Що відбувається в «Спартаку» тепер в курсі - статті - радянський спорт

У першому контрольному матчі чемпіон країни здобув вольову перемогу над клубом ПФЛ «Чертаново» (2: 1).

Сьогоднішній контрольний матч подарував чудову можливість хоч трохи зрозуміти, що ж відбувається в «Спартаку». І нехай одна група гравців, Украінане, радує нас на Кубку конфедерацій, а інша, легіонери, недавно повернулася зі збірних і зараз працює в іншому режимі, все одно було на що подивитися. На функціональну готовність, тактику і, звичайно, молодь. Її було дуже багато. І навряд чи ви знаєте всіх.

«Спартак» дотримувався моделі, яку можна охарактеризувати як 4-4-2. У кожній лінії - по представнику дубля. І тільки в атаці вийшли гравці основної обойми. Адріано частіше відтягувався назад для прийому м'яча і розгону комбінації, а Мельгарехо, цей невдачливий парагвайський хлопець (йому не щастить навіть в контрольних матчах - непогано відкривався, загострював, але запам'ятався ударом в штангу), чергував у штрафному майданчику.

У першому таймі було багато вертикального футболу. Центральний захисник, отримавши м'яч, робив пас вперед. Те ж саме - на флангах і в опорній зоні. Уже який за рахунком збір з основою проводить Тимофєєв. Щоразу він виділяється відмінною грою у відборі, але після закінчення збору пропадає з радарів основи. Він все так само гарний і навіть освоїв нові прийоми - діагоналі (навчився у Фернандо) і дальні удари (у Глушакова).

Самбу справив враження технічного, недурного хлопця. Він виявився одним з трьох футболістів, хто провів на полі всі 90 хвилин. І за цей час відзначився фактично на чотирьох різних позиціях. Тими ж словами можна описати і гру Бакаєва. На тлі команди ПФЛ - як Роналду проти Кудряшова. Техніка, швидкість, розуміння свого маневру, своєчасні зміщення і баланс між командним і індивідуальним.

Поки «Спартак» розкручував свій вертикальний футбол, суперник забив. Єщенко навіть тут не зміг зіграти надійно. Гол прийшов з його флангу. Як і ще десяток атак в першому таймі. Тигиева не виявилося навіть в заявці.

Як і належить на першому зборі, після перерви Каррера випустив зовсім інший склад - футболісти перебувають під навантаженнями і великі ігрові відрізки проводити не готові. Якщо в першому таймі «Спартак» віддалено нагадував основу, то в другому вийшли хлопці, яких, правду кажучи, не відразу вийшло розставити на схемі. Але ось вона перед вами. З Кутин в центрі оборони, Німелі на лівому фланзі і Давидовим в ролі Адріано.

Кілька штрихів. Флангові півзахисники змінювалися позиціями з центральними нападаючими. Чи то була така установка, то це всього лише випадковість - не знаю. Але виглядало цікаво. У першому таймі «Спартак» прагнув грати вертикально, у другому - тримав м'яч на чужій половині поля. І, треба сказати, блискуче. Зрозуміло, з виноскою на рівень опонента. Сподобалися абсолютно все. Навіть Давидов.

Першу гольову комбінацію розпочав і закінчив Німелі. З огляду на давні флангові проблеми «Спартака», до гри цього 18-річного нападника збірної Ліберії хочеться придивитися трохи краще. І бажано проти більш класного суперника. Сподіваюся, Каррера надасть таку можливість. А другий гол - Самсонов виконав штрафний удар в стилі Цимбалар. Ну, не описати! Дивитися треба ...