Найтитулованіший олімпійський чемпіон - topkin, 2019

Завоювати олімпійську медаль - найвище досягнення в кар'єрі кожного спортсмена. Для цього він готовий працювати десятки років, відвідувати тренування по три рази на день, дотримуватися правильного харчування і навіть отримувати травми. Все це заради одного єдиного титулу, який принесе йому всесвітню славу і повагу і занесе його ім'я в історію. Золота олімпійська медаль особливо цінна, але є і такі спортсмени, яким вдалося завоювати її не один, а кілька разів. Отже, нижче будуть представлені олімпійці, висхідні на вищий щабель п'єдесталу як мінімум 8 разів. Вони є представниками різних країн і спортивних дисциплін, але їхні успіхи однаково гідні пошани і захоплення.

Найтитулованіший олімпійський чемпіон - topkin 2017

Лариса Латиніна

Пааво Нурмі

Чемпіонство за кількістю нагород у легкій атлетиці належить фінському марафонці Пааво Нурмі, що має на рахунку 9 золотих та 3 срібні медалі. Шлях спортсмена був нелегкий: володіючи відмінними фізичними даними для бігу на довгі дистанції, Нурми в зовсім юному віці був змушений перервати тренування і піти на роботу, так як його батько загинув, а сім'ї були потрібні гроші.

Пізніше він повернувся в спорт і приступив до наполегливим тренуванням, результат від яких був помітний вже в 16-річному віці, коли фін показав себе на офіційних змаганнях і пробіг крос в 3 км за 10 хвилин 6 секунд.

Після служби в армії Нурми почав свою олімпійську кар'єру. Спочатку йому підкорився Антверпен, який приніс 3 нагороди найвищого ґатунку, потім Париж, підсумком якого стали 5 золотих медалей, а потім і Амстердам, що поклав у скарбничку 1 золото та 2 срібла. Після третьої Олімпіади Пааво зрозумів, що вік дає про себе знати, і хотів тріумфально завершити кар'єру на Іграх 1932 року, проте МОК відсторонив його від участі, як тільки дізнався, що марафонець бере участь в непрофесійних забігах і отримує за це чималі суми.

Нурми був удостоєний пам'ятника, встановленого на його батьківщині, і права нести олімпійський факел в 1952 році в Гельсінкі. Він став народним героєм, слава про який досі не розсіялася.

Марк Спітц

Ще одна легенда американського плавання - Марк Спітц, який завоював 9 золотих, 1 срібну та 1 бронзову нагороди за все на двох Олімпіадах 1968 і 1972 років. Перший виступ на змаганнях такого масштабу принесло плавцю 2 золота, видобутих у складі національної збірної. Вже через 4 роки у всіх дисциплінах, де був заявлений Спітц, він став незаперечним чемпіоном, заробивши 7 золотих медалей і ставши самим титулованим американцем Ігор в Мюнхені.

Карл Льюїс

Американцеві Карлу Льюїсу належить першість в кількості легкоатлетичних дисциплін, в яких він був заявлений на Олімпійських Іграх. До завершення спортивної кар'єри на його рахунку було 9 золотих і 1 срібна нагороди. Першою Олімпіадою, в якій спортсмен взяв участь, стала Олімпіада 1984 года, проходила в Лос-Анджелесі. В Москву в 1980 році Льюїс не потрапив, тому що США проігнорували змагання в СРСР з відомих політичних причин.

Легкоатлет став чемпіоном в таких видах, як біг на 100 метрів, стрибки в довжину, естафети та інші. Він входив до складу збірної США на Іграх в Сеулі, Барселоні, Атланті, де показав себе як справжній борець і істинний переможець. Але все ж одна медаль вищої пробу дісталася Карлу вже після оголошення результатів: канадець Бен Джонс, який фінішував першим у забігу на 100 метрів, був пізніше знятий зі змагань за прийняття допінгу, а його чемпіонство перейшло до Льюїса.