Офіційний сайт Харківської атлетичного центру

МАС-рестлінгу

Набирає популярності Жовті Води національний вид спорту мас-рестлінг. У Харкові проходять чемпіонати серед інвалідів.

• Президент ВсеУкаіни мас-рестлінгу, Акімов Олександр Костянтинович, +7 (4112) 34-23-28
  • I-й Віце - президент ВсеУкаіни мас-рестлінгу, Колодко Микола Олександрович, [email protected]
  • Президент федерації мас-рестлінгу Харкова, Ільковського Дмитро Костянтинович, +7 (812) 908-18-30
  • I-й Віце-президент федерації мас-рестлінгу Санкт-Петербурга, Погодаев Михайло Олександрович, +7 (812) 916-97-80

Короткі правила мас-рестлінгу

1. Суддівство проводить суддівська бригада, у складі: керівник помосту, арбітр (суддя на помості), боковий суддя, суддя-хронометрист, технічний секретар, суддя-інформатор.

Початок, хід і кінець поєдинку.

1. Спортсмен, запрошений першим, повинен зайняти на помості місце, позначене червоним кольором, праворуч від арбітра, а запрошений другим - місце, позначене синім кольором, зліва від арбітра. Арбітр проводить жеребкування. Що виграв жеребкування вибирає положення хвата палиці (внутрішній або зовнішній). Після жеребкування і в перервах між переймами спортсменам дається час на підготовку (не більше 1 хвилини перед кожною сутичкою). За командою арбітра «Олора!», Учасники сідають один проти одного посередині дошки упору, ступнями впираються об дошку упору, руками захоплюють палицю згідно жеребкування. Вибрав зовнішній хват є визначення становища хвата (лівий або правий) і не має права його змінювати. Палка повинна перебувати над і паралельно дошки упору, кисті рук і пальці не повинні накладатися один на одного.

2. На передстартову підготовку дається не більше 1 хвилини (після команди «Олора!» (Аналогічно "на старт") до команди «Белем!», «Че!» (Аналогічні "увагу" і "" марш ")). Спортсмен вибрав внутрішній хват першим захоплює палицю, після захоплює спортсмен вибрав зовнішній захоплення, і обидва не мають права відпускати захоплення.

3. Сутичка починається по команді арбітра «Белем!», «Че!».

а) при перемозі одного зі спортсменів в сутичці, арбітр зупиняє сутичку свистком або командою «Тохтоа» і витягує руку з розкритою долонею в бік переможця;

б) при спірному положенні, арбітр зупиняє сутичку свистком або командою «Тохтоа» і двома великими пальцями рук показує вгору перед собою, інші пальці стиснуті в кулак. Спортсменам дається додаткова сутичка, при цьому положення хвата палиці не змінюється.

в) якщо по ходу сутички один зі спортсменів отримує друге попередження в даній сутичці, арбітр торкається рукою плеча попереджає, показує великим і вказівним пальцем витягнутої руки в сторону попереджали і дає команду: «Тохтоа!» або свисток і витягує руку з розкритою долонею в бік переможця;

Тривалість однієї сутички не більше 2 хвилин.

4. У другій сутичці суперники міняються положеннями хвата (внутрішній, зовнішній).

5. При рахунку 1: 1, арбітр знову проводить жеребкування. Спортсмен, який виграв жеребкування, вибирає положення хвата (внутрішній або зовнішній).

6. Під час зустрічі учасник не має права залишати поміст без дозволу судді на помості. При необхідності (спортсмен отримав травму, заміна форми), з дозволу арбітра спортсмен має право один раз за весь час поєдинку, взяти перерву (тайм-аут). Тривалість перерви не більше 3 хвилин. Якщо після закінчення 3 хвилин спортсмен не може продовжити перерваний поєдинок, йому зараховується поразка в даному поєдинку.

Оцінка прийомів і дій.

1. Дії учасників під час поєдинку оцінюють керівник помосту, арбітр і боковий суддя. При розбіжності суддів у визначенні переможця рішення виноситься з рішенням керівника помосту;

2. Заборонені дії і прийоми.

Після команди «Олора» і до кінця сутички спортсменам забороняється: братися за руку суперника; різко смикати палицю до старту, тобто команди «Че!»; тримати палицю на своєму боці до старту; перехоплювати і крутити палицю до старту; чепляти і наголошувати палицю і / або руки об дошку упору і / або носок; упиратися ногами, корпусом тулуба або головою за поперечне пристосування, призначене для закріплення дошки упору; викручувати палицю більше 90 градусів по вертикалі і по горизонталі;

3. Попередження за порушення правил.

Арбітр має право дати попередження спортсмену, не питаючи на це згоди інших членів суддівської бригади. Попередження оголошується: за застосування забороненого дії або прийому; тоді, коли обидва судді (арбітр і боковий суддя) тримають палицю з двох сторін над і паралельно дошки упору, першому відпустити захоплення до команди арбітра «Че!», дається попередження; якщо перемога досягнута в результаті застосування забороненого дії або прийому, тоді спортсмену, застосував заборонену дію або прийом, дається попередження, перемога не зараховується і сутичка поновлюється; при отриманні другого попередження в ході однієї сутички, спортсмену зараховується поразка в даній сутичці; за порушення дисципліни, при грубому порушенні правил спортсмен може бути знятий зі змагань.

4. Визначення переможця в сутичці і в поєдинку.

Перемога в сутичці присуджується спортсмену, якщо: перетягнув (вирвав) палицю; перетягнув суперника разом з палицею; суперник відірвав обидві ступні від дошки упору; суперник отримав друге попередження в даній сутичці; суперник переніс одну ногу або обидві через дошку упору вище коліна; суперник відпустив руку (руки); суперник стосується бокового кріплення дошки упору тулубом і / або головою (крім рук) і / або впирається ногами бокового кріплення дошки упору; Перемога в поєдинку присуджується спортсмену: якщо переміг дві сутички в ході одного поєдинку; з рахунком 2: 0, якщо суперник не вийшов на поміст протягом 1 хвилини; з рахунком 2: 0, якщо суперник отримав травму і не може продовжити поєдинок; з рахунком 2: 0, якщо суперник знятий зі змагань. За перемогу в поєдинку спортсмену присуджується одне очко, за поразку - нуль очок.

5. Спірне положення.

Спірне положення оголошується, якщо: суперники впали разом і не можуть продовжити сутичку; розійшлися думки суддів; зламалася палиця; суперники одночасно відпустили палицю.

Поміст представляє собою рівну, чи не слизьку, без шереховатостей майданчик розміром: ширина 4 метри; довжина 5 метрів; висота 60 сантиметрів;

Дошка упору повинна бути:

для юніорів, чоловіків, ветеранів та жінок: довжина внутрішньої частини 2 метри (між кріпленнями); висота 24 см .; ширина 5 см .; висота заокруглення верхньої кромки 1,5 см. краю верхнього ребра повинні бути закругленими, гладкими.

для юнаків: довжина внутрішньої частини 180 см. (між кріпленнями); висота 22 см .; ширина 5 см .; висота заокруглення верхньої кромки 1,5 см. краю верхнього ребра повинні бути закругленими, гладкими.

Дошка повинна жорстко закріплюватися з двох кінців. Кріплення повинні бути довжиною 50 см. Шириною 20 см. Заввишки нижче на 2-4 см. Дошки упору, гладкими, без гострих кутів і ребер. Дошка та кріплення виготовляють з модрини або сосни.

Палка виготовляється з берези циліндричної форми довжиною 50 см. Діаметром для юніорів, чоловіків, ветеранів та жінок - 33 мм. для юнаків - 30 мм .;

3. Придатність помосту, дошки упору, палиць визначається головним суддею, лікарем і представником організації, що проводить змагання і фіксується в окремому акті.