Атівность ина гр

План конспект - уроку з образотворчого мистецтва.

Клас: 2 клас III чверть

Тема: «Зимовий декоративний пейзаж»

Мета: познайомити учнів з варіантами підбору кольору і композиції в декоративному натюрморті.

Навчальні: навчити використовувати «гру» кольору і композиції в пейзажі

Розвиваючі: розширення знань в області мистецтва

Виховують: виховання сприйняття і гармонії кольору і композиції декоративного мистецтва

Засоби мультимедіа: комп'ютер, проектор, презентація з наочним посібником (роботи художників, фото пейзажів)

Матеріали для виконання педагогічного малюнка

Для учня: Білий папір формату А4, олівець, гумка, баночка для води, гуаш, палітра, пензлі (синтетика № 4-5, 8-10), ганчірочка.

Організаційний момент 1 хвилини

Пояснення нового матеріалу 10 хвилин

Самостійна робота 30 хвилин

Аналіз і оцінка 3 хвилини

Висновок 1 хвилина

Хід уроку: Доброго дня діти. Я хочу вас запитати:

що таке композиція?

що в ній головне?

Передбачувані відповіді: Композиція означає складання, з'єднання, поєднання різних частин, в єдине ціле відповідно до будь - якої ідеєю.

Головне в композиції - створення художнього образу.

- Правильно. Створюючи художній образ - художник використовує колірну гамму, перспективу, передає обсяг і фактуру. У декоративної композиції тема може бути виражена способами, принципово відрізняють її від композиції картини.

Зображення пейзажу може розгортатися не в глибину, а вгору, в такому випадку далекі плани поміщаються над ближніми. У декоративному пейзажі художник не прагне передати натуральний вигляд предмета, а стилізує його. Найпершими майстрами стилізації природних форм були народні умільці.

В яких виробах українських промислів ми можемо зустріти композиційні прийоми стилізації природних форм?

Передбачувані відповіді: ГЖЕЛЬ, хохли, Городець, Жостова. Рослинний орнамент у російської вишивці

Прийоми народних майстрів підхопили професійні художники - декоратори і застосували їх в своїх декоративних роботах.

"Композиції можна навчитися до тих пір, поки художник сам не навчиться спостерігати і помічати цікаве і важливе. З цього моменту починається для нього можливість самовираження і композиція" є "сама собою." (І.Крамским). Прийоми стилізації в кінці ІХ - ХХ ст. продовжували розвиватися до геометричних форм. Їх спростили художники абстракціоністи.

Абстрактний живопис ознаменувала відмова від натурального зображення і запропонувала умовність кольору, геометризацию форм, декоративність і безпредметні композиції.

До цього напрямку можна віднести живопис українських художників Василя Кандинського та Казимира Малевича.

Для Кандинського характерно гра кольору, а для Малевича важлива композиція

Перед вами роботи художників Сарьяна і Кузнєцова. Що використовують художники для досягнення потрібного ефекту?

Передбачувані відповіді: Використовують колір. Узагальнення форми дає виразність композиції. Дотримання певної міри умовності зображення.

Роботи Сарьяна і Наталії Константинової. Що відрізняє ці роботи?

Які властивості декоративної використовують ці художники? художниками Войзі і Граасе.

Передбачувані відповіді: Виділення нарядності, мальовничості, орнаментальності. Вибір робіт з представлених на екрані.

Знайомство з роботами цих художників допоможе нам у створенні власної роботи - декоративного пейзажу.

Завдання. за допомогою фарб перетворите реалістичний пейзаж в декоративну роботу.

Декоративність, народжена самою природою, допоможе вам створити декоративну композицію на аркуші, треба тільки зуміти побачити і, звичайно ж, наділити це в свою фантазію.

Аналіз і оцінка робіт:

як вирішена композиція

загальне враження від роботи

рівень засвоєння нового матеріалу

Висновок: У висновку нашого уроку давайте обговоримо чому ми навчилися? І що вам найбільше сподобалося?