Класна година (1 клас) на тему урок дружби, скачати безкоштовно, соціальна мережа працівників
Мета: створити умови для формування уявлення про дружбу як про найважливішу моральної цінності
- Формування моральних якостей учнів: вміння дружити, берегти дружбу, спілкуватися в колективі.
- Розгляд ролі одного в житті кожного з нас.
- Розширення знань дітей про взаємини людей, про дружбу.
- Виховання доброзичливості, поваги один до одного, толерантності.
Запланований результат. навчаються зможуть сформулювати поняття «друг», «дружба», назвати правила дружби; практикувати навички взаємодопомоги при вирішенні різних проблем; набути навичок роботи в співробітництві.
I. Організаційний момент.
- Я рада бачити Вас. І думаю, що сьогоднішня зустріч принесе нам усім радість спілкування один з одним. Візьміть за руку свого сусіда по парті, посміхніться, подивіться йому в очі і скажіть: «Бажаю тобі сьогодні на уроці ...»
(Слайд 1.) друг, приятель, товариш.
- Прочитайте слова. Що їх об'єднує? (Дружба)
- Чим вони відрізняються один від одного?
III. Повідомлення теми уроку
- Визначте тему уроку.
(Слайд 2) - Молодці! Тема нашого уроку «Дружба».
На який головне питання ми повинні відповісти? -Що таке дружба.
- Як ви думаєте, на які питання ми з вами повинні будемо відповісти? (Всі версії учитель записує на дошці. Після обговорення зайві питання видаляються).
- Сьогодні ми з вами ми з'ясуємо:
- Що таке дружба?
- Справжній друг - хто він?
- Якими якостями повинен володіти справжній друг?
- Чому важливо спокійно ставитися один до одного?
- Чому дружелюбність важливо не тільки для мене, а й для всього нашого класу?
IV. Робота над поняттям «дружба».
- (Слайд 3) Дружба в нашому житті зустрічається постійно: назви населених пунктів, таборів відпочинку, садових ділянок, гірські переходи. (Слайд 4) назви фонтанів, (Слайд 5) є навіть орден Дружби народів.
Що таке дружба? Кожний знає.
Може бути, і питати смішно.
Ну а все ж, що позначає
Це слово? Значить що воно?
- Що значить «дружба» і навіщо вона потрібна людям? (Відповіді дітей)
робота з тлумачним словником
- Дайте визначення поняттю дружба.
- Звернемося до тлумачного словника Ожегова. Знайдіть в словнику слово «дружба» і дізнайтеся його значення.
(Дружба - близькі стосунки, засновані на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів.
Друг - це той, хто пов'язаний з ким-небудь взаємною довірою, відданістю, любов'ю)
- Сміла Іванович Даль у своєму
знаменитому «тлумачному словнику» призводить таке визначення дружби: «Дружба - ... це безкорислива приязнь». На перше місце знаменитий учений і письменник ставить безкорисливість. Ти дружиш з людиною не для того, щоб він тобі що-небудь хороше зробив, не тому, що це вигідно. Ти дружиш з людиною тому, що він близький тобі, близькі його інтереси, погляди.
- Знайдіть визначення поняття дружби в підручнику. Порівняйте з даними визначеннями. Яке поняття для вас ближче.
- Давайте розіб'ємо слова (записані на картках) на дві групи: що допомагає дружбу і що дружбі заважає.
Розуміння, делікатність, дріб'язковість, близькість поглядів, невпевненість, заздрість, прощення, доброта, байдужість, благородство, самокритичність, балакучість, стриманість, обдуманість фраз і вчинків, нахабство, дратівливість, щирість, привітність, чесність
- Прочитайте слова першого стовпчика. Які слова ви б ще
дописали? Чому саме ці слова? (Вчитель записує слова на дошці)
робота з підручником
- Що дружні стосунки відрізняє від інших відносин (приятельських, товариських)?
- Прочитайте відповідь підручника на с 32-33 і порівняйте зі своєю відповіддю
V. Робота над поняттям «друг».
-Як якостями повинен володіти людина, що вміє дружити?
- Для чого потрібні друзі?
- Чи кожен чоловік може бути другом?
- А чи може дружба розпастися? З яких причин?
робота в групах
- Яким не повинен бути справжній друг?
- Чи може дружба зробити людину краще, позбавити від недоліків?
Друг нагадав мені вчора,
Скільки робив мені добра:
Олівець мені дав один раз,
(Я в той день забув пенал),
У стінгазеті, мало не в кожній,
Про мене згадував.
Я впав і весь промок -
Він мені висохнути допоміг.
Він для милого дружка
Чи не шкодував і пиріжка:
Відкусити мені дав колись,
А тепер представив рахунок.
Чи не тягне мене, хлопці,
Більше до одного не тягне.
(Слайд 11) В. Осєєва «До першого дощу».
Таня і Маша були дуже дружні і завжди ходили в дитячий сад разом. Те Маша заходила за Танею, то Таня - за Машею. Один раз, коли дівчатка йшли по вулиці, почався сильний дощ. Маша була в плащі, а Таня - в одному платті. Дівчата побігли.
- Зніми свій плащ, ми накриємо разом! - крикнула на бігу Таня.
- Я не можу, я промокну! - нагнувши вниз голову з капюшоном, відповіла їй Маша.
У дитячому садку вихователька сказала:
- Як дивно, у Маші плаття сухе, а у тебе, Таня, абсолютно мокре. Як же це сталося? Адже ви ж ішли разом?
- У Маші був плащ, а я йшла в одному платті, - сказала Таня.
- Так ви могли б сховатися одним плащем, - сказала вихователька і, глянувши на Машу, похитала головою. - Видно, ваша дружба до першого дощу!
Обидві дівчинки густо почервоніли: Маша за себе, а Таня за Машу.
- Давайте з вами спробуємо відкрити секрети дружби. Попрацюйте в групах і створіть правила дружби
- Порівняйте свої правила з правилами на слайді. Які правила вам захотілося додати на своє дерево?
VI. Підбиття підсумків.
У міру відповідей на питання з'являються герої мультфільму.
- - Отримано чи на уроці відповіді на поставлені питання?
- Справжній друг - хто він?
- Якими якостями повинен володіти справжній друг?
- Чому важливо спокійно ставитися один до одного?
- Що таке дружба?
- Чому дружелюбність важливо не тільки для мене, а й для всього нашого класу?
VII. Домашнє завдання.
Взяти інтерв'ю у батьків на тему «Невигадані історії про дружбу»
Написати розповідь про свого друга.