будинку ти

І всі твої друзі.

Куди б дороги не вели,

Завжди ти будеш в ньому.

Природою рідної землі

Зветься цей будинок.

2. Вступна бесіда.

- Що таке природа. Наведіть приклади.

- Чому той чи інший предмет ви віднесли до природи. Хто створив об'єкти природи?

- Можна зробити висновок. «Природа - це те. що існує без допомоги людини. »

3. Дидактична гра «Що в мішечку?»

(Діти дістають з мішечка предмети і визначають, відносяться вони до природи чи ні).

4. Робота з презентацією.

- Отже, ви вірно визначили предмети, що відносяться до об'єктів природи. Але всі вони можуть бути розділені на 2 групи «Живі об'єкти» і «Неживі об'єкти» (слайди 1-4) - Як ви думаєте, це живі або неживі об'єкти природи?

- Вірно! Нежива природа - це камені. зірки, пісок, вода ... (Слайд 5)

- Зараз ми з вами трохи відпочинемо.

Нам пора перепочити,

Потягнутися і зітхнути. (Глибокий вдих і видих.)

А тепер ходьба на місці,

Піднімаємо ноги разом. (Ходьба.)

Геть проженемо лінь і нудьгу,

Розімніть спочатку руки.

Плавно опускай їх вниз. (Руки вгору - вниз.)

Повороти вліво - вправо

Це легка забава.

Нам відомо всім давно.

Тут стіна, а там вікно. (Повороти в сторони.)

Присідаємо швидко, вправно.

Тут потрібна вже вправність.

Щоб м'язи розвивати,

Треба багато присідати. (Присідання.)

Встали рівно. Нахилилися.

Раз - вперед, а два - назад.

Повторюємо все підряд. (Нахили, руки вперед.)

Вище ноги піднімаємо. (Ходьба на місці.)

Біг на місці, веселіше.

І швидше, швидше, швидше. (Біг на місці.)

6. Проолженіе роботи над презентацією.

- А що ж відноситься до живої природи. Як ви думаєте? Назвіть!

- Вірно, це рослини, тварини і людина. А ще гриби. (Слайд 9)

- Що ми відносимо до рослин? (Слайд 10).

- Що до тварин? (Слайди 11, 12, 13, 14, 15).

- І найголовніший об'єкт живої природи - це людина. (16).

- Чим же відрізняються об'єкти живої природи від об'єктів неживої природи. (Слайд 17).

Висновок. Жива природа - це щось. що рухається, зростає, розмножується, розвивається, помирає.

7. Дидактична гра «Живе - неживе».

(Вихователь називає об'єкти живої природи - діти стрибають. Бігають, рухаються. Коли прозвучать об'єкти неживої природи. Діти завмирають на місці, зупиняються).

8. Практична робота. Виготовлення моделі «Жива і нежива природа».

(На аркуші ватману діти мають у своєму розпорядженні готові форми і приклеюють їх. Зліва - об'єкти неживої природи. А праворуч - об'єкти живої природи).

- Перевіримо, чи правильно ми зробили. (Слайд 18).

- А що ж не відноситься до природи взагалі. (Слайд 19.) Повторимо!

- У природі все живе зв'язано між собою і з неживим. Тварини харчуються тваринами або рослинами. Як? (Міркування дітей).

- Людина харчується і тваринами, і рослинами. (Пояснення дітей).

- Сонце, повітря, вода потрібні всьому живому на планеті. Чому? Поясніть!

- Щоб ми з вами могли жити, дихати свіжим повітрям, радіти сонцю і квітам, необхідно берегти природу. Піклуватись про неї. Як це зробити? Чого не можна робити нам, людям? (Міркування дітей).

- І закінчити нашу подорож у світ природи я хочу словами вірша С. Кірсанова.

Що значиш ти без трав і птахів?

І без любові до бджолі дзижчить?

Без журавлів над хвойної хащами?

Без миловидних лисячих осіб?

Коли ж зрозумієш ти, нарешті,

Врубав в мертві породи,

Про людина, вінець природи,

Що без природи твій кінець?

Схожі статті