вписаний кут

Мета уроку:
  • сформувати поняття вписаного кута, вивчити теорему про кут, вписаний;
  • формування навичок самостійної роботи з підручником.
Структура уроку:
  1. Постановка мети уроку.
  2. Актуалізація знань і умінь.
  3. Формування поняття вписаного кута.
  4. Вивчення теореми про вписаний.
  5. Застосування теореми.
  6. Підведення підсумків роботи на уроці.
  7. Завдання додому.

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація знань і умінь.

Завдання на готовому кресленні:

Знайдіть кут АВС. якщо АС = 70 °.

Чи не можна вказати кут, пов'язаний з АС. знаючи який можна знайти АВС?

Таким кутом є АОС.

АОС = 70 ° (матеріал попереднього уроку). Додаток 2

Так як трикутник АВО рівнобедрений (АТ = ВО радіуси окружності), то ВАО = АВО. Отже, АОС = 2 АВО. звідки АВО = 35 °.

Кут, вершина якого лежить на колі, а сторони перетинають окружність, називається вписаним кутом.

1) вершина В лежить на окружності;

2) сторона ВА перетинає коло;

3) сторона ВС перетинає коло.

III. Формування нових знань і умінь.

Які з кутів, зображених на малюнку 1, є вписаними? (Слайд презентації)

Вкажіть зображені на малюнку 2 вписані кути (слайд презентації).

Вписані кути 4 і 5 утворюють кут, який також є вписаним.

Виконане на початку уроку завдання привело нас до висновку: вписаний кут вимірюється половиною дуги, на яку він спирається. Тепер це твердження нам потрібно довести.

Учитель на дошці, а учні в зошитах виконують малюнок, роблять записи.

Вписаний кут вимірюється половиною дуги, на яку він спирається.

кут ABC - вписаний кут,

спирається на дугу АС.

Схожі статті