-формування та пропаганда здорового способу життя;

-зміцнення здоров'я учнів, прилучення їх до фізичної культури і спорту;

-організація занять фізичною культурою і спортом в позаурочний час;

-визначення і контроль рівня фізичної підготовленості учнів;

-виявлення найсильніших спортсменів для комплектування збірних команд школи на міські змагання з видів спорту;

-визначення "Спортивного класу року".

2. Керівництво проведенням змагань

Загальне керівництво з проведення спартакіади здійснюється Спортивним шкільним клубом, педагогом-організатором по спорту, вчителем фізичної культури, заступник директора по ВР. Члени спортивного клубу, що відповідають за спортивно-оздоровчий напрямок проводять спортивні змагання та ведуть відповідну документацію. Класні керівники і фізорги здійснюють допомогу в організації та проведенні шкільних спортивних змагань, проводять змагання всередині класу.

До змагань допускаються збірні команди класів. У складі команди приймають участь учні, які мають медичний допуск лікаря та відповідну підготовку.

Учні школи змагаються за 3 групам:

1-я група - 5-6 класи, 2-я група - 7-8 класи, 3-тя група - 9-11 класи

Заявки на участь в змаганнях з видів спорту подаються головному судді змагань. Засідання суддівських колегій проводяться в спортивному залі, напередодні чергового виду програми. На них запрошуються: 5-11 класи-фізорги.

5. Підведення підсумків та визначення переможців

Особиста і командна першість в кожному виді програми визначається відповідно до правил змагань і даного положення. Загальнокомандне першість серед класів визначається за найменшою сумою зайнятих місць по кожній групі окремо: 5-6-ті класи; 7-8 -х класів, 9-11-х класів. При рівності очок у двох і більше класів перевага віддається колективу, у якого більше 1, 2, 3 і т. Д. Командних місць за всіма видами програми. Команди, які порушили правила змагань або умови даного положення, знімаються з виду.

6. Фінанси і витрати

Класи, які посіли 1, 2, 3 місця в комплексному заліку в своїх групах, нагороджуються грамотами, призами. Почесне звання "Спортивний клас року" присуджується класу, який посів 1 місце в своїй групі. Класи, які посіли 1, 2, 3 місця в окремих видах програми нагороджуються грамотами.

8. Терміни та місце проведення змагань

Спартакіада ​​5-11 класів

9. Програма за видами сорту

1. Осінній крос «Золота осінь»

Учасники: склад команди (класу) не обмежений. Дистанція: 5-11 класи (дівчинки) - 500м, 5-11 класи (хлопчики) - 1000 м. Залік за сумою часу 5 кращих учасників (окремо хлопчики і дівчатка). Враховується масовість -% учасників від складу класу. Особиста першість визначається по кожній паралелі (1, 2, 3 місце серед хлопчиків і 1, 2, 3 місце серед дівчаток) ..

Склад команди не обмежений. Змагання проводяться на уроках фізичної культури.

В програму змагань входить:

- Метання м'яча (5-9кл). гранати (10-11 кл)

- підтягування на високій перекладині (юнаки);

піднімання тулуба з положення лежачи (дівчата) за 30 секунд.

Особиста першість - залік по 3 видам, командне - по 5 кращих результатів у хлопчиків і дівчаток.

Склад команди 6 дев + 6 малий. Кругова система ігор. Переможець визначається згідно з правилами змагань. У разі рівності очок, перевага віддається по співвідношенню виграних і партій, що програли, за результатами ігор між собою.

Склад команди (класу) не обмежений. Командна першість визначається 5 результатами (малий + дев) за найменшою сумою середнього часу. Особиста першість визначається по кожній паралелі (1, 2, 3 місце серед хлопчиків і серед дівчаток).

Склад команди 6 чоловік (юнаки та дівчата). Змагання і залік між юнаками та дівчатами проводяться окремо. Місце класу визначається за сумою місць команд дівчат та юнаків класу. Змагання проводяться за коловою системою. Змагання проводяться згідно з правилами змагань з волейболу.

Склад команди 5 чоловік (юнаки та дівчата). Змагання проводяться за коловою системою. Переможець визначається згідно з правилами змагань. У разі рівності очок, перевага віддається за результатами ігор між собою, по співвідношенню виграних і програних зустрічей.

7. "Президентські змагання"

До змагань допускаються всі учні класу, що мають допуск лікаря. Від кожного класу в залік йдуть 18 кращих результатів (9 хлопчиків, 9 дівчаток). Змагання проводяться під час уроків фізичної культури.

В програму змагань включено такі тести:

3. Підтягування на перекладині (хлопці).

4. Згинання і розгинання рук в упорі лежачи (дівчата).

5. Піднімання тулуба з положення "лежачи на спині" за 30 секунд.

6. Стрибок у довжину з місця.

7. Зустрічна естафета.

Командні результати в тестових вправах визначаються за середнім арифметичним показником всіх результатів, показаних учасниками класу. Вчителями фізичної культури заповнюється підсумковий протокол на кожен клас. По кожному тесту складаються 18 кращих результатів (9 хлопчиків, 9 дівчаток). Сума і середній результат по кожному тесту заноситься в протокол. На підставі класних протоколів заповнюється підсумковий протокол по школі, в якому проставляється середній результат і місце по кожному тесту. Загальний підсумок по паралелі підводиться за найменшою сумою місць.

8. Президентські спортивні ігри

Склад команди (класу) не обмежений. Від кожного класу в залік йдуть 18 кращих результатів (8 хлопчиків, 8 дівчаток). Змагання проводяться під час уроків фізичної культури. В програму змагань включено такі тести:

- легка атлетика: біг 60 м

Склад учасників: 7 хлопчиків від кожного класу. Змагання проводяться за коловою системою. Переможець визначається згідно з правилами змагань. У разі рівності очок, перевага віддається за результатами ігор між собою, по співвідношенню виграних і програних зустрічей.