Найсумніше класико

Оглядач "СЕ" - про поразку "Барселони" від "Реала" в матчі пам'яті Кройфа

Інша справа, що з об'єктивних причин цей вечір з самого початку не обіцяв "Барсі" радості. Траур - лише одна, і далеко не ключова, з причин. Вийшло так, що до сутички з "Реалом" найкраща команда світу підійшла фізично розібраної. Всіх провідних півзахисників турбували різні дрібні пошкодження, у Бускетса зовсім був зламаний палець, нехай і на руці. А лідери інших ліній постраждали від недалекоглядності укладачів календаря.

Мали рацію ті, хто в хвіст і гриву чехвостіл їх, воткнувшісь класико на перший же уїк-енд після матчів збірних. "Барселона" постраждала від цього волюнтаризму міцніше всіх. Шестеро основних футболістів буквально напередодні прилетіли з-за океану, та не з товариських побегушек, а з відповідальних відбіркових зустрічей, і їх натурально штормило. Суарес не попадав по м'ячу в шести метрах від порожніх воріт; Неймар, опиняючись поза ігрового епізоду, було відчуття, тут же починав клювати носом; Дані Алвес у всіх сенсах позіхнув подачу Бейла, породила вирішальний гол. Навіть Мессі був схожий на себе тільки зовні, та й то - очі ніколи не обдурять, а в них ясно Новомосковсклась стомленість. Аргентинець і штрафні-то, коронки свої, бив незвично неохайно, по горобцях.

Цілком зрозуміло, що "Барса" діяла дуже раціонально, ощадливо, економлячи сили. Про це розповів 15-хвилинний відрізок після перерви, коли команда різко накрутила темп, включила турбонадув і понеслась в атаку на крейсерській швидкості. У цей період і гол був забитий, і небезпечних моментів набралася ціла кошелка, не в приклад першого тайму. Але палива вистачило ненадовго, і коли "Реал", багато в чому завдяки щасливому випадку, пропущений гол відквитав, промайнула думка, що вийти вперед ще раз сьогоднішньої "Барселоні" буде не під силу. Так воно і вийшло.

І якось відразу кинулося в очі, наскільки коротке лава каталонців. Не сказати, що це було непомітно раніше - але ось так, в повний зріст, проблема встала тільки зараз. В атаці гідних наступників тріумвірату бомбардирів немає і бути не може; в середині поля повністю відповідає заявленому рівню хіба що Арда. Добре ще, що в чемпіонаті "Барса" створила пристойний заділ, який з її класом навіть на напівзігнутих ногах складно розбазарити. Але в Лізі чемпіонів дефіцит запасних відповідного калібру майстерності може відгукнутися.

"Реал" зіграв так, як від нього і чекали. Як "Атлетіко". Ну або як "Реал Сосьєдад". Відмовившись змагатися з "Барселоною" в уміннях фокуснічать з м'ячем, мадридці - навіть Роналду! - кинули всі сили на чорнову оборонну роботу, розсудливо розсудивши, що 0: 0 куди пристойніше чергового розгрому. Зідан, даром, що як тренер він новачок і в глибокодумних стратегічних вчинках поки помічений не був, справедливо розсудив, що в якийсь момент "Барса" підсяде, і як раз в ці хвилини і треба переключатися в режим атаки.

Десь через півгодини в кожному таймі "Реал", як з бавовни, натискав на тумблер і мчав уперед. Спрацювало обидва рази, просто в першому таймі мадридцям не вистачило, напевно, духу і впевненості в собі, щоб матеріалізувати порив в голи. Ударний відрізок на фініші гри, про безцінність якого Зізу напевно нагадував в перерві за чаєм, гості провели незрівнянно. Я все це, звичайно, тільки лише припускаю. Але якщо всю цю тактику Зідан справді розробив і передбачив, йому за це покладається перший справжній респект як тренеру. І може бути, потім коли-небудь ми не раз ще згадаємо, що на цьому терені великий француз вперше крупно проявив себе в день пам'яті великого голландця.

І все-таки, незважаючи на ці невеликі приємності, в цілому треба визнати, що матч вийшов сумним. І через чорних пов'язок на рукавах. І через непритаманною класико непоказності гри на більшій її протязі. І тому що "Барселона" так прозаїчно перервала свою безпрограшну серію. І тому що 500-й гол Мессі буде забитий не «Реалу" і вже не в честь Кройфа.

Голи: Піке, 56 (1: 0). Бензема, 62 (1: 1). Кріштіану Роналду, 85 (1: 2).

"Барселона": Браво, Дані Алвес, Маскерано, Піке, Жорді Альба, Іньєста, Серхіо Бускетс, Ракітіч (Арда Туран, 74), Мессі, Суарес, Неймар.

"Реал" (Мадрид): Навас, Карвахаль, Серхіо Рамос, Пепе, Марселу, Каземіров, Модріч, Кроос, Бейл (Лукас, 90 + 1), Бензема (Хесе, 78), Кріштіану Роналду.

Попередження: Серхіо Рамос, 10. Карвахаль, 18. Суарес, 27. Маскерано, 29. Ракітіч, ​​58.

Вилучення: Серхіо Рамос, 83.

Суддя: Ернандес Ернандес.