Креслення болтового з'єднання

Презентація до уроку

цілі:
  • освітня - закріпити знання про зображення і позначення різьби; формувати вміння виконувати креслення болтового з'єднання;
  • розвиваюча - розширити політехнічний кругозір, вміння користуватися довідковими посібниками;
  • виховна - виховувати відповідальне ставлення до уроків.

Тип уроку: комбінований /

Методи проведення: пояснення, показ слайдів презентації, робота з довідниками, графічні вправи.

Матеріальне забезпечення: мультимедійна установка, модель болтового з'єднання, довідники.

Перевірка домашнього завдання - 5 хв

Вивчення нового матеріалу - 22 хв

Модель болтового з'єднання, запис кріпильних деталей, правила і якості виконання креслення болтового з'єднання.

Виконання креслення - 15 хв

За алгоритмом виконання креслення болтового з'єднання

Домашнє завдання - 3 хв

Параграф 32 п.1, питання №1-6, завдання на стр.169

  1. Організаційна частина: звернути увагу на готовність до уроку. На попередньому уроці учні отримали завдання виконати креслення болта параграф 31 завдання на стор. 166
  2. Повідомлення теми і цілей уроку. На екрані презентація по темі уроку "Креслення болтового з'єднання". Слова учителя: "Ми повинні з'ясувати порядок побудови креслення болтового з'єднання і виконати його" (1 слайд).
  3. Повторення попереднього матеріалу: опитування по екрану і таблиць (2 слайд).
  4. Формування знань і умінь щодо виконання креслення болтового з'єднання (3-8 слайди).

1. Вступна бесіда про різьбових з'єднаннях.

Попереднє завдання стало плавним переходом до вивчення нового матеріалу. Серед роз'ємних з'єднань найбільшого поширення набули різьбові. До них відносяться болтове, шпилькові і гвинтове з'єднання. (Показ моделей даних сполук.) Деталі цих сполук - болти, гвинти, шпильки, гайки і шайби - мають встановлені стандартом форму, розміри і умовні позначення. Користуючись цими позначеннями, можна відшукати розміри кріпильних деталей у відповідних таблицях стандартів. Як це робити, ми розібрали на минулому уроці, на прикладі виконання креслення болта. З зображенням кріпильних деталей доводиться зустрічатися в основному на складальних кресленнях. На цих кресленнях величину окремих елементів різьбових деталей визначають залежно від зовнішнього діаметра різьби (d). Розміри кріпильних деталей на складальних кресленнях не завдають. Але як же в такому випадку визначити, який болт або шпилька входить у з'єднання? Необхідні дані записуються в спеціальній таблиці-специфікації, з нею ми познайомимося пізніше. А зараз розглянемо креслення болтового з'єднання.

2. Показ моделі болтового з'єднання і креслень деталей, що входять в нього.

Питання: Які деталі входять в болтове з'єднання?

Узагальнення. (Показ моделі, креслень деталей болтового з'єднання.) В деталях, які потрібно з'єднати, просвердлюють отвори трохи більшого діаметра, ніж діаметр болта. У них вставляють болт, встановлюють шайбу і закручують гайку.

Креслення болтового з'єднання рекомендується виконувати спрощено, т. Е. Фаски на шестигранних і квадратних голівках болтів і гайок, а також на стрижнях не зображують; допускається не показувати зазор між стрижнем болта і отвором в з'єднуються деталях.

3. Пояснення алгоритму виконання креслення болтового з'єднання. (8 слайд).

Щоб креслення болтового з'єднання легше було зрозуміти, покажемо поетапно освіту болтового з'єднання.

Розглянемо дві деталі, що з'єднуються: їх фронтальний розріз, вид зверху і профільний розріз. (Рис 217 підручника). Зверніть увагу: ці деталі заштриховані в різні боки для їх відмінності на зображеннях.

Покажемо болт в отворах цих деталей. Болти в складальному кресленні зображують нерассеченнимі, якщо січна площина спрямована вздовж їх осі. Гайки і шайби й думати Штрихована. Болт на вигляді зверху покажемо тільки колом стержня із зображенням різьблення, а головку зображувати не будемо.

Изображаем шайбу: на фронтальному і профільному розрізах вона не заштрихована і як би "надіта" на болт. А на вигляді зверху шайбу зобразимо окружністю.

Покажемо на кресленні гайку. Вона не штрих і показується знову нашарування на зображення болта. На вигляді зверху - правильний шестикутник, який будується поділом кола на 6 рівних частин.

Ось отриманий остаточний креслення болтового з'єднання. У специфікації для болтів вказують діаметр і тип різьблення, довжину стержня і номер стандарту, (запис учнів в зошитах) Запис Болт M12x1,25x60 означає: болт з метричної різьбою діаметром 12 мм, крок 1,25 мм (дрібний), довжина стрижня 60 мм . Запис Гайка M 16 означає: гайка з метричної різьбою, що має діаметр 16 мм, крок різьблення великий. Для шайб вказують діаметр болта. Запис Шайба 12 означає: шайба для болта діаметром 12 мм. (Слайд 9).

Питання: В якому порядку виконується креслення болтового з'єднання? (Відповіді учнів).

4. Виконання учнями креслення болтового з'єднання.

Учні самостійно виконують креслення болтового з'єднання, звертаючи свою увагу на екран установки. (8 слайд). Розглянемо приклад визначення відносних розмірів для болтового з'єднання з різьбою М20 (d = 20 мм):

- діаметр кола, описаного навколо шестикутника, D = 2d (2 х 20 = 40 мм);

- висота головки болта h = 0,7d (0,7 х 20 = 14 мм);

- для нарізної частини 10 = 2d + 6 (2 х 20 + 6 = 46 мм);

- висота головки h = 0,8d (0,8 х 20 = 16 мм);

- діаметр отвору під болт dO = 1,1d (1,1 х20 = 22 мм);

- діаметр шайби dш, = 2,2d (2,2 х 20 = 44 мм);

- висота шайби Sш = 0,15d (0,15 х 20 = 3 мм).

За цим розмірами можна побудувати креслення болтового з'єднання.

5. Домашнє завдання: параграф 32 п.1 питання 1-6, завдання на стр.169.

6. Заключна частина.

Схожі статті